|
کدخبر: 153683

برگزاری مسابقات قهرمانی شطرنج جهان در اکسپو ٢۰٢۰

اولین مسابقه بین المللی شطرنج جهان به عنوان بخشی از اولین اکسپو جهانی در سال ١٨٥١ در لندن برگزار شد و امروز بار دیگر اکسپو میزبان مسابقات قهرمانی شطرنج جهان می شود.

دور آتی مسابقات قهرمانی شطرنج جهان همزمان با اکسپو دوبی برگزارخواهد شد و مگنوس کارلسن نروژی، استاد بزرگ و قهرمان حال حاضر شطرنج جهان ، از عنوان خود در برابر رقیبان دفاع خواهد کرد.

رقابت استاد بزرگ ها از جذاب ترین رویداد های شطرنج جهان است و برگزاری مسابقات فدراسیون بین المللی شطرنج و مسابقه بین بهترین استاد بزرگ های این بازی، تقویم رویدادهای اکسپو را متنوع تر خواهد کرد.

این مسابقات از ٢٤ نوامبر تا ١٦ دسامبر ٢۰٢١ در دوبی برگزار می شود و شرکت کنندگان برای دریافت جایزه ٢ میلیون یورویی با یکدیگر رقابت می کنند. همچنین پاویون کشور اسپانیا در اکسپو دوبی با موضوع "هوش برای زندگی" ، میزبان فینال مسابقات مدارس آنلاین شطرنج جهان خواهد بود.

شطرنج به عنوان یک ابزار آموزشی قدرتمند، تفکر استراتژیک و حل مسئله را تشویق می کند و در هر سن و فرهنگی توسط صدها میلیون نفر در سراسر جهان بازی می شود. تخمین زده می شود بیش از ٣۰ میلیون کودک تحت آموزش برنامه های مدرسه شطرنج در سراسر جهان هستند و طبق آمار منتشر شده از منابع آنلاین محبوبیت این بازی در دوران قرنطینه افزایش نیز یافته است.

منبع: عصر نمایشگاه

ارسال نظر

 
در حال بارگزاری ...