|
کدخبر: 153433

قیمت خانه در شهران (۹۹/۱۱/۲۳)

واحدهای نوساز محله شهران از متری ۳۰میلیون تومان و واحدهای قدیمی‌تر آن نیز از متری ۲۵میلیون تومان قیمت‌گذاری می‌شود.

راه و مسکن قیمت خانه در شهران (۹۹/۱۱/۲۳)

شهران یکی از محله‌های غرب تهران در منطقه ۵ شهرداری است؛ این محله به دو قسمت شمالی و جنوبی تقسیم شده و قیمت مسکن در شهران شمالی بالاتر از نرخ مسکن در شهران جنوبی است؛ نرخ مسکن در محله شهران در بازه متوسط و بالایی قرار دارد.

به گفته یک کارشناس مشاور املاک در محله شهران، واحدهای نوساز این محله از متری ۳۰میلیون تومان قیمت‌گذاری می‌شود و گاه تا ۵۰میلیون تومان در هر متر مربع نیز می‌رسد. برای تعیین نرخ واحدهای قدیمی‌تر نیز باید واحد را مورد بررسی قرار داد؛ چراکه سن آپارتمان، متراژ، کوچه، امکانات ساختمان، نور، جهت ملک و... در تعیین نرخ مسکن موثر است؛ اما به طور کل آپارتمان‌های قدیمی از متری ۲۵میلیون تومان قیمت‌گذاری می‌شود.

برای مثال یک واحد آپارتمان ۵۷متری که ده سال از ساخت آن می‌گذرد و در شهران جنوبی قرار دارد، متری ۲۸میلیون تومان قیمت‌گذاری شده است؛ همچنین مالک واحدی ۶۸متری و ۱۵سال ساخت در شهران شمالی نرخ ملک را ۳۲میلیون تومان در هر متر مربع اعلام کرده است.

وی ادامه داد: نرخ مسکن در تهران طی یک سال اخیر افزایش زیادی داشته است؛ برای مثال در سال گذشته نرخ واحدهای نوساز در محله شهران حدود ۱۷ الی ۱۸میلیون تومان در هر متر مربع بود؛ اما اکنون قیمت‌ها تقریبا دو برابر شده است و برخی واحدها بیش از ۱۰۰درصد افزایش نرخ داشت.

این کارشناس مشاور املاک در پایان در خصوص تغییرات نرخ مسکن در محله شهران اظهارکرد: نرخ مسکن در شهران کاهش نداشته اما معاملات در رکود است؛ رکود معاملات نیز به طور طبیعی با خود کاهش نرخ مسکن را در پی دارد و زمانی که رکود به پایان برسد، قیمت‌ها نیز مانند قبل و یا بالاتر از قبل خواهد شد.

 

منبع: اقتصاد آنلاین

ارسال نظر