|
کدخبر: 169442

هر خانواده چقدر یارانه گرفت؟

یارانه معیشتی به عنوان دومین واریز رمضان روز پنج‌شنبه ۹اردیبهشت به حساب مشمولان واریز شد.

اقتصاد هر خانواده چقدر یارانه گرفت؟

شانزدهمین روز رمضان در حالی سپری می‌شود که تاکنون دو یارانه به حساب سرپرستان خانوار واریز شده و یک یارانه و سود سهام عدالت از واریزی‌های دیگر دولت در این ماه خواهد بود.

یارانه رمضان، اولین یارانه‌ای بود که در این ماه به حساب سرپرست خانوارهای مشمول واریز شد؛ این یارانه به ۶۰میلیون ایرانی تعلق‌گرفت؛ البته واریز آن حواشی بسیاری به دنبال داشت و بسیاری از مشمولان نارضایتی خود را از مبلغ دریافتی اظهار داشتند؛ چراکه مبلغ واریزی از مبلغی که پیشتر اعلام شده بود، کمتر بود و این موضوع واکنش‌های بسیاری را در فضای مجازی در پی داشت؛ در پاسخ به این نارضایتی‌ها هم گفته شد که مبالغی که پیشتر اعلام شد، صحت نداشته و یارانه رمضان کم واریز نشده است.

یارانه معیشتی پرداخت شد

یارانه معیتشی یکی از واریزی‌های دولت است که به صورت منظم هر ماه به حساب سرپرست خانوارهای مشمول واریز می‌شود؛ این یارانه برای نخستین بار در آذر ماه سال۹۸ و در پی افزایش قیمت بنزین، پرداخت شد و حال در روز نهم اردیبهشت ماه، به عنوان دومین واریزی رمضان۱۴۰۰، به حساب مشمولان آن واریز شد؛ شب گذشته هجدهمین مرحله از این یارانه هم به پایان رسید و یارانه معیشتی بنزین در ماه آتی به استقبال نوزدهمین مرحله خود خواهد رفت؛ مبلغ یارانه معیشتی بنزین براساس تعداد اعضای خانوار متفاوت است.

در شب گذشته، خانواده‌های یک نفره، ۵۵هزار تومان، خانواده‌های دو نفره ۱۰۳هزار تومان، خانواده‌های سه نفره، ۱۳۸هزار تومان، خانواده‌های چهار نفره، ۱۷۲هزار تومان و خانواده‌های ۵نفره و بیشتر، ۲۰۵هزار تومان یارانه دریافت کردند.

یارانه نقدی؛ آخرین یارانه واریزی در رمضان

همانطور که گفته شد، واریزی‌های رمضان سه یارانه و سود سهام عدالت بود که یارانه نقدی آخرین یارانه این ماه محسوب می‌شود و مانند ادوار گذشته، مشمولان آن نفری ۴۵هزار و ۵۰۰تومان یارانه دریافت می‌کنند.

 

منبع: اقتصاد آنلاین
  • ناشناس ارسالی در

    یارانه ای که ساکن جردن تهران ومردم روستا های سراوان وخاش باهم برابراست یارانه حسا ب نمی شودسرازیرکردن نقدینگی برای ایجادتو رم ۴۸.۵ درصدی درتهران است

ارسال نظر

 
در حال بارگزاری ...