|
کدخبر: 323216

قیمت نفت/بازار انرژی/اوپک پلاس

قیمت نفت / طلای سیاه در مسیر صعود قرار گرفت

آمار نشان می دهد که نفت، با افزایش قیمت همراه بوده است. معاملات روز گذشته بازار نفت نشان از قرار گرفتن نفت در ریل صعود دارد.

اقتصاد قیمت نفت / طلای سیاه در مسیر صعود قرار گرفت

قیمت نفت بعد از چند روز که بالا و پایین را تجربه کرد، اکنون شاهد یک افزایش قیمت بالا است و گفته می شود که قیمت طلای سیاه ممکن است از این هم بالا تر برود.

قیمت نفت برنت در مرز ۸۵ دلار برای هر بشکه رسیده است و بررسی‌ها نشان می‌دهد قیمت نفت در مسیر صعود قرار دارد.

 قیمت نفت در بازار جهانی با حفظ روند صعودی اکنون در محدوده ۸۴ دلار قرار دارد، طبق تصویر زیر قیمت نفت دوباره در یک روند صعودی قرار گرفته است.

اما در ماه اخیر قیمت نفت به ۸۷ دلار نیز رسیده بود ولی اکنون در محدوده ۸۴ دلار معامله می‌شود.

جدول-نفت

قیمت نفت پس از افزایش حدود ۳ درصدی در هفته گذشته در بحبوحه تقاضای قوی و ناآرامی فزاینده عرضه، قرار است این هفته ثابت به پایان برسد.

به گفته اویل پرایس، در این هفته، این عوامل با چشم‌انداز آتش‌بس در خاورمیانه و تقویت دلار آمریکا که معمولاً تجار نفت را به خاطر تقاضای ضعیف‌تر در نظر می‌گیرد، کاهش یافت. کسب سود پس از رشد هفته گذشته نیز به کاهش قیمت‌ها کمک کرد.

از سوی دیگر، نشانه‌هایی وجود دارد که ذخایر جهانی نفت در حال کاهش شدیدتر از حد معمول است که ممکن است نگرانی در مورد کفایت عرضه را تشدید کند.

همچنین رویترز به داده‌های شرکت مشاوره FGE استناد کرد که نشان می‌داد موجودی نفت خام و سوخت در خشکی ۱۲ میلیون بشکه در نیمه اول ماه کاهش یافته است. این کاهش بسیار شدیدتر از میانگین فصلی حدود ۶ میلیون بشکه برای دوره بین ۲۰۱۵ و ۲۰۱۹ بود.

علاوه بر آن اختلالات عرضه در روسیه همچنان به فشارهای صعودی بر قیمت‌ها ادامه داد، یکی از تحلیلگران استاندارد چارترد به بلومبرگ گفت: «ما انتظار داریم که بازارهای نفت در کوتاه مدت در همین محدوده‌های قیمتی باقی بمانند، در حالی که خطرات ژئوپلیتیکی احتمالاً برخی از نوسانات را ایجاد می‌کند.»

منبع: مهر

ارسال نظر

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

    سایر رسانه ها