|
کدخبر: 137083 سهیل فرزین

برگزارکننده نمایشگاهی در گفت و گو با گسترش نیوز مطرح کرد:

هزاران فعال نمایشگاهی در آستانه بیکاری

مسلم نوروزی گفت: ورشکستگی و بیکاری فعالان صنعت نمایشگاهی که هزاران نفر از افراد جامعه را تشکیل می دهند تبعات اجتماعی خاص خود را خواهد داشت.

نمایشگاه هزاران فعال نمایشگاهی در آستانه بیکاری

با تصمیم ستاد مقابله با کرونا تمام فعالیت های نمایشگاهی در کشور مجدا ممنوع شد. گرچه این تصمیم اعتراض فعالان صنعت نمایشگاهی را درپی داشت اما نکته ای که از درجه اهمیت بالاتری نسبت به این موضوع برخوردار است چشم انداز و آینده صنعت نمایشگاهی و تاثیر این گونه تصمیمات بر روند کاری این بخش از صنعت است. تصمیماتی که امروزه در خصوص فعالیت یا عدم فعالیت صنعت نمایشگاهی گرفته می شود مسیری که این صنعت در طی سال ها فعالیت پیموده را تحت الشعاع قرار داده و چه بسا که بسیاری از فعالان این حوزه را نسبت به ادامه فعالیت در این حوزه دلسرد می کند.

خبرنگار سرویس نمایشگاه گسترش نیوز در خصوص چشم انداز صنعت نمایشگاهی کشور در سال آینده گفت و گویی را با مسلم نوروزی برگزارکننده و فعال نمایشگاهی ترتیب داده و نظر وی را در این خصوص جویا شده است که در ادامه مطالعه خواهید کرد.

با گسترش نیوز همراه باشید.

 پشتیبان قوی نداریم

نوروزی در ابتدای این گفت و گو اظهار داشت: به نظر من صنعت نمایشگاهی کشور سخت ترین دوران فعالیت خود را از بدو تولد طی می کند. متاسفانه این صنعت در کشور ما بسیار مظلوم واقع شده است. بعد از شیوع ویروس کرونا این صنعت به عنوان محرک قوی اقتصادی و همچنین علیرغم ایجاد هزاران شغل مستقیم و غیر مستقیم مورد بی مهری قرار گرفت. پس از شیوع این ویروس و چالش های بی سابقه ای که به واسطه شیوع کرونا در صنعت نمایشگاهی به وجود آمد متوجه شدیم که این صنعت نه حامی، نه متولی قوی و نه پشتیبانی دارد.

مسلم-نوروزی

ورشکستگی فعالان صنعت نمایشگاهی

این فعال نمایشگاهی در ادامه با بیان اینکه این صنعت امروزه در شرایط بحرانی به سر می برد،‌ اظهار داشت: تعداد محدودی نمایشگاه از ابتدای سال جاری تا کنون و البته با رعایت تمام پروتکل های بهداشتی ابلاغی از سوی وزارت بهداشت برگزار شد که با توجه به شرایط این روزهای کشور و صنعت نمایشگاهی تاثیری در بهبود روند فعالیت نداشت اما متاسفانه ستاد ملی مقابله با کرونا در تصمیم اخیر خود برگزاری تمام رویدادها در تمام مناطق کشور حتی منطقه های زرد و نارنجی را ممنوع اعلام کرد. در صورت ادامه دار بودن این موضوع ورشکستگی و بیکاری فعالان این صنعت دور از تصور نخواهد بود. البته باید به این موضوع نیز توجه داشت که ورشکستگی و بیکاری فعالان این حوزه که هزاران نفر از افراد جامعه را تشکیل می دهند تبعات اجتماعی خاص خود را خواهد داشت.

چشم انداز صنعت نمایشگاهی کشور در سال ۱۴۰۰

نوروزی در بخش دیگری از صحبت های خود به چشم انداز صنعت نمایشگاهی کشور در سال ۱۴۰۰ اشاره کرد و گفت: پیش بینی وضعیت این صنعت در افق ۱۴۰۰ قطعا امر راحتی نیست. وضعیت صنعت نمایشگاهی در آینده به عواملی چون شرایط و نحوه کنترل ویروس کرونا، ادامه دار بودن و یا لغو تحریم های ظالمانه از سوی آمریکا و دیگر مسائل اقتصادی و سیاسی ارتباط مستقیم دارد. گرچه با تمام این تفاسیر امیدواریم که اتفاقات مبارکی در صنعت نمایشگاهی کشور رخ دهد و مجددا شاهد رونق گرفتن این صنعت مهجور در کشور باشیم.

مدیر عامل شرکت آرتانمانگر اردبیل در بخش پایانی صحبت های خود پیرامون عملکرد این شرکت در برگزاری رویدادهای نمایشگاهی، تصریح کرد: متاسفانه به علت شیوع بیماری ویروس کرونا اکثر نمایشگاه های کشور کنسل و یا به زمان دیگری موکول شده اند و قطعا ما نیز از این قضیه مستثنا نیستیم. اما با وجود تمام مشکلات و محدودیت ها، این شرکت ۱۰ عنوان نمایشگاه تخصصی در زمینه صنعت ساختمان، کشاورزی، دام و طیور، قطعات خودرو، لوازم خانگی و مبلمان را در مراکز نمایشگاه های تبریز، گیلان، مازندران، اردبیل و گلستان با رعایت پروتکل های بهداشتی برگزار کرده است.

نوروزی افزود: اعتقاد ما همواره بر این بوده که تعطیلی نمایشگاه ها راهکار مناسبی برای مبارزه و مقابله با بیماری ویروس کرونا نیست. نمایشگاه ها باید با رعایت کلیه پروتکل های بهداشتی برگزار شوند تا از این طریق هم چرخ اقتصاد کشور بچرخد و هم حداکثر پروتکل های بهداشتی در راستای حفظ سلامتی غرفه داران، بازدید کنندگان و برگزار کنندگان رعایت شود.

 • الیاس ارسالی در

  اکنون که هزاران نفر بخاطر تجمع و عدم قطع زنجیره انسانی دارند میمیرند اصلا تجمع ک ردن و برگزاری نمایشگاه عاقلانه نیست
  مردم و متولیان از طریق شبکه های مجازی میتوانند مشکلات خودشان را رفع کنند

 • رحمان ارسالی در

  بدون شک اجازه برای برگزاری نمایشگاه موج گسترش بیماری را زیاد خواهد کرد و کاری احمقانه است

 • ناشناس ارسالی در

  بجای درج مطالب در زمینه بازگشایی نمایشگا هها که خانواده خود شما را نیز در تیر رس مرگ قرار میدهد لطفا
  لطفا خودداری کنید

ارسال نظر