|
کدخبر: 130607

برنامه جدید وزارت راه و شهرسازی برای ثبات بازار مسکن

معاون وزیر راه‌وشهرسازی گفت: فهرست جدید مالکان خانه‌های خالی تا دو هفته آینده به سازمان امور مالیاتی ارسال می‌شود.

محمود محمود زاده معاون مسکن و ساختمان وزیر راه و شهرسازی با اشاره به اینکه بعد از اعلام خبر افتتاح اولین سری واحدهای مسکن ملی و همچنین حذف متقاضیانی که آورده خود را پرداخت نکرده‌اند، سرعت واریزی متقاضیان افزایش یافته است، بیان کرد: البته وزارت راه و شهرسازی اصراری به این موضوع ندارد چرا که متقاضیانی که آورده خود را پرداخت نمی‌کنند حذف و افراد حاضر در فهرست ذخیره، جایگزین آنها خواهند شد اما باید این موضوع در نظر گرفته شود که تملک واحدهای مسکن ملی منوط به پرداخت آورده است.

محمود زاده اظهار کرد: ساخت تمامی پروژه‌های طرح اقدام ملی مسکن آغاز شده است و آورده متقاضیان اصلی‌ترین منبع احداث این پروژه‌ها است، بنابراین باید هرچه سریعتر ثبت‌نام‌کنندگان مبالغ خود را واریز کند.

معاون مسکن و ساختمان وزیر راه و شهرسازی بیان کرد: در صورتی که متقاضیان در این زمینه کوتاهی کنند این موضوع سبب زیان به بخش عمده‌ای از متقاضیان می‌شود، چرا که تاخیر در پرداخت آورده باعث کندی سرعت ساخت پروژه‌ها می‌شود.

او ادامه داد: ما اصراری نداریم که متقاضیان واریز وجه کنند اما اگر متقاضی آورده خود را پرداخت نکند باعث کندی سرعت در اجرای تمامی پروژه‌ها می‌شود.

محمودزاده در ادامه به ارسال فهرست جدید اسامی مالکان واحدهای خالی از سکنه اشاره کرد و گفت: تلاش می‌کنیم در یکی دو هفته آینده فهرست جدید این مالکان را به سازمان امور مالیاتی ارسال کنیم.

او ادامه داد: برای وزارت راه و شهرسازی تعداد واحدهای مالکان مهم نیست و یا اینکه این واحدها در مالکیت چه فردی هست، این موضوع به هیچ عنوان مهم نیست بلکه برای وزارت راه و شهرسازی موضوع خالی نبودن واحدها حائز اهمیت است و باید هر چه سریعتر این واحدها به چرخه بازار مسکن وارد شوند.

به گفته این مقام مسئول وزارت راه و شهرسازی در طرح مالیات از خانه‌های خالی قصد دارد واحدهای فاقد سکنه و خالی را به چرخه اجاره یا خرید وارد کند تا در نهایت بازار مسکن به ثبات برسد.

معاون وزیر راه و شهرسازی تاکید کرد: در حالی که سازمان امور مالیاتی مدعی است که در فهرست مرحله اول بخش عمده‌ای از افراد صاحب واحدهای خالی نبوده‌اند و ادعای خالی بودن واحدهای آنان به صورت کامل رد شده است اما وزارت راه و شهرسازی تمامی فهرست افراد را بر اساس قطعیت ارسال کرده است، حال آنکه اگر سازمان امور مالیاتی مدعی است که فهرست آمار مربوط به خانه‌های خالی اشتباه است به چه موردی استناد کرده‌ است؟

او در پایان تصریح کرد: در مرحله اول ۱۰۹ هزار واحد مسکونی خالی از سکنه شناسایی شد که در حال حاضر فهرست آنان به صورت کامل از سوی وزارت راه و شهرسازی به سازمان امور مالیاتی ارسال شده است.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان
  • کامل ارسالی در

    زحمت نکشید ثبات هم هست صواب هم است

  • ناشناس ارسالی در

    ا زمانی این صنف دلالان که باعث بدبختی م ردم .. شدند منحل نکنید ایران روی خوش نمی بینند فوقش شما ۲۰۰۰ هزار نفر را بیکار م ی کنید .۸۰ میلیون را نجات می دهید ...چه دلالی مسکن چه دلالی خودرو چه دلالی مواد غذایی..وووووووو.شما به خدا این... کار را بکنید بس کنید نان مفت خوری بدون زحمت .ب س است..به زحمت مردم احترام بگذارید...تا زمانی تکلیف.این بنگاه داران رامعلوم نکنی د.......تا به عقل و شعور مردم احترام قائ ل نشوید روی خوش نمی بینید امروز با وجود اینترنت احتیاجی به این صنف نیست ...قدیم. که مردم مجبور بودند به این بنگاه ها مراج عه کنند و خانه یا وارد یا مواد غذایی تهی ه کنند .الان فقط باید خانه یا خودرو. ویا وووودر اینترنت ارائه بدهند کار شناس آن محصول قیمت بگذارد .بعد معامله در دفاتر اصلی دولت ا از این همه بلوا وبلشوی جلوگی ری شود .قیمت مسکن و خود را تعیین کنند.. .تنها راه فروش این همه خانه های خالی ... برای املاکی تعیین کنید .که از فروش هر خا نه فقط یک میلیون دریافت.کنندنه در صد ..ب بنید تمام خانه در هرروز به خاطر درامد بی شتر..تمام بفروش می رسد..و خودشان کم کم می ب بندند

ارسال نظر