|
کدخبر: 154657

کمک بنیاد مستضعفان برای خانه دار شدن یک عده خاص

فتاح با بیان اینکه این واحدهای مسکونی در روستاها و شهرهای با جمعیت کمتر از ۲۵ هزار نفر ساخته می‌شود گفت: بنیاد مستضعفان علاوه بر این ۱۰۰۰ میلیارد تومان، در صورت امکان، زمین و مصالح رایگان را عهده دار خواهد شد.

راه و مسکن کمک بنیاد مستضعفان برای خانه دار شدن یک عده خاص

سید پرویز فتاح برای ساخت ۲۰ هزار واحد مسکن محرومان، از کمک بلاعوض ۱۰۰۰ میلیارد تومانی بنیاد مستضعفان در این پروژه خبر داد و گفت: بنیاد مستضعفان در زمینه ساخت مسکن محرومان ۲۰۰۰ میلیارد تومان به صورت بلاعوض متعهد شده که تا ۲ سال آینده به صورت کامل، پرداخت می‌شود.

سید پرویز فتاح در مراسم امضای تفاهمنامه مشترک با بنیاد مسکن انقلاب اسلامی برای ساخت ۲۰ هزار مسکن محرومان در تشریح جزییات این تفاهمنامه اظهار کرد: این سومین تفاهمنامه بنیاد مستضعفان برای ساخت مسکن محرومان است و ما در نخستین تفاهمنامه، در ساخت ۱۴ هزار واحد مسکونی برای خانواده‌های پرمعلول با سازمان بهزیستی مشارکت کردیم که خوشبختانه تا امروز ۱۰ هزار واحد از این خانه‌ها ساخته شده و انشالله واحدهای باقی مانده نیز در سال آینده تکمیل می‌شود.

رئیس بنیاد مستضعفان ادامه داد: در دومین تفاهمنامه برای ساخت مسکن محرومان، ابتدای بهمن ماه امسال در تفاهمی سه جانبه با بنیاد مسکن و کمیته امداد، پرداخت ۵۰۰ میلیارد تومان به صورت بلاعوض را برای ساخت ۱۰ هزار واحد مسکونی خانواده تحت پوشش کمیته امداد، متعهد شدیم.

وی گفت: در تفاهمنامه امروز نیز بنیاد مستضعفان پرداخت ۱۰۰۰ میلیارد تومان را به صورت بلاعوض در ساخت ۲۰ هزار واحد مسکونی برای اقشار ضعیفی که تحت پوشش هیچ نهاد حمایتی نیستند متقبل شد که در این تفاهمنامه، سهم بنیاد مستضعفان برای هر واحد مسکونی، ۵۰ میلیون تومان بلاعوض است.

فتاح با بیان اینکه این واحدهای مسکونی در روستاها و شهرهای با جمعیت کمتر از ۲۵ هزار نفر ساخته می‌شود گفت: بنیاد مستضعفان علاوه بر این ۱۰۰۰ میلیارد تومان، در صورت امکان، زمین و مصالح رایگان را عهده دار خواهد شد.

به گفته وی، بنیاد مستضعفان تا امروز ۲۰۰۰ میلیارد تومان بلاعوض در زمینه ساخت مسکن محرومان متعهد شده که تا ۲ سال آینده به صورت کامل، پرداخت می‌شود.

رئیس بنیاد مستضعفان با تاکید بر اینکه، این تفاهمنامه گام کوچکی برای خانه دار شدن اقشار ضعیف جامعه است گفت: خانه دار شدن همه محرومان و خانواده‌های ضعیف، آرزوی ما است و علاوه بر این، برخورداری از حق مسکن، یکی از اصول قانون اساسی کشورمان برای تمام خانواده‌های ایرانی است لذا با توجه به شرایط موجود، خانه دار شدن همه خانواده‌های ضعیف جامعه نیازمند بسج تمام نهادها، بانک‌ها و امکانات دولت است و ما امیدواریم در بنیاد مستضعفان با کلید زدن پروژه انبوه‌سازی مسکن محرومان، یک نهضت در کشور ایجاد کنیم و این مهم، محقق شود.

وی با بیان اینکه بنیاد مستضعفان به ساخت این میزان خانه برای محرومان قانع نیست تاکید کرد: ما معتقدیم این تعداد، در مقابل نیاز کل کشور، میزان ناچیزی است ولی امیدواریم دولت فعلی و دولت بعد، اقداماتی را انجام دهد تا شرایط اقتصادی فعلی که خانه دار شدن را برای اقشار ضعیف بسیار سخت کرده، تغییر کند.

فتاح اضافه کرد: ما قعطعا به ساخت این تعداد خانه برای محرومان قانع نیستیم و انشالله در آینده، سطح و وزن تفاهمنامه‌های احداث مسکن محرومان در بنیاد مستضعفان بیشتر خواهد شد.

منبع: خبرگزاری دانشجو
  • ناشناس ارسالی در

    نمیخواد برای مردم خانه بسازید یاجهبزیه ب دهید تورم کاری اختلاس دزدی رانت هزاران م فسده دیگرراباقاژعیت برطرف کنید همه مردم مانند که چه کنند

ارسال نظر

 
در حال بارگزاری ...