|
کدخبر: 162303

سکه در مسیر افزایش قیمت افتاد؟

سکه اولین روز کاری ۱۴۰۰ را با رشد قیمت به پایان رساند. اما شرایط برای امروز چگونه خواهد بود؟

اقتصاد سکه در مسیر افزایش قیمت افتاد؟

قیمت سکه در اولین روز کاری سال ۱۴۰۰ تا سطح ۱۱ میلیون و ۲۰۰ هزار تومان بالا آمد. سکه برای صعود با دروازه سخت ۱۱ میلیون و ۳۰۰ هزار تومان روبرو است. مهم ترین وزنه صعود قیمت سکه نرخ حباب است.

در روزی که بازار های جهانی در تعطیلات به سر به می برد بازارهای داخلی فعالیت خود را آغاز کرده اند. پیش بینی ها برای قیمت طلا در هفته پیش روی بازار جهانی صعودی نیست اما در بازار سکه، قیمت به مدد نوسان قیمت دلار جهت صعودی گرفته است.

تحلیل گران اعتقاد دارند قیمت سکه در دامنه ۱۱ میلیون و ۳۰۰ هزار تومان تا ۱۱ میلیون و ۲۰ هزار تومان در نوسان خواهد بود و شکست هر کدام از این نقاط قیمتی می تواند جهت بازار را تغییر دهد.اما یکی از تعدیل کننده قیمت در بازار سکه نرخ حباب آن است. این نرخ بر اساس قیمت طلا در بازار جهانی و قیمت دلار در باراز ارز داخلی محاسبه می شود. در حال حاضر حباب قیمت سکه در محدوده ۹۰۰ هزار تومان است. قیمت سکه در گذشته نشان داده به نرخ ۹ درصدی حباب حساس است و وقتی به این سطح رسیده تعدیل شده است.

با توجه به چشم انداز قیمت طلا تنها متغیر پشتیبان قیمت سکه، نرخ دلار است اما از طرف دیگر فاصله قیمت سکه با حباب ۹ درصدی بالا نیست. بنابراین نوسان های کنونی نمی تواند رمز صعود شدید قیمت در بازار سکه باشد.

پیش بینی قیمت سکه امروز

قیمت سکه در معاملات پشت خطی حدود ۱۳۰ هزار تومان بالا رفت اما قیمت بسته در این بازار باقیمت بسته‌شده در بازار نقدی سکه تفاوت چندانی نداشت. بنابراین به نظر می‌رسد قیمت سکه امروز در محدوده ۱۱ میلیون و ۲۰۰ هزار تومان نوسان کند. احتمال تست سقف ۱۱ میلیون و ۳۰۰ هزار از سوی اندک معامله گران بازار وجود دارد اما این تست مستلزم حمایت ویژه در بازار ارز است. در غیر این صورت سکه شانس بالایی برای شکستن سقف ندارد.

 

منبع: اقتصاد نیوز

ارسال نظر

 
در حال بارگزاری ...