|
کدخبر: 159005

قیمت امروز نفت (۹۹/۱۲/۱۹)

قیمت هر بشکه نفت برنت دریای شمال امروز با ۳۲ سنت معادل نیم درصد افزایش به ۶۸ دلار و ۵۶ سنت رسید.

انرژی قیمت امروز نفت (۹۹/۱۲/۱۹)

در حالی که به دنبال تصویب بسته محرک مالی ۱.۹ تریلیون دلاری دولت امریکا و احتمال کاهش حجم ذخایر نفت خام این کشور امیدواری نسبت به ترمیم اقتصاد جهانی افزایش یافته است، نرخ نفت روز سه شنبه شاهد افزایش بود.

اما تقویت دلار و کاهش نگرانی‌ها از اختلال در عرضه نفت عربستان پس از حمله حوثی‌های یمن موجب شد تا رشد قیمت‌ها محدود باشد.

بر اساس این گزارش، نرخ هر بشکه نفت برنت دریای شمال امروز با ۳۲ سنت معادل نیم درصد افزایش به ۶۸ دلار و ۵۶ سنت رسید. این در حالی است که نرخ نفت وست تگزاس اینترمدییت امریکا برای تحویل در ماه آوریل با ۱۹ سنت معادل.۰۳ درصد افزایش به ۶۵ دلار و ۲۴ سنت رسیده است.

استفن اینز تحلیلگر بازار نفت در موسسه آکسی گفت: «عوامل بنیادین حاکم بر بازار همچنان افزایشی است، به خصوص اینکه عربستان همچنان بر تداوم سیاست عرضه محدود نفت تاکید دارد.»

روز دوشنبه و به دنبال حمله پهپادی و موشکی نیروهای حوثی یمن به قلب تاسیسات نفتی عربستان و از جمله مجتمع صادرات نفت راس تنوره، نرخ نفت برنت به بالای ۷۰ دلار رسید.

ریاض ادعا کرد که در این حملات هیچ تلفات و خسارتی به شرکت آرامکو وارد نشده و همین مسئله موجب شد تا قیمت‌ها تا حدودی فروکش کند.

با این وجود، عربستان نسبت به تهدیدات امنیتی جدی متوجه عربستان از ناحیه حوثی‌های یمن هشدار داده و گفته گزینه حمایت نظامی بیشتر از عربستان را بررسی می‌کند.

این حملات پس از آن انجام شد که سازمان کشورهای صادرکننده نفت به اضافه متحدانش موسوم به گروه اوپک پلاس هفته گذشته توافق کردند که تا حد زیادی به توافق قبلی کاهش تولید پایبند بمانند.

عین حال تمرکز سرمایه‌گذاران معطوف چشم‌انداز ترمیم اقتصاد جهانی شده است. وزیر خزانه داری امریکا دیروز گفت، بسته محرک مالی جدید منابع کافی برای سرعت بخشیدن به روند ترمیم اقتصاد امریکا را فراهم می‌کند.

منبع: تسنیم

ارسال نظر

 
در حال بارگزاری ...