|

بخوانید :

کدخبر: 274111

ماه آینده ساخت کریدورهای ناتمام ریلی از سرگرفته می شود

وزیر راه و شهرسازی از اهتمام به تکمیل کریدورهای ریلی در یک ماه آینده خبر داد و گفت: تلاش می‌کنیم در یک ماه آینده تکمیل کریدورهای ریلی در قرارداد عمده‌ای که با پیمانکاران ایرانی بسته خواهد شد آغاز شود.

 رستم قاسمی در حاشیه نشست با معاون اجرایی رییس‌جمهور در خصوص تصمیم‌گیری برای تکمیل پروژه‌های ریلی کشور گفت: وزارت راه و شهرسازی وظیفه اجرای پروژه‌های مهم ریلی کشور را برعهده دارد و با تمام توان در اجرای مصوبات و تصمیم‌های رییس جمهوری گام برمی‌دارد.

عضو کابینه دولت سیزدهم اظهار امیدواری کرد: تلاش می‌کنیم در یک ماه آینده تکمیل کریدورهای ریلی در قرارداد عمده‌ای که با پیمانکاران ایرانی بسته خواهد شد آغاز شود و در زمان‌بندی مشخص شده برای پروژه‌های متعدد کار آغاز شود.

وزیر راه و شهرسازی بر تلاش وزارت راه و شهرسازی برای انجام تعهدات در حوزه تکمیل پروژه‌های بزرگ ریلی تاکید کرد.  

قاسمی ضمن تقدیر از تلاش‌های معاون اجرایی رییس‌جمهوری در نشست پیگیری پروژه‌های ریلی تصریح کرد: تلاش خواهیم کرد مصوبات نشست امروز با معاون اجرایی رییس جمهوری، اجرایی و عملیاتی شود.

گفتنی است، فعال کردن کریدور شمال - جنوب با هدف توسعه تجارت با همسایگان از برنامه‌های دولت سیزدهم است. به گفته معاون حمل‌و نقل وزیر راه برای تکمیل آن نیاز است راه‌آهن رشت - آستارا هرچه سریعتر تکمیل شود؛ در این ارتباط قرار است با سرمایه‌گذاری روسیه، جمهوری آذربایجان و ایران این حلقه مفقوده کامل و به شبکه ریلی ایران به جمهوری آذربایجان متصل شود.

 

منبع: ایرنا

ارسال نظر

 
در حال بارگزاری ...