|
کدخبر: 148640

افتتاح نخستین نمایشگاه مجازی کتاب تهران

نخستین نمایشگاه مجازی کتاب تهران امروز سه‌شنبه، ۳۰ دی ماه، ساعت ۹ صبح با حضور سیدعباس صالحی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی افتتاح شد.

نمایشگاه افتتاح نخستین نمایشگاه مجازی کتاب تهران

نخستین نمایشگاه مجازی کتاب تهران امروز سه‌شنبه، ۳۰ دی ماه، ساعت ۹ صبح با حضور سیدعباس صالحی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی، محسن جوادی معاون امور فرهنگی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی، ایوب دهقانکار رئیس نخستین نمایشگاه مجازی کتاب تهران و مدیرعامل خانه کتاب و ادبیات ایران و هومان حسن پور رئیس اتحادیه ناشران و کتابفروشان تهران افتتاح شد.

سیدعباس صالحی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در شروع مراسم افتتاحیه نمایشگاه مجازی کتاب تهران گفت: نمایشگاه مجازی کتاب تهران ویژگی‌های خاص خود را دارد اول اینکه شرایط کرونایی است که در ایران و جهان، تاثیرات زیادی از جمله در اقتصاد و فرهنگ داشته است.

وی در همین راستا ابراز کرد: یکی از حوزه‌های تاثیرگرفته در فرهنگ، صنعت نشر است که مربوط به ایران و جهان است. در نظرسنجی‌ که آذرماه امسال توسط پژوهشگاه فرهنگ، هنر و ارتباطات منتشر شد، حدود ۶۰ درصد از ناشران معتقدند که از حداقل ۴۰ درصد به بالا، صنعت نشر از کرونا خسارت دیده است. تعطیلی نمایشگاه‌ کتاب تهران و نمایشگاه‌های استانی هم در این‌بحث جا دارند.

منبع: میزان

ارسال نظر