|
کدخبر: 161612

ارزان‌ترین خانه‌ها در تهران چند؟

باتوجه به آمار ارائه‌شده توسط بانک مرکزی، متوسط نرخ مسکن در تهران طی بهمن ماه به بیش از ٢٨میلیون تومان در هر متر مربع رسید

اقتصاد ارزان‌ترین خانه‌ها در تهران چند؟

باتوجه به آمار ارائه‌شده توسط بانک مرکزی، متوسط نرخ مسکن در تهران طی بهمن ماه به بیش از ٢٨میلیون تومان در هر متر مربع رسید و این امر حاکی از آن است که خرید یک واحد آپارتمان ۴٠متری با متوسط نرخ مسکن در تهران به بیش از یک میلیارد تومان سرمایه نیاز دارد؛ اما آیا هنوز هم می‌توان با سرمایه‌ای کمتر از یک میلیارد تومان واحد خرید؟

آمارهای موجود در سامانه اطلاعات بازار املاک ایران نشان می‌دهد که طی بهمن ماه با سرمایه‌ای کمتر از یک میلیارد تومان نیز در تهران واحد معامله شده است؛ اما در خصوص این واحدها چند نکته وجود دارد؛ برای مثال غالب واحدهایی که قیمتی کمتر از یک میلیارد تومان داشته است، متراژ پایین بوده‌اند و واحدهای متراژ بالا در بین معاملات کمتر از یک میلیارد تومان به چشم نمی‌خورد. مسئله دیگر موقعیت آپارتمان است که اغلب این واحدهای در محله‌های جنوب و جنوب شرق تهران قرار دارد و در مرکز و یا شمال شهر تقریبا هیچ واحدی با این نرخ دیده نمی‌شود. همچنین بیشتر واحدهای کمتر از یک میلیارد تومان، سن بالایی دارد.

بنابر آنچه گفته شد، برای خرید واحدهایی با نرخ کمتر از یک میلیارد تومان باید به محله‌هایی مراجعه کرد که متوسط نرخ مسکن در آنها از متوسط نرخ مسکن در تهران ارزان‌تر است؛ در ادامه این گزارش به بررسی نرخ برخی از واحدهای ارزان‌تر از یک میلیارد تومان که طی بهمن ماه٩٩ در تهران معامله شده است، خواهیم پرداخت.

لازم به ذکر است که قیمت‌ها بر اساس معاملات انجام‌ شده طی بهمن ماه (بر اساس آمار سازمان ثبت اسناد و املاک کشور) است. اقتصادآنلاین دخل و تصرفی در قیمت‌های درج‌ شده ندارد و این جدول فقط نمونه‌ای از خرید و فروش‌ واحدهای ارزان‌تر از یک میلیارد تومان است که در بهمن ماه٩٩ در تهران انجام شده و به طور مطلق بیانگر میانگین نرخ مسکن در محله‌‌ یادشده نیست.

یک دستگاه آپارتمان ۴٧متری و ۶سال ساخت در محله هاشم آباد تهران متری ١٢میلیون و ١٠٧هزار تومان معامله شد؛ همچنین نرخ مسکن جهت معامله یک خانه ۵٩متری و ١٨سال ساخت در کارون شمالی ٩۵۵میلیون تومان بوده است.

سبلان از محله‌های تهران در شرق است؛ نرخ مسکن در این محله به طور کل از متوسط نرخ مسکن در تهران پایین‌تر است؛ برای مثال واحدی ٣١متری و ١٢سال ساخت در سبلان شمالی متری ١٧میلیون و ۶٨۴هزار تومان به فروش رسید؛ برای خرید یک خانه ۴٣متری و ٩سال ساخت در جوادیه نیز ١٨میلیون و ٨٩هزار تومان در هر متر مربع هزینه پرداخت شد.

یک واحد آپارتمان ۴٨متری و ١٩سال ساخت در سلسبیل جنوبی متری ١۶میلسون و ٣٨۴هزار تومان و خانه‌ای ۴٧متری و ٢٨سال ساخت در بریانک متری ١۴میلیون و ٨٨٠هزار تومان به فروش رسید. همچنین گفتنی است که فردی برای خرید یک خانه ۴١متری و ۶سال ساخت در بلورسازی ١۵میلیون و ۶٠۵هزار تومان در هر متر مربع هزینه پرداخت کرد.

 

منبع: اقتصاد آنلاین
  • علی ارسالی در

    روحانی
    عجب بلایی سر ملت آوردی
    علی برکت الله

ارسال نظر

 
در حال بارگزاری ...