|
کدخبر: 146718

جزییات جدید از واگذاری سهام عدالت به این افراد

عضو کمیسیون تلفیق بودجه سال ۱۴۰۰ جزییات مصوبه این کمیسیون برای واگذاری سهام عدالت به ۷ میلیون نفر را تشریح کرد.

بورس جزییات جدید از واگذاری سهام عدالت به این افراد

حسینعلی حاجی دلیگانی عضو کمیسیون تلفیق بودجه سال ۱۴۰۰ در تشریح جزییات مصوبات جلسه عصر امروز کمیسیون متبوعش، اظهارکرد: در ادامه جلسه صبح بخش‌های درآمدی بودجه سال ۱۴۰۰ مورد بررسی قرار گرفت و تبصره‌ها و بند‌هایی از آن به تصویب رسید.

وی در تشریح مصوبات این جلسه، اظهارکرد: بنا شد ذیل صورتجلسات مالی و بودجه‌ای شرکت‌های دولتی که به تصویب مجامع آنها می‌رسد، حتما به امضای وزیر اقتصاد و امور دارایی و یا رئیس سازمان برنامه و بودجه برسد.

عضو کمیسیون تلفیق بودجه سال ۱۴۰۰ ادامه داد: همچنین در این جلسه ۳۰ هزار میلیارد تومان برای تملک دارایی‌های سرمایه‌ای یعنی پروژه‌های عمرانی به صورت تهاتر با مطالبات پیمانکاران اختصاص یافت.

حاجی دلیگانی بیان کرد: در این جلسه مصوب شد برای ۹۰ هزار میلیارد تومانی که در بند (و) تبصره ۲ برای متناسب‌سازی حقوق، رد بدهی دولت به سازمان تامین اجتماعی، پاداش خدمت کارکنان دستگاه‌های اجرایی رتبه‌بندی معلمان، تامین بخشی از مطالبات ایثارگران، بیمه‌های تکمیلی، پاداش خدمت و ذخیره مرخصی شهدا و ایثارگران و همچنین بازنشستگان مشمول قانون حمایت از اشتغال آمده بود، مقرر شد کارگروهی تشکیل شده جدولی برای میزان سهم هر کدام تعیین کند.

حاجی دلیگانی اظهارکرد: اعضای کمیسیون تلفیق همچنین دولت را مکلف کردند تا به ۷ میلیون ایرانی سهام عدالت واگذار کند.

نماینده شاهین شهر در مجلس، گفت: این مصوبه شامل حال ۷ میلیون ایرانی می‌شود و تمام کسانی را که ثبت نام کرده‌اند و سهام عدالت به آنها واگذار نشده و چه کسانی که ثبت نام نکرده‌اند را نیز شامل می‌شود.

مصوبات کمیسیون تلفیق پس از تصویب درجلسه علنی و تایید شورای نگهبان تبدیل به قانون می‌شود.

منبع: تسنیم

ارسال نظر