|
کدخبر: 159045

جزئیات فروش بلیت نوروزی اتوبوس

مقام مسئول سازمان راهداری با تشریح جزییات فروش بلیت اتوبوس، مینی بوس و سواری در ایام پایان سال و ابتدای سال آینده گفت: مسافران در ۲مرحله بابت کرونا رصد می‌شوند.

راه و مسکن جزئیات فروش بلیت نوروزی اتوبوس

داریوش باقرجوان در خصوص پیش فروش بلیت اتوبوس در ایام نوروز، اظهار کرد: رویه‌ای که اکنون داریم روال همه ساله است، یعنی طبق آنچه که در طول سال انجام می‌شود ظرفیت‌ها در اختیار مسافران قرار می‌گیرد، البته با رعایت پروتکل‌های بهداشتی.

وی ادامه داد: بر اساس توصیه‌های ستاد ملی مبارزه با کرونا مردم باید از انجام سفر خودداری کنند مگر سفرهای ضروری و اجتناب‌ناپذیر. بنابراین ما امسال نوروز به تعبیر همیشگی نخواهیم داشت. ولی با این حال ما موظف هستیم به تقاضای موجود پاسخ دهیم ولو یک نفر تقاضا داشته باشیم.

وی یادآور شد: در زمان حاضر ۱۴ هزار و ۲۰۰ دستگاه اتوبوس فعال علاوه بر این ۲۳ هزار دستگاه مینی بوس فعال و ۳۳ هزار دستگاه سواری کرایه فعال در کشور داریم. این ناوگان در طول سال ابتدای سال و مشغول خدمات‌رسانی به مردم هستند.

مدیرکل دفتر حمل‌ونقل مسافر سازمان راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای با بیان اینکه به مردم توصیه می‌کنیم با توجه به وضعیت شیوع کرونا به هیچ عنوان سفر نکنند، گفت: مردم می‌توانند با مراجعه به سایت‌های اشتراکی و اختصاصی نسبت به خرید بلیط برای بازه زمانی مورد نظر اقدام کنند.

باقرجوان درباره رصد بیماران کرونایی نیز افزود: در استان‌های پرخطر مانند خوزستان، کارکنان وزارت بهداشت در پایانه‌های مسافربری مستقر هستند و از مسافران است کرونا می‌گیرند. در سایر مناطق کشور نیز ما به پایگاه داده وزارت بهداشت متصل هستیم و از این طریق شماره ملی مسافر بر اساس دریافت کارت ملی و صحت سنگی آن بررسی می‌شود. اگر مسافری در پایگاه داده وزارت بهداشت سوابق کوثر کرونا را نداشته باشد می‌تواند بلیت دریافت کند.

وی تاکید کرد: به افرادی که دارای علائم ظاهری کرونا باشد به هیچ عنوان اجازه سفر داده نمی‌شود. در زمان سوار شدن به وسیله حمل‌ونقل عمومی نیز یکبار دیگر مسافران چک خواهند شد.

منبع: تسنیم

ارسال نظر

 
در حال بارگزاری ...