|
کدخبر: 161466

ترفندهای دلالان برای گرم کردن بازار ویلاهای شمال

بازار ویلا در شهرهای شمالی مانند بازار مسکن در تمامی کشور سرد و زمستانی است و فروشندگان و واسطه گران تلاش می‌کنند با شگردهایی بهار را به این بازار بیاورند.

راه و مسکن ترفندهای دلالان برای گرم کردن بازار ویلاهای شمال

بازار خرید و فروش ویلا در شهرهای شمالی به سردی زمستان است. تلاش‌های برخی مشاوران املاک با کمک فرشندگان محلی برای رونق بخشی به بازار کمکی به افزایش خرید و فروش ویلا دراین مناطق نکرده است.

یکی از شگردهای واسطه گران فروش ویلا، درج این عبارت است که قیمت ارائه شده برای این ملک تا این لحظه است و سایت آگهی دهنده مسئولیتی در برابر افزایش نرخ در روزهای آینده ندارد.

داغ کردن بازار ویلا در فضای مجازی، نسبتی با فضای واقعی بازار ندارد. یکی از ساکنان شهر نور می‌گوید از مهر امسال خرید و فروش ویلا دراین محدوده کاهش چشمگیری داشته است. به گفته او در نیمه اول امسال حتی ویلاهای مدرن و لوکس هم در این محدوده مشتری داشته‌اند. اما خرید و فروش این نوع املاک هم کاهش داشته است.

چه رابطه‌ای بین نرخ سود بانکی و بازار ویلا وجود دارد؟/مشاهده رونق نسبی در بازار ویلا

بازگشت فروش قسطی ویلا یکی از راهکارهای فروشندگان است. درحالی که مدت‌ها بود خبری از فروش قسطی املاک شمال کشور نبود و تنها ویلاهای درحال ساخت تا زمان تکمیل بنا، به طور مرحله‌ای بهای ملک پرداخت می‌شد، پس از طولانی شدن عقب نشینی خریداران از این بازار باز هم این امتیاز بازگشت با این تفاوت که در گذشته بخش کم تری از قیمت ویلا پرداخت می‌شود و بخش باقی مانده در قسط‌های سه ماهه طی یک سال و گاهی هم بیشتر به فروشنده پرداخت می‌شد.

اما در مدل تازه بخش اصلی از خریدار گرفته می‌شود وبه نظر می‌آید تنها سود سازنده در فرصت ۶ ماهه قسط بندی می‌شود.با وجود افزایش نرخ ویلاهای مناطق شمالی کشور، هنوز هم راهکار برخی برای پیدا کردن خریدار معاوضه این املاک با خودروهای خارجی است. هرچند که پیشنهاد تهاتر نسبت به گذشته به شدت کاهش پیدا کرده است.

یکی دیگر از راه‌های جبران هزینه‌های ساخت در ویلاهای معمولی شهرهای شمالی، کرایه روزانه و ماهانه این املاک است. برخی از ویلاهای فروش نرفته در حالی که همچنان در لیست انتظار فروش هستند، به مسافران کرایه داده می‌شود

تفاوت بازار ویلا در مازندران و گیلان

درحالی که خرید ویلا، حتی ویلای نقلی در مازندران به نقدینگی حدود یک میلیارد نیاز دارد در شهرهای گیلان همچنان می‌تواند ویلاهای کوچکی را با نرخ ۵۰۰ میلیون تا ۹۰۰ میلیون پیدا کرد.

موضوعی که در مقایسه ویلاهای شهرهای مازندران و گیلان به چشم می‌آید توجه ویژه ویلاهای مازندران به نما و معماری ویلا است. براساس تصاویری فایل‌های فروش ویلا در مازندران بیشتر این ویلاها طراحی‌های ویژه هستند و مانند سابق همه ویلاها از یک نمای و طراحی واحد استفاده نمی‌کنند.

نکته دیگر این ویلاها توجه به فضاسازی بیرونی است. بیشتر آنها دارای آلاچیق، استخر حتی در زمین‌های کوچک تلاش شده برای داشتن این امتیاز استخر کوچکی در محوطه تعریف شود . اما این نکات کم تر در ویلاهای شهرهای گیلان به چشم می‌خورد و هنوز لوکس‌سازی در این شهرها فراگیر نشده است.

نکته دیگر در تفاوت فایل‌های فروش، شهرهای مازندران وگیلان، داشتن سند تک برگی است که به نظر می‌رسد ویلاسازان شهرهای مازنداران تلاش می‌کنند تمام موضوعاتی که سبب می‌شود ویلاهای ساخته شده ارزان تر نرخ‌گذاری شود را برطرف کنند.

به طور مثال در منطقه چمستان ویلایی با بنای ۱۴۰ متر در زمین ۲۵۰ متری مربعی، ۲ خواب یک میلیارد و ۷۵۰میلیون تومان قیمت‌گذاری شده است. یا ویلای دیگری در شهر نوشهر، سیسنگان با ۳۵۰ متر بنا، ۸ میلیارد برای فروش پیشنهاد شده است.

در شهرهای گیلان، ویلای دوبلکس، استخر دار، در زمینی ۳۰۴ متری با بنای ۱۹۰ متری، ۳ خواب ۳ میلیارد و ۵۰۰ میلیون در زیبا کنار برای فروش پیشنهاد شده است.

در منطقه زیبا کنار ویلایی ۹۰ متی با فاصله اندک از دریا، ۸۹۵ میلیون برای فروش گذاشته شده است.

منبع: اقتصاد نیوز

ارسال نظر

 
در حال بارگزاری ...