|
کدخبر: 323120

بازار مسکن / حمل و نقل / قیمت خانه

مسکن در مسیر مردمی سازی / وزیر موضع گیری کرد

وزیر راه و شهرسازی بیان کرد: برای اجرای "جهش تولید با مشارکت مردم" در دو حوزه مسکن و حمل و نقل، این موضوع به شدت پیگیری و عملیاتی خواهد شد.

اقتصاد مسکن در مسیر مردمی سازی / وزیر موضع گیری کرد

متن پیام مهرداد بذرپاش وزیر راه و شهرسازی  به مناسبت فرارسیدن نوروز ۱۴۰۳ منتشر شد که در ادامه می خوانید:

فرا رسیدن سال جدید و بهار طبیعت را به تمامی هموطنان عزیز، به ویژه همکارانم در وزارت راه و شهرسازی، شرکت‌های تابعه، فعالان گرامی حوزه حمل و نقل و مسکن تبریک عرض می‌کنم. امیدوارم به برکت تقارن بهارطبیعت و بهارقرآن سال ۱۴۰۳ سالی سرشار از برکت وتوفیق برای ملت عزیز ایران باشد.

در سال ۱۴۰۲ رکوردهای قابل توجهی در افتتاح آزادراه ها و خطوط ریلی کشور ثبت شد و حدود نیمی از تعداد مسکن مهرهای نیمه تمام کشور که بیش از ده سال باقی مانده بودند با تأمین حدود ۲ هزار میلیارد تومانی از منابع داخلی وزارتخانه بهره برداری و به متقاضیان واگذار شد و عدد مسکن های در حال ساخت از دو میلیون و ۴۰۰ هزار واحد مسکونی در اسفند ۱۴۰۲ عبور کرد.

با تلاش همکارانم در وزارت راه و شهرسازی در ۹ ماهه ۱۴۰۲ در بخش تولید مسکن طبق اعلام بانک مرکزی رشد این بخش به مثبت ۴.۸ رسید که لازم است برای تأمین مالی پروژه‌ها در سال جدید شاهد همکاری همه جانبه نهادهای پولی و بانکی باشیم.

رشد بیش از ۵۰ درصدی ترانزیت در سالی که گذشت، نشان از توجه به دیپلماسی حمل ونقل و استفاده از ظرفیت های نرم افزاری و سخت افزایی است.

در سال جدید که طبق فرمایش مقام معظم رهبری به عنوان «جهش تولید با مشارکت مردم» نامگذاری شده است در دوبخش مسکن و حمل و نقل این موضوع به جد پیگیری و عملیاتی می شود زیرا که معتقدیم در حوزه مسکن با واگذاری ساخت به متقاضیان سرعت و کیفیت و میزان و نحوه سرمایه گذاری ها رشد خواهد یافت و با برنامه ریزی برای واگذاری زمین شهری و روستایی و تسهیل ساخت و ساز توسط مردم اقدام خواهیم کرد.

قطعا یکی از مهمترین اولویت‌های سال ۱۴۰۳ توجه به بخش حمل ونقل و نوسازی این ناوگان در حوزه‌های مختلف خواهد بود که باز این مهم توسط سرمایه گذاران و مشارکت سرمایه های خرد با تسهیلگری دولت همراه خواهد بود.

با ابتکار ایران راه توجه به ترانزیت، لجستیک و اقتصاد دریا در سال ۱۴۰۳ ادامه خواهد یافت و در راستای اجرای «جهش تولید با مشارکت مردم» همزمان با ایجاد ۲۷ شهر ساحلی، مشارکت مردمی امکان سرمایه گذاری مردم در این بخش ها را شاهد خواهیم بود.

امیدواریم در سال جدید نیز با بهره برداری از پروژه های زیرساختی حمل ونقلی و مسکن فصل نوینی از خدمت به ملت شریف ایران رقم بخورد.

در پایان از همه دست‌اندرکاران حوزه راه و شهرسازی، مسئولان،نهادها و سازمان‌های همراه و به ویژه مردم عزیز، فهیم و بزرگوار ایران برای همراهی و سرعت بخشی به پروژه های به ثمر رسیده سال ۱۴۰۲ کمال تشکر و قدردانی را دارم و امیدوارم در سال جدید در راستای اجرای منویات مقام معظم رهبری به ویژه«جهش تولید با مشارکت مردم» با همکاری بیش از پیش شاهد تحقق اهداف پیش رو باشیم.

منبع: تسنیم

ارسال نظر