|
کدخبر: 158763

اختصاصی گسترش نیوز:

با کمک سازمان برنامه و بودجه مشکل ایران ایر حل شد

به‌دنبال پیگیری‌های صمت در زمینه بحران مالی شرکت هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران و درخواست هما برای دریافت ردیف اعتباری با هدف تامین حقوق بازنشستگان هما، کمک ۱۰۰۰ میلیارد تومانی دولت به هما تایید شد که اقدامی قابل‌توجه و شایسته قدردانی است.

راه و مسکن با کمک سازمان برنامه و بودجه مشکل ایران ایر حل شد

پس از گذشت چند ماه که بازنشستگان هما با مشکلات مالی روبه‌رو بودند، رئیس سازمان برنامه و بودجه با کمک به صندوق بازنشستگی هما موافقت کرد.

بر این اساس خبری مبنی بر موافقت محمد باقر نوبخت، معاون رئیس‌جمهوری با کمک به صندوق بازنشستگی هما منتشر شد که این موضوع می‌تواند خبری بسیار خوب برای ایرلاین ملی کشور باشد.

براساس این گزارش از ماه‌های گذشته همواره اخباری مبنی بر تجمع بازنشستگان شرکت هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران به‌دلیل پرداخت نشدن معوقه‌های آنها به گوش می‌رسید که این موضوع باعث نگرانی‌هایی در حوزه حمل‌ونقل هوایی شده بود.

همچنین واعظی در نامه‌ای به رئیس سازمان برنامه و بودجه خواستار کمک مالی به ایران‌ایر شد که ظاهرا موردتوجه نوبخت قرار گرفته است. رئیس دفتر رئیس‌جمهوری طی نامه‌ای خطاب به معاون رئیس‌جمهوری خواستار مساعدت سازمان برنامه و بودجه کشور در زمینه درخواست ایران‌ایر برای تعیین ردیف بودجه و کمک ۱۰۰۰ میلیارد تومانی به این ایرلاین شده است.

پس از رد کلیات لایحه بودجه سال ۱۴۰۰ دولت توسط مجلس و بازگشت این لایحه به دولت، نوبخت این نامه واعظی را مدنظر قرار داده و در نهایت کمک مالی به هواپیمایی جمهوری اسلامی به تصویب رسید.

ارسال نظر

 
در حال بارگزاری ...