|
کدخبر: 143093

معاملات مشکوک در چند نماد بورسی

در روز افت ۲۸۰۷ واحدی شاخص، سه پتروشیمی، تامین سرمایه لوتوس پارسیان، قدیمی‌ترین سرمایه‌گذاری حاضر در بورس به همراه ۱۰ نماد دیگر، مشمول معاملات مشکوک شدند.

بورس معاملات مشکوک در چند نماد بورسی

در جریان معاملات سومین روز کاری این هفته، بازار با عقب نشینی در بیشتر نمادها و گروه‌های بزرگ آغاز به کار کرد به طوری که در نهایت نماگر بازار با افت ۲۸۰۷ واحدی و عقب نشینی به کانال یک میلیون و ۴۳۶ هزارتایی به معاملات روزانه پایان داد.

به این ترتیب، بیش از ۱۰.۷ و ۵.۵ هزار میلیارد تومان در بورس و فرابورس دست به‌دست شد و بیشترین حجم معاملات به ایران خودرو با داد و ستد بیش از یک میلیارد سهم و سایپا، بانک تجارت، گسترش سرمایه‌گذاری ایران خودرو به همراه بانک صادرات با تقاضای ۷۵۸، ۶۸۷، ۳۹۳ و ۳۲۷ میلیون سهمی تعلق گرفت.

در این میان، بررسی اطلاعات پردازش اطلاعات مالی مبنا نشان داد ۱۵ شرکت با داد و ستد ۱۲ تا چهار برابری نسبت به میانگین یک ماهه در زمره معاملات مشکوک قرار گرفته‌اند.

در صدر این فهرست، شرکت باما حاضر در بازار اول معاملات بورس با رشد اندک قیمت سهام و صف خرید، شاهد داد و ستد ۲۳۴.۵ میلیون سهمی شد.

در ادامه هم شرکت‌های پتروشیمی فسا، شیمیایی سینا، بیمه حکمت صبا، چین چین، صنایع نسوز توکا، لوازم خانگی پارس، پتروشیمی زاگرس، خاک نسوز استقلال آباده، سرمایه‌گذاری سبحان، پتروشیمی تخت جمشید، آسیا سیر ارس، صنایع غذایی مینو شرق، تامین سرمایه لوتوس پارسیان و سرمایه‌گذاری ملی (قدیمی‌ترین سرمایه‌گذاری حاضر در بورس) مشمول معاملات مشکوک امروز شدند.

حضور سه پتروشیمی، تامین سرمایه لوتوس پارسیان، قدیمی‌ترین سرمایه‌گذاری حاضر در بورس به همراه ۱۰ شرکت بورسی و فرابورسی از جمله نکات جالب این فهرست بود.

منبع: بورس پرس
 • مردم ارسالی در

  مگر معاملات غیر مشکوک هم در بورس وجود د ارد.
  بورس ایران ماهیت عملش مشکوک ا ست.
  فساد از تمام زوایای ان میبارد.
  بورسی که قیمت پایانی معاملات ان ا ز صبح به ملت جهت میدهد . قیمتی که از نام ش مشخص است‌. یعنی
  قیمتی که در پای ان روز معامله میگردد.
  چگونه میتوا ند. در ابتدای صبح مشخص باشد.

ارسال نظر

 
در حال بارگزاری ...