|
کدخبر: 146022

خبری مهم درباره زمان پرداخت سود سهام عدالت

با توجه به اینکه اعلام شده تا اواخر سال جاری، سود سهام عدالت پرداخت خواهد شد. اما تا کنون زمان پرداخت سود سهام عدالت به طور دقیق مشخص نشده است.

اقتصاد خبری مهم درباره زمان پرداخت سود سهام عدالت

مژگان صفری مقدم مسئول مرکز تماس ذینفعان بازار سرمایه ۱۴ دی ماه اعلام کرد، سود سهام عدالت تا پایان سال به حساب سهامداران واریز می شود. اما حالا سید محمد جواد فرهانیان مدیر برنامه‌ریزی و توسعه شرکت سپرده‌گذاری مرکزی از نا مشخص بودن زمان قطعی پرداخت سود سهام عدالت خبر می دهد. او در این باره می گوید: « تاکنون زمان مشخصی برای واریز سود سهام عدالت اعلام نشده است و نمی‌توان زمان دقیقی را برای این موضوع اعلام کرد. به طور حتم زمان قطعی برای واریز سود سهام عدالت به سهامداران اعلام خواهد شد.»

اما سهامداران برای دریافت سود سهام باید به ۳ نکته مهم توجه کنند.

۱-ثبت نام در سامانه سجام

مدیر برنامه‌ریزی و توسعه شرکت سپرده‌گذاری مرکزی درباره واریز سود سهام عدالت تا پایان سال جاری می گوید: «برای تسهیل واریز سود سهام عدالت، مشمولان سهام عدالت باید هر چه زودتر برای ثبت نام در سجام اقدام کنند، زیرا اولین اقدام برای واریز سود ثبت نام در سامانه سجام است»

۲- سهامداران باید منتظر برگزاری مجامع باشند

فرهانیان در این باره می گوید: « بعد از مجامع و تعیین میزان سود تقسیمی شرکت‌های سرمایه‌گذاری استانی سهام عدالت، شرکت سپرده‌گذاری برای توزیع وارد عمل می‌شود و در انتها سود به حساب مشمولان سهام عدالت پرداخت می‌شود اما زمان‌بندی آن تاکنون مشخص نشده است. البته تاریخ برگزاری مجامع شرکت‌ها مشخص نیست و حتی ممکن است مجمع یک شرکت در شهریور ماه برگزار شود، به همین دلیل ممکن است تا پایان سال فقط سود چند شرکت به حساب مشمولان سهام عدالت پرداخت شود».

۳-سود سهام عدالت به حساب وراث واریز می شود

او درباره واریز سود سهام عدالت به حساب وراث می گوید: « برای کسی که فوت کرده است اما در گذشته سهامدار بوده است، سود تعلق می‌گیرد و سود در نظر گرفته شده بعد از انحصار وراثت و انجام انتقال سهام به حساب وراث پرداخت می‌شود. این فرآیند به صورت مکانیزه طراحی شده و لازم است احراز هویت علاوه بر سامانه‌های قوه قضاییه در سامانه سجام انجام شود. البته اکنون در مورد مشخص شدن وضعیت وراث، در انتظار تصمیم‌گیری و انجام اقدامات مربوطه از سوی قوه قضاییه هستیم به محض مشخص شدن تکلیف آنها اقدامات مربوطه برای انتقال سهام به وراث قانونی انجام می‌شود.»

منبع: اقتصاد آنلاین
 • ناشناس ارسالی در

  چی سد پس فروش سهام عدالت ما چقدر دیگه با ید صبر کنیم

 • ناشناس ارسالی در

  سود نمیخوایم سهاممون رو بفروشیداز شررش ر احت شیم با

 • آرمان پارسایی ارسالی در

  روی صحبتم با وراث عزیز و دوستانی که تحت پوشش نهادهای حمایتی هستید هست، چرا اینقد ر نگران سهام عدالت هستین که گیرتون بیاد، منی که سهام عدالت داشتم و مددجوی بهزیست ی بودم تا حالا یه ریال هم عایدم نشده، نه تا حالا سودی دریافت کردم نه جواب درست ح سابی میدن، به هر کدوم از نهادهاشون زنگ ز دم بهم گفتن معلوم نیست که چند سال طول بک شه که سود سالهای قبلتون رو بریزیم به حسا ب، بخدا قسم از تیرماه تا الان توی سجام ثبت نام کردم برای اینکه سود سهام عدالت ر و بریزن به حسابم که بتونم‌باهاش برم دندو نم درست کنم از بس درد کشیدم توی این چند مدت از دندون درد پیر شدم عمرم کم شد از د رد ولی یه مسلمون پیدا نشد که بره حق مارو پیگیری کنه ماکه دسترسی به مسئولین نداری م خبرگزاریها هم که ماشاالله دنبال حق مسئ ولین هستن نه ما و هرچی بیانیه نمیدیم و ن داریم و پول نیست رو از مسئولین مربوطه می گیرن و چاپ میکنن تا بلکه یه وقت امنیت شغ لیشون به خطر نیوفته، نمیدونن که آخرتشون توی خطره هرچند به این چیزا اعتقادی ندارن ، اینو واسه اون دسته از دوستانی که عین خ ودم تحت نهادهای پوششی هستن و دنبال سهام عداوت هستن عرض کردم که همچین دل خودتون ر و صابون نزنید، منی که از روز اول سهادمدا ر بودم اینه وضعییتم دیگه وای به حال شما هایی که از سر اجبار به این سهام عداوت دل خوش کردین، بمیرم براتون که اینقدر دنیاتو ن کوچیکه و دلتون بزرگ. امیدوارم دلتون خو ش باشه به حق علی👋💜

 • احد ارسالی در

  دراین وضعیت کرونایی تمام کافی نتهاشلوغ ش ده بابت ثبت نام در سامانه سجام وهیچ کس ن میدونه واقعا این کار جهت واریز سود لازمه یانه کل ملت سرکارن

ارسال نظر