|
کدخبر: 162181

قرارداد ۲۵ ساله ایران و چین به نفع بورس است؟

فردا همزمان با شروع فعالیت بورس در ۱۴۰۰ قرارداد ۲۵ ساله ایران و چین نیز امضا خواهد شد.

اقتصاد قرارداد ۲۵ ساله ایران و چین به نفع بورس است؟

بهنام صمدی کارشناس سرمایه در خصوص وضعیت بورس هفته اول سال ۱۴۰۰ گفت: هفته اول فروردین ۱۴۰۰ به این دلیل که تقریبا هنوز بازار به طور کامل آغاز به کار نکرده است و بسیاری در سفر هستند و این که معمولا در عید نوروز بازار بورس سبز است، با افت همراه نخواهد بود.

وی افزود: اما در این هفته حجم معاملات پایین است. البته کاهش حجم معاملات از بهمن سال قبل آغاز شده است و احتمالا فروردین ماه هم این روند ادامه خواهد داشت.

این کارشناس بازر سرمایه ادامه داد: اما به نظر می رسد بازار بورس ریسک ها را پشت سر گذاشته است و شرایط مساعدی خواهد داشت. حداقل تا فروردین و حتی تا انتخابات شرایط مساعد ادامه خواهد داشت. بعد از انتخابات باید منتظر ماند که چه پیش خواهد آمد.

کف قیمت دلار ۲۵ هزار تومان است

صمدی در خصوص قیمت دلار گفت: در حال حاضر شرایط بنیادی بازار خوب است. قیمت دلار هم اصلاح خاصی نداشت. نرخ دلار در حالی سال ۹۹ را به پایان رساند که به مرز ۲۵ هزار تومان رسیده بود. این نشان می دهد که قطعا کف قیمت دلار همین محدوده ۲۵ هزار تومان است.

قرارداد ۲۵ ساله ایران و چین به نفع بازار سرمایه است

این کارشناس بازار سرمایه تاکید کرد: موضوعی که احتمالا بازار را تحت تاثیر قرار می دهد، بحث قرارداد ۲۵ ساله ایران و چین است. این قرارداد از این جهت برای کشور ما مهم است که بخش عمده صادرات غیرنفتی ما و به ویژه محصولات پتروشیمی ، فلزات اساسی و شرکت های معدنی مقصدش چین خواهد بود. اگر این قرارداد منعقد شود به نفع بازار سرمایه است. از این نظر که شرکت های صادرات محور که عمدتا بورسی هستند می توانند درآمد پایدار و قابل توجهی داشته باشند.

وی در آخر افزود: در کل شرایط بازار مساعد است و فروردین سبزی خواهیم داشت. البته اگر ریسکی به بازار تحمیل نشود.

منبع: رکنا

ارسال نظر

 
در حال بارگزاری ...