|
کدخبر: 161987

بورس در انتظار روزهای سخت

مصطفی بیاتی، کارشناس ارشد بازار سرمایه و از مدیران دارایی در پاسخ به این سوال که در دیدگاه خوش‌بینانه روند بورس را چگونه می‌بیند گفت:

بورس بورس در انتظار روزهای سخت

این کارشناس بازار سرمایه اظهار کرد: فکر می‌کنم بازار سهام روند سختی را خواهد داشت. اگر گشایش‌های سیاسی رخ دهد، تاثیرات چشمگیری را در بورس خواهیم دید. در چند سال اخیر به خاطر شرایط خاص کشور که عملاً بخش عمده فعالیت‌های اقتصادی مختل شده بود، منابع زیادی از طرف فعالان و بنگاه‌های اقتصادی وارد دارایی‌های مختلف شد که بخشی از آن در سهام سرمایه‌گذاری شده است. در واقع این گروه به امید هج کردن (پوشش ریسک) خودشان در برابر تورم دست به سرمایه‌گذاری زده‌اند.

به فرض اینکه این بنگاه‌ها بتوانند به روال عادی برگردند، به طور حتم به سرمایه در گردش نیاز دارند و به دنبال تعریف کردن پروژه‌ها و یا تکمیل پروژه‌های ناتمام هستند. این موارد باعث خروج پول از بازار سرمایه می‌شود. شاید بورس از این جهت مقداری تحت تاثیر قرار بگیرد. البته که انتظارات تورمی خیلی نقش پررنگی دارند.

اگر فکر کنیم که تورم‌های شدیدی نخواهیم داشت، شاید ریسک‌پذیری بین فعالان بازار هم کمتر شود. در این صورت همه ترجیح می‌دهند که در صنف خودشان یا در بخش‌های دیگر سرمایه‌گذاری کنند. از این جهت شاید کار ما سخت‌تر شود.

 

منبع: بورسان
  • بورس گرسنه ارسالی در

    تورم که داره بیدادمیکنه. مرغ کیلو40هزارت ومان. سکه وطلا ودلارکه صعودیه دیگه چرا ب ورس بایدانقدر ذلیل باشه. پس معلومه بورس دستوریه

  • ناشناس ارسالی در

    لعنت بر عاملان شکست بورس.سرمایه هایمان ه مه نابود شد .خدا از تقصیرتان نگذرد.

ارسال نظر

 
در حال بارگزاری ...