|
کدخبر: 160875

خبر مهم درباره واریز سود سهام عدالت

سود دویست هزار تومانی به حساب افرادی که تاکنون هیچ بخشی از سهام خود را نفروخته اند واریز می شود.

بورس خبر مهم درباره واریز سود سهام عدالت

پور رضایی مشاور اجرایی سهام عدالت شرکت سپرده گذاری مرکزی عنوان کرد: بحث واریز سود یک فرآیند چند مرحله‌ای است تاکنون ۲۰ شرکت از ۳۶ شرکت زیر مجموعه سهام عدالت سوددهی داشتند که باید مبالغ را به حساب شرکت سپرده گذاری مرکزی واریز کنند.

پور رضایی گفت: طی دو مرحله به سهامداران اجازه داده شد تا حدود سی درصد از سهام خود را به فروش بگذارند اما مبلغی را دریافت نکردند این اشخاص می توانند به سامانه سهام عدالت وارد شوند و آنجا بررسی کنند که تا چه میزان سهامشان به فروش رفته است.سودها به آخرین شماره حسابی که شبای آن را وارد کردند واریز خواهد شد.حدود ۶۰ درصد از سهامدارانی که روش غیرمستقیم را انتخاب کردند و سجامی شدند، ما مشکلات سجامی را پیگیری کردیم و رفع شده است.

او گفت: افرادی که در سجام ثبت نام کرده اند از طریق این سامانه سود سهام عدالت به حسابشان واریز می شود و افرادی که سجامی نشده اند سود را از طریق بانک‌ هایی که شماره شبای آن را اعلام کرده اند، دریافت خواهند کرد.همکاران ما تمام تلاششان را می‌کنند تا سود سهام عدالت را در روز‌های پایانی واریز کنند، اما به نظر نمی‌رسد این کار تحقق پیدا کند. سود دویست هزار تومانی به حساب افرادی که تاکنون هیچ بخشی از سهام خود را نفروخته اند واریز می شود.

پور رضایی خاطرنشان کرد: اگر افراد سجامی شوند به طور حتم میزان خطا بسیار کاهش می یابد، البته باید گفت افرادی که زیر ۱۸ سال دارند نیاز به شماره موبایل جداگانه ندارند. سودها به آخرین شماره حسابی که شبای آن را وارد کردند واریز خواهد شد. بحث برگزاری انتخابات مجامع شرکت های استانی جزو بزرگترین انتخابات اقتصادی است به سبب آنکه از یک طرف ۳۰ میلیون سهامدار دارد و از طرف دیگر مجموع مبلغ در دست شرکت های استانی ۳۸۰ هزار میلیارد تومان است.

وی تصریح کرد: اگر شرکت ها فرآیند پنج مرحله ای را طی کنند و تبدیل به ناشر شوند اتفاق مهمی رخ می دهد، سود سهام عدالت افراد در صورت عملکرد درست شرکت های سرمایه گذاری استانی، سهامداران با سود بالایی مواجه خواهند شد و از جانب دیگر مبالغ این سودها می تواند به فعالیت های تولیدی و صنعتی استان های مختلف کمک کند.تا کنون ۱۶ استان مجامع دوره اول را برگزار شده و حدود ۲۸ استان به مرحله بازگشایی نماد رسیده اند الباقی استان هایی که درج نماد نشدند با مشکل مواجه بودند که طی دو ماه اخیر رفع شده است. مجامع انتخاباتی شرکت های استانی به بعد از انتخابات ریاست جمهوری موکول می شود. تا این لحظه تصمیمی در رابطه با آزادسازی ۴۰ درصد گرفته نشده و این امر به شورای عالی بورس سپرده شده است.

پور رضایی در ادامه گفت: اگر مبلغ حاصل از فروش سهام به حساب واریز نشده نخست یا به دلیل مشکلاتیست که بازار سرمایه در این مدت با آن دست و پنجه گرم می کرد و دوم به سبب مشکلات هویتی یا شماره شبای افراد است. ۶ شرکت از ۳۶ شرکت حاضر در پرتفوی سهام عدالت مبالغ را به حساب سپرده گذاری مرکزی واریز کردند.پیش بینی ما این است که بحث واریز سودها به بعد از ۱۳ فروردین ۱۴۰۰ واریز شود.

وی در انتها اشاره کرد: سهامداران بحث سجامی شدن را جدی بگیرند و دوم افرادی که می توانند و توانایی لازم را برای کاندیدا شدن را به منظور هدایت شرکت های سرمایه گذاری را دارند در سامانه ثبت نام کنند، ناگفته نماند که ۷ نفر برای مدیریت شرکت های سرمایه گذاری استانی انتخاب خواهند شد.

 

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان
  • آرمان پارسایی ارسالی در

    تورو قرآن ببین چطور مردم رو نفهم فرض میک نن، اصلا به فرض محال که وزارت اقتصاد لنگ شرکت هاست برای واریز سود. تکلیف پنج میل یون نفر مثل من که سه سال گذشته یه قرون ه م نتونستیم از سود سهام عدالت رو بگیریم چ یه؟ از تیرماه توی سجام ثبت نام کردم توی سایت sahamedalat هم شماره شبا و تلفن دا دم اما تا الان منتظر اینم که سود سه دوره قبل رو واریز کنن بتونم برم باهاش دندونم و درست کنم که یکساله شب و روزم رو به هم دوخته. یعنی اینهمه درد من کشیدم هیچکسی م أخذه نمیشه که نه ماه الافم کردن؟ اون سود رو که دیگه وزارت اقتصاد و خصوصی سازی از شرکتا گرفته، اونو چرا واریز نمیکنن؟ اصل ا کجاست؟ توی حساب کیه؟ سود بانکیشو کی می گیره؟ دیوان محاسبات کجاست؟ دیوان عدالت چ ی؟ قوه قضایه چطور؟ یعنی حالا تحت پوشش هم هستم و احترامم واجبه وای به اونی که اصل ا آدم حسابش نمیکنن، از مسئولین بی لیاقت نامردتر میدونید کیا هستن؟ این خبرگزاریا که هرچقدر ضجه زدم و کامنت گذاشتم اصلا نگ فتن خرت به چند. الان هم برام مهم نیست که پیامم درج بشه یا نه اینو هم نگفتم که فر جی بشه فقط خواستم یه وقت خدای نکرده فکر نکنید گوش مردم مخملیه.
    از من به شم ا نصیحت به ولله قسم همه مون میمیریم این چیزی نیس که بین من و شما تفاوت قائل بشن. مواظب باش شاید یه درصد خدایی بود و روز حسابی٪
    یا علی

ارسال نظر