|
کدخبر: 159280

اتفاقی نگران کننده در بازار مسکن

بازار اجاره مسکن در روزهای باقی مانده تا پایان سال جاری با کمبود فایل مناسب برای عرضه به متقاضیان این بازار مواجه شده است.

راه و مسکن اتفاقی نگران کننده در بازار مسکن

بررسی‌ها و تحقیقات میدانی صورت گرفته نشان می‌دهد در حالی‌که حدود یک هفته به پایان فعالیت بازار مسکن در سال ۹۹ باقی مانده است، کمبود فایل در بازار اجاره مسکن از حدود یک ماه قبل متقاضیان این بازار را با مشکلات زیادی مواجه کرده است. اصلی‌ترین دلیل این اتفاق، کاهش جابه‌جایی‌ها در بازار اجاره به‌دلیل قرار گرفتن در فصل سرد و روزهای پایانی سال است. با این حال به نظر می‌رسد در سال جاری عرضه فایل مسکن اجاره‌ای به بازار زمستانه مسکن در مقایسه با سال‌های قبل کاهش یافته است و متقاضیان این بازار با مشکلات بیشتری در مقایسه با مقطع زمانی مشابه در سال‌های قبل مواجه هستند.

یکی از مهم‌ترین دلایل این موضوع، رکود در بازار معاملات خرید و فروش واحدهای مسکونی است. در سال‌های قبل، از آنجا که بخشی از واحدهای خریداری شده از سوی متقاضیان برای جبران مبلغ کسری خرید واحد موردنظر به بازار اجاره با شرایط رهن کامل یا ترکیبی از رهن و اجاره عرضه می‌شد، در نتیجه بخشی از نیاز مستاجران در بازار زمستانی اجاره به واحد مسکونی تامین می‌شد. اما به دنبال افزایش عمق رکود در بازار معاملات خرید و فروش مسکن طبیعتا عرضه واحدهای مسکونی به بازار اجاره کاهش یافته است. این درحالی است که سطح اجاره‌بهای مسکن در روزهای باقی مانده از سال جاری تحت تاثیر کمبود فایل در برخی موارد با افزایش نیز مواجه شده است و همین موضوع شرایط در این بازار را برای متقاضیان و مستاجران دشوارتر کرده است. یکی دیگر از ویژگی‌های مهم بازار زمستانی اجاره مسکن در روزهای باقی مانده تا پایان سال‌جاری، نزدیک شدن سطح اجاره‌بهای مناطق مصرفی پایین‌تر به مناطق مصرفی قوی‌تر و گران‌تر است.

رهن-اجاره-مسکن

منبع: دنیای اقتصاد
 • ناشناس ارسالی در

  این قیمت های نجومی پیش اجاره و ماهیانه اجاره مثلا ۲۱ میلیون برا یک ۷۵ متری در شهرک غرب را کدوم بی وجدانی تعیین میکنه که انگار خود عوصی اش تو این مملکت زندگی نمیکنه اونی که پول داره که تو قصرش داره زندگی میکنه واین اجاره و پیش برا م دم عادی با حقوق ۳ تا ۴ میلیون هست ؟برای این مملکت مسئولینش متاسفم که هرگز به فکر مردم نبودند چرا باید خودشون پائینتر از الهیه زندگی نکنند و مردم را به جاهایی که پر از لات و ناهنجاریهای اجتماعی هست به خاطر اینکه پول کافی ندارند سوق بدهند ؟ هزار سال دیگر هم این کشور با این معضل درست بشو نیست

 • ناشناس ارسالی در

  ابله ترین فرد امکان ندارد قبول داشته باش د که این سیر طبیعی مدیریت است .مدیریت از آبکش هم خجالت میکشد.

 • حسن ارسالی در

  به قول سعدی آن را که خبر شد خبری باز نیامد
  مسکن افسانه ای گران شد
  بطوریکه خریدار وفروشنده هر دو انگشت به دهان گرفتند
  واقعا ۱۰۰ متر خونه در مناطق متوسط پایتخت ۵ میلیارد
  چه توجیهی دارد
  اصلا جای هیچ بحثی باقی گذاشته
  ب ارید این حباب مسکن منفجر بشود هیچ جا خراب نمیشود

ارسال نظر

 
در حال بارگزاری ...