|
کدخبر: 166005

شرط بازگشت جذابیت به بورس

کارشناس بازار سرمایه گفت: افزایش قیمت زیادی در سوخت نیروگاه ها فولادی و پترو شیمی داشته ایم که این موارد ریسک بسیار زیادی را به بازار سرمایه وارد می کند.

بورس شرط بازگشت جذابیت به بورس

مهدی دلبری کارشناس بازار سرمایه درباره روند شاخص بازار سرمایه در سومین هفته ۱۴۰۰ گفت: دولت باید رفتار منصفانه تری با بازار سرمایه داشته باشد و مداخلات قیمتی کمتری داشته باشند چرا که شاهد بوده ایم در بودجه مصوب مجلس چند مورد تصویب شد و باید بپذیریم که سهامداران نگاه بلند مدتی به بازار سرمایه دارند و اگر قرار شود ۷ سال در بودجه های تصویب شده آخر سال موارد بر ضد بازار سرمایه تصویب شود این منابع جا به جا خواهد شد.

او افزود: در اواخر سال گذشته شاهد بوده ایم که حجم انتشار خیلی زیادی را در بودجه داشته ایم و حذف معافیت ارزش افزوده و صادراتی برخی محصولات را شاهد بوده ایم این موارد منجر به افزایش حجم معاملات می شود.

دلبری تصریح کرد: افزایش قیمت زیادی در سوخت نیروگاه ها فولادی و پترو شیمی داشته ایم که این موارد ریسک بسیار زیادی را به بازار سرمایه وارد می کند و امیدواریم که رفتار و نگاه مجلس بلند مدت تر باشد تا تشکیل سرمایه به روند گذشته خود بازگردد و اثر مثبتی را در بازار سرمایه و اقتصاد ایران شاهد باشیم.

این کارشناس بازار سرمایه گفت: معتقدم با توجه به فرآیندهایی سیاسی جدیدی که اخیرا رخ داده است تا زمانی که جذابیت نرخ سود بانکی تا حدود ۲۱ درصد باشد جذابیت بازار تولید و سرمایه کمتر خواهد بود و امیدوایم که این نرخ به اعداد مطوب تری مانند ۱۵ یا ۱۶ درصد برسد و بورس شرایط جذاب تری و افزایش سرمایه بیشتری داشته باشد و در پی آن شرکت ها بتوانند تولید بیشتری داشته باشند که فرصت اشتغال و تراز تجاری بهتری برای کشورمان داشته باشد.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

ارسال نظر

 
در حال بارگزاری ...