|
کدخبر: 162327

فوری / خبر مهم درباره افزایش حقوق بازنشستگان در ۱۴۰۰

مدیر عامل سازمان تامین اجتماعی اعلام کرد: با افزایش حقوق و متناسب سازی، فاصله دریافتی بازنشستگان تامین اجتماعی با سایر صندوق ها تقریبا رفع می شود.

اقتصاد فوری / خبر مهم درباره افزایش حقوق بازنشستگان در ۱۴۰۰

مصطفی سالاری در خصوص برنامه‌های سال آینده برای افزایش حقوق بازنشستگان تحت پوشش سازمان تأمین اجتماعی گفت: برای امسال یک برنامه افزایش معمول سنواتی که مربوط به ماده ۹۶ می‌شود و یکی هم متناسب سازی است که برای بار دوم طی ۱۰ ماه گذشته انجام می‌شود.

وی تاکید کرد: با اعمال افزایش حقوق و متناسب سازی، فاصله‌ای که بین حقوق بازنشستگان تأمین اجتماعی با صندوق‌های دیگر ایجاد شده بود، تقریباً رفع می‌شود.

مدیر عامل سازمان تأمین اجتماعی با اشاره به اینکه متناسب سازی مطالبه حداکثری بازنشستگان بوده است، گفت: هم دولت و هم مجلس برای اجرایی شدن این مطالبه کمک کردند و متناسب سازی دستور رئیس جمهور نیز بوده است.

وی ادامه داد: همه موارد دست به دست هم دادند تا بتوانیم منابع را حداقل به صورت مصوب تأمین کنیم البته این اعتبار هنوز عملیاتی نشده و در بودجه سال ۱۴۰۰ آمده است و طبیعتاً تا زمانی که بودجه به دست ما برسد زمان می‌برد اما ما این مصوبه را اجرایی می‌کنیم به پشتوانه آن چیزی در قانون بودجه آمده و منابعی که حاصل خواهد شد.

به گفته سالاری، همه منابعی که از متناسب سازی به علاوه ماده ۹۶ افزایش سنواتی می‌گذاریم، مربوط به آن چیزی که در بودجه کل کشور آمده نیست و بخش اعظم آن مربوط به درآمدهای اختصاصی سازمان تأمین اجتماعی است.

وی در پاسخ به این سوال که آیا مبلغ متناسب‌سازی در پایه حقوق بازنشستگان محاسبه می‌شود یا خیر گفت: در مرحله اول متناسب سازی نیز این مبلغ بر روی پایه بازنشستگان آمد و در مهر و آبان کامل بر روی پایه حقوق قرار گرفت. هیچ موردی نداریم که آیتم جداگانه گذاشته باشیم و روی پایه نیامده باشد چرا که وقتی روی پایه می‌آید مشمول افزایش سنواتی سال‌های بعد نیز خواهد شد اما اگر عدد ثابت باشد این امکان وجود ندارد.

مدیر عامل سازمان تأمین اجتماعی در پاسخ به این سوال که آیا با افزایش‌های عنوان شده، حقوق بازنشستگان سازمان به بیش از ۴ میلیون تومان در ماه می‌رسد یا خیر اظهار داشت: تا یک هفته آینده می‌توانیم مبلغ دقیق آن را مشخص کنیم. باید نشست‌های با کانون عالی بازنشستگان بگذاریم و فرمول را نهایی کنیم ولی حتماً افزایش حقوق‌ها، افزایش خوبی خواهد بود.

منبع: مهر
 • بازنشسته تامین اجتماعی.بیمه اجباری.کارگران سخت وزیان آور ارسالی در

  باسلام‌درود.نوش داروبعدازمرگ سهراب نباشی دلطفا.درپناه خداباشیدآقای سالاری لطفاماب ازنشستگان تامین اجتماعی رودریابیدومارواز خجالت خانواده هامون دریابید.

 • ناشناس ارسالی در

  با سلام وخسته نباشید به هر سایتی سر میزن م از حقوق بازنشستگان تامین اجتماعی و ابو اب جمعی آنان صحبت میشه، بازنشستگان کشوری را فراموش کردن چون هنوز مطلبی در مورد ا فزایش حقوق و همسانسازی بازنشستگان کشوری نمی بینم چرا با توجه به تورم سرسام آور و پول دوا و دکتر وبچه تحصیلکرده بیکار پول ی در بساط نمی ماند باز خدا را شاکرم ودست همه دست اندر کاران درد نکنه ولی مارا فر اموش نکنید لااقل با توجه به تحصیلات و سا بقه حق ما را هم بدهید و منتظر اعتراض نبا شید متشکرم

 • حشمت ارسالی در

  همسایه ما از صنندوق کشوری حقوق میگیره از مسجد کمک میگیره وحقوق شش ملیونی میگیره این کشوریها چقدر پر رو هستند ازپارسال تا حالا با این حقوق زندگی میکنند صداشان در امده وای به حال تامین اجتماعی که با سابق ه سی سال دوملیون پانصد میگیرن باز هم اعت راض دارن حق انها نیست حق تامین اجتماعی ا ست امام زمان جواب همه را بزودی خواهد داد

 • ناشناس ارسالی در

  اقایان سی سال حق بیمه دادم از حق خودم می خوام .اگه وزیر رفاه کارگران ضعیف عمل میک نه چرا ما و خانوادهامون باید بسوزیم.یه ش ب ساعت دو بیدار شو .ببین همه خواب هستن . فکرکن مردی.توقبری.چطوری میخوای جواب شرمن دگی ما را جلوی خانواده بدهی درصورتی که پ ست راقبول کردی ولی دفاع نمیکنی.باشه .شای د این نوشته هشداری هست برای بی خیالها.که فقط عاشق پست و مقامند.مردنی هم هست.

ارسال نظر

 
در حال بارگزاری ...