|

بخوانید :

کدخبر: 276574

منطقه ۲۲ تهران رکوردار افزایش قیمت مسکن

منطقه ۲۲ در آخرین ماه تابستان با افزایش ۱۷.۹۷ درصدی رکورددار بیشترین افزایش قیمت در میان مناطق تهران بود.

بر اساس آمارهای بانک مرکزی میانگین رشد ماهانه نرخ مسکن در شهریور ماه ۱.۱ درصد بوده است اما برخی از مناطق تهران نیز کاهش نرخ را تجربه کرده اند، هر چند این مناطق در لیست مناطق کم معامله قرار دارند.

برخی مناطق نیز با وجود رشد اندک قیمت‌ها در بازار تا ۱۷ درصد افزایش نرخ داشته‌اند. منطقه ۱۹ که میانگین ۱ متر مربع مسکن در آن ۲۱ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان است بیشترین ریزش نرخ را داشته و نرخ مسکن در شهریور ماه نسبت به مرداد ۱۰.۴۲ درصد کاهش داشته منطقه ۱۱ که نرخ هر متر مربع آپارتمان در آن ۲۹ میلیون و ۹۱۰ هزار تومان است نیز ۳.۵۲ درصد نسبت به ماه قبل ترش شهریور کاهش نرخ داشته است.

 بر اساس آمار منتشر شده از نرخ مسکن در شهریورماه مناطق ۲، ۳، ۴، ۵، ۸، ۱۱، ۱۳، ۱۵، ۱۹ و ۲۱ ریزش نرخ داشته‌اند. منطقه ۱ که متوسط نرخ هر متر مربع واحد مسکونی معامله شده در آن ۸۷ میلیون و ۱۲۰ هزار تومان است در شهریور ماه ۸.۱۷ درصد رشد نرخ داشته است.

اما رکورد بیشترین افزایش نرخ در شهریورماه متعلق به منطقه ۲۲ است که ۱۷.۹۷ درصد افزایش نرخ را تجربه کرده است. نرخ متوسط مسکن در این منطقه ۴۴ میلیون و ۹۰۰ هزار تومان است. مناطق ۶، ۹، ۱۲، ۱۴، ۱۶، ۱۷، ۱۸، ۲۰ و ۲۲ بیش از رشد ماهانه نرخ مسکن در شهریور ماه افزایش نرخ داشته‌اند و مناطق ۷ و ۱۰ در کانال رشد متوسط ماهیانه افزایش نرخ را تجربه کرده‌اند.

براساس گزارش تحولات بازار مسکن در شهر تهران که از سوی بانک مرکزی منتشر شده، بیانگر این است که در شهریور ماه متوسط نرخ خرید و فروش یک مترمربع زیربنای واحد مسکونی معامله شده از طریق بنگاه‌های معاملات ملکی تهران ۴۳ میلیون و ۲۱۶ هزار تومان بوده که نسبت به ماه قبل و ماه مشابه سال قبل به ترتیب ۱.۱ و ۳۶.۳ درصد افزایش دارد.

در میان مناطق ۲۲‌گانه شهر تهران، بیشترین نرخ هر متر خانه ۸۷ میلیون و ۱۳۰ هزار تومان در منطقه یک و کمترین آن با ۲۱ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان در منطقه ۱۸ بوده است که هر یک از آنها با افزایش ۲۶.۴ درصدی در منطقه یک و ۱۸.۸ درصدی در منطقه ۱۹ مواجه شده‌اند.

توزیع فراوانی تعداد واحدهای مسکونی معامله شده برحسب نرخ یک مترمربع بنا در شهریور ماه امسال نیز حاکی از آن است که واحدهای مسکونی در دامنه قیمتی ۳۰ تا ۳۵ میلیون تومان به ازای هر متر مربع بنا با سهم ۱۱.۸ درصد بیشترین سهم از تعداد معاملات شهر تهران را به خود اختصاص دادند و دامنه قیمتی ۲۵ تا ۳۰ و ۳۵ تا ۴۰ میلیون تومان با ۱۱.۲ و ۱۰.۴ درصد سهم در رتبه بعدی قرار دارد.

 

ارسال نظر

 

در حال بارگزاری ...