|
کدخبر: 158370

تدبیر مجلس برای کمک به خانواده های دارای فرزند

نمایندگان مجلس شورای اسلامی ۲۰ درصد از منابع در نظر گرفته شده برای ساخت مسکن شهری و روستایی در سال ۱۴۰۰ را به خانواده های دارای سه فرزند اختصاص دادند.

اقتصاد تدبیر مجلس برای کمک به خانواده های دارای فرزند

نمایندگان مجلس شورای اسلامی در جریان جلسه علنی نوبت سوم امروز ( شنبه) مجلس و بررسی بخش هزینه ای لایحه بودجه سال ۱۴۰۰ پیشنهاد الحاق یک بند به جزء ۸ بند الف تبصره ۱۸ این لایحه بودجه را بررسی کرده و در نهایت با آن موافقت کردند.

بر اساس این بند الحاقی حداقل ۲۰ درصد منابع مذکور باید برای خانوارهای دارای ۳ فرزند و بیشتر اختصاص یابد، در صورت عدم متقاضی واجد شرایط برای جذب مابقی می توان به سایر مشمولان تعلق گیرد.

براساس ردیف ۸ این تبصره؛ در سال ۱۴۰۰ کلیه بانک‌ها و مؤسسات اعتباری غیر بانکی موظفند برای احداث و نوسازی ۴۰۰ هزار واحد مسکن روستایی و شهری در شهرهای کمتر از بیست و پنج هزار نفر جمعیت و هشتصد هزار واحد مسکن شهری نسبت به پرداخت سه میلیون و ششصد هزار میلیارد (۳٫۶۰۰٫۰۰۰٫۰۰۰٫۰۰۰٫۰۰۰) ریال تسهیلات ساخت مسکن به افراد واجد شرایط اقدام نمایند. سهمیه هر بانک توسط بانک مرکزی در فروردین ماه تعیین می شود. مجموع دوران مشارکت ساخت و فروش اقساطی این تسهیلات ۲۰ سال است و پس از دوره مشارکت به فروش اقساطی تبدیل و تعهدات آن به متقاضی واجد شرایط منتقل می شود.

این تسهیلات با نرخ سود مصوب شورای پول و اعتبار به افراد واجد شرایط معرفی شده توسط وزارت راه و شهرسازی پرداخت می شود. بانک مرکزی موظف است گزارش عملکرد این بند را به صورت برخط در اختیار عموم مردم قرار دهد. در صورتی که یک بانک یا مؤسسه اعتباری غیر بانکی از پرداخت سهمیه تسهیلات تعیین شده توسط بانک مرکزی خودداری نماید، بانک مرکزی موظف است متناسب با تعهد انجام نشده نسبت به افزایش سپرده قانونی آن بانک یا موسسه اعتباری غیر بانکی اقدام و از طریق سایر بانک‌ها و مؤسسات اعتباری غیربانکی نسبت به پرداخت تسهیلات ساخت مسکن اقدام نماید.

 

منبع: ایسنا
  • ناشناس ارسالی در

    امروزه نازک کاری ساختمان تازه ساز ازساخت فقط اسکلت ساختمان سه برابر هزینه بری بی شتر دارد وتجهیز ساختمان هم ده برابر گذشت ه هزینه بری دارد وتعدد فرزندان درخانه با عث می شود سرپرست خانواده وهمسرش هر۱۰ سال و فرزندان هر ۶ سال یکبار بتوانند لباس نو تهیه کنند و زندگی ریاضتی وقحطی ۱۰۰ سا ل پیش مجدد در حال تکراراست بنابراین فرزن دآوری با این شرایط مانند زهر ریختن دربهت رین شربت ونوشیدن آن است و با درآمد یک می لیون درماه بیشتر می شد خانواده را حداقل فقط سیر نگهداشت تا با درآمد چند میلیونی. فقط این را همه باید بدانند که خدا هرگز شریک سفره مسامحه گران نمی شود و پیچ همه چیز دنیا امانتی ازسوی خدا به دست بندگان است و هرکس خاک بخورد دل خودش به درد می آ ید و ازماست که برماست ونباید دنبال مقصر گشت زیرا تا راه زندگی اصلاح نشود همین آش است وهمین کاسه گرانی ها و اشتباهات رابه گردن دیگران انداختن.

  • بی نام ارسالی در

    تو کشوری هزینه ورزش، آموزش و پرورش و ... فرزندانش می بایست از جیب پدر و مادر و ب ا حداقل حقوق ۳ میلیون تومانی پرداخت شود حالا چه اصراری به افزایش بچه دارند آقایا ن معلوم نیست؟ البته معلومه تو این مملکتی که این آقایان همه کارش هستند، کارگر، سر باز، زیردست و... لازم میشه با این وعده ه ای سرخرمن مردم را گول می زنند

ارسال نظر

 
در حال بارگزاری ...