|
کدخبر: 148624

قرار است دلار به زیر ۱۵ هزار تومان برسد

رئیس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی تهران، ندانم کاری‌ها و تصمیمات عجولانه را عامل کاهش صادرات کشور بیان کرد.

اقتصاد قرار است دلار به زیر ۱۵ هزار تومان برسد

مسعود خوانساری در نوزدهمین نشست هیات نمایندگان اتاق بازرگانی تهران گفت: سال ۹۷ و با افزایش قیمت ارز انتظار می‌رفت که صادرات کشور نیز افزایش یابد یعنی در حالی که ارزش پول ملی چهار تا پنج برابر کاهش یافته بود صادرات بجای افزایش، کاهش یافت که علت آن را باید در تصمیمات عجولانه اخذ شده جست‌وجو کرد.

خوانساری افزود: البته تصمیم سه ماه قبل سران قوا مبنی بر اینکه صادر‌کننده می‌تواند با ارز حاصل از صادرات کالا وارد کند و یا آن را در اختیار فرد دیگری قرار دارد اجازه داد که صادرکنندگان با انگیزه بیشتری به صادرات اقدام کنند.

وی ادامه داد: متاسفانه در دو تا سه هفته گذشته قیمت ارز کاهشی شده و قرار است که به زیر ۲۰ هزار و یا حتی زیر ۱۵ هزار تومان هم برسد که موجب شده صادرکننده نتواند برنامه‌ریزی داشته باشد یعنی نمی‌داند کالا را با چه قیمتی در داخل بخرد و با چه قیمتی صادر کند از این رو انتظار داریم حرف و سخنی که از سوی مسئولان زده می‌شود کارشناسی بوده و تاثیر آن در واردات و صادرات سنجیده شود.

رئیس اتاق ایران درباره قطع برق بنگاه‌های تولیدی که بدون اطلاع در روز‌های اخیر صدمات و مشکلات زیادی را برای این بنگاه‌ها ایجاد کرد گفت: مسئولان گفتند گاز کمبود داریم مازوت مصرف کردند بعد از اینکه آلودگی شد مازوت را قطع کردند، اما توضیح ندادند که مشکل اصلی چیست؟ به یکباره همه چیز را سر استخراج رمز ارز‌ها شکستند. سوال این است چرا مسئولان شفاف صحبت نمی‌کنند که مشکل برق چیست؟ چرا همه چیز را در ابهام نگه می‌دارند؟

خوانساری درباره قیمت گذاری‌ها به ویژه در حوزه فولاد گفت: این قیمت گذاری‌ها در مجموعه فولاد و بازار سهام مشکلاتی ایجاد کرد یعنی تجربه ۴۰ ساله قیمت‌گذاری را دوباره می‌خواستیم تجربه کنیم که الحمدالله چنین نشد و مشکل رفع شد.

خوانساری ادامه داد: هر ساله همایش امین الضرب دی ماه برگزار می‌شد که به علت شیوع بیماری کرونا به تعویق افتاد و اسفند ماه برگزار خواهد شد.

 

منبع: تسنیم
 • ناشناس ارسالی در

  به هرمیزان قیمت دلارنسبت به ریال سقوط کن دبالاترین تجربه برای غربیهابرای آینده مح سوب می شودکه ازترفندتحریم استفاده نکنندپ س کسی که دلسوزاین مرزوبوم ومدافع خون شهد است بایدتاپایین ترین نقطه دلاررابشکندوار زش دلارسقوط کند

 • ناشناس ارسالی در

  متاسفانه در دو تا سه هفته گذشته قیمت ارز کاهشی شده و قرار است که به زیر ۲۰ هزار و یا حتی زیر ۱۵ هزار تومان هم برسد؟؟؟؟؟ یعنی چه آقا ؟؟؟

 • ناشناس ارسالی در

  زنده باد اردوغان رهبر دنیای ترک با ۳۰۰ م لیون جمعیت

 • ناشناس ارسالی در

  یه تومن بده آش به همین خیال باش.

 • ناشناس ارسالی در

  آقا چراگفتی متاسفانه در دو تا سه هفته گذ شته قیمت ارز کاهشی شده و قرار است که به زیر ۲۰ هزار و یا حتی زیر ۱۵ هزار تومان ه م برسد؟؟؟
  تاکی به خاطر سود بعضی ه ا مقابل مردم قرار می گیرین؟؟؟

 • محسن ارسالی در

  باید دلار زیر 7 تومن بیابند، اصلا این خو دش وسیله آی برای مقابله با رانت و حتی تح ریم هست. یعنی چه دلار بالا یعنی ما از عر اق سوریه بدتریم

 • ایرانی ارسالی در

  جناب آقای رییس شما کجا دارید زندگی میکنید ؟ این چه صنعتیه که رییسش وقتی قیمت دلار کاهش پیدا میکنه میگه " متاسفانه "

 • رضا440 ارسالی در

  واردات پورشه نبود که واردات ماینر برای ر مز ارزدیجیتال یاهمان ببت کوین.قطعی برق ه م مربوط به همیناس دیگه خره.

 • صالح ارسالی در

  اظهارات کاملا به نفع رانت خواران و دلالان و مرفهین و آقازاده ها..این بنگاه‌ها و شرکت های انحصاری تا کی می‌خواهند مردم را چپاول کنن نامردها..قیمت دلار آیا اینه دلار رو از 4 هزار تومن رسوندن به آسمان بی شرف ها..

 • رضا ارسالی در

  بی ناموس تخم حرام مردم به نان شبشون محتا ج هستند اون موقع توی نطفه حرام ناراحتی ا رز ارزان بشه...

 • ناشناس ارسالی در

  خاک بر سرت که برای ارزان شدن دلار و افزا یش رفاه ملت باعث تاسفت میشه

ارسال نظر