|
کدخبر: 160864

سود سهام عدالت سجامی نشده‌ها چه می‌شود؟

افرادی که در سامانه سجام ثبت نام نکرده‌اند، نگران دریافت سود سهام عدالت خود نباشند. وجه آن به آخرین شماره شبای ثبت شده‌شان در سامانه سهام عدالت واریز خواهد شد.

بورس سود سهام عدالت سجامی نشده‌ها چه می‌شود؟

با این حال مسئله اصلی این است با وجود وعده‌های بسیار احتمال اینکه سود سهام عدالت تا پیش از عید واریز شود اندک است. این را پور رضایی مشاور اجرایی سهام عدالت شرکت سپرده‌گذاری مرکزی می‌گوید.

پوررضایی در رابطه با واریز سود سهام عدالت، اظهار کرد: بحث واریز سود یک فرآیند چند مرحله‌ای است تاکنون ۲۰ شرکت از ۳۶ شرکت زیر مجموعه سهام عدالت سوددهی داشتند که باید مبالغ را به حساب شرکت سپرده‌گذاری مرکزی واریز کنند.

او گفت: افرادی که در سجام ثبت نام کرده‌اند از طریق این سامانه سود سهام عدالت به حسابشان واریز می‌شود و افرادی که سجامی نشده‌اند سود را از طریق بانک‌هایی که شماره شبای آن را اعلام کرده اند، دریافت خواهند کرد.

به چه کسانی سود تعلق می‌گیرد؟

او بیان کرد: همکاران ما تمام تلاششان را می‌کنند تا سود سهام عدالت را در روز‌های پایانی واریز کنند، اما به نظر نمی‌رسد این کار تحقق پیدا کند. سود دویست هزار تومانی به حساب افرادی که تاکنون هیچ بخشی از سهام خود را نفروخته‌اند واریز می‌شود.

پور رضایی گفت: طی دو مرحله به سهامداران اجازه داده شد تا حدود سی درصد از سهام خود را به فروش بگذارند اما مبلغی را دریافت نکردند این اشخاص می‌توانند به سامانه سهام عدالت وارد شوند و آنجا بررسی کنند که تا چه میزان سهامشان به فروش رفته است.

او گفت: حدود ۶۰ درصد از سهامدارانی که روش غیر مستقیم را انتخاب کردند و سجامی شدند، ما مشکلات سجامی را پیگیری کردیم و رفع شده است.

پور رضایی گفت: اگر افراد سجامی شوند به طور حتم میزان خطا بسیار کاهش می‌یابد، البته باید گفت افرادی که زیر ۱۸ سال دارند نیاز به شماره موبایل جداگانه ندارند. سودها به آخرین شماره حسابی که شبای آن را وارد کردند واریز خواهد شد.

سرنوشت شرکت‌های استانی سهام عدالت چه می‌شود؟

پوررضایی گفت: بحث برگزاری انتخابات مجامع شرکت‌های استانی جزو بزرگترین انتخابات اقتصادی است به سبب آنکه از یک طرف ۳۰ میلیون سهامدار دارد و از طرف دیگر مجموع مبلغ در دست شرکت‌های استانی ۳۸۰ هزار میلیارد تومان است.

او تصریح کرد: اگر شرکت‌ها فرآیند پنج مرحله‌ای را طی کنند و تبدیل به ناشر شوند اتفاق مهمی رخ می‌دهد، سود سهام عدالت افراد در صورت عملکرد درست شرکت‌های سرمایه‌گذاری استانی، سهامداران با سود بالایی مواجه خواهند شد و از جانب دیگر مبالغ این سودها می‌تواند به فعالیت‌های تولیدی و صنعتی استان‌های مختلف کمک کند.

مشاور اجرایی سهام عدالت در سمات بیان کرد: تا کنون ۱۶ استان مجامع دوره اول را برگزار شده و حدود ۲۸ استان به مرحله بازگشایی نماد رسیده‌اند الباقی استان‌هایی که درج نماد نشدند با مشکل مواجه بودند که طی دو ماه اخیر رفع شده است. مجامع انتخاباتی شرکت‌های استانی به بعد از انتخابات ریاست جمهوری موکول می‌شود.

او گفت: تا این لحظه تصمیمی در رابطه با آزادسازی ۴۰ درصد گرفته نشده و این امر به شورای‌عالی بورس سپرده شده است.

 

منبع: بورسان

ارسال نظر