|
کدخبر: 166218

افزایش قیمت تمام شده مسکن ملی صحت دارد ؟

محمودزاده با بیان اینکه نرخ پایه قراردادها ۲ میلیون و ۸۳۵ هزار تومان است که این قیمت در پایان سال گذشته اعلام شد، تاکید کرد: نرخ تعدیل سه ماه سازمان برنامه بودجه، هر چه که باشد به این عدد اضافه خواهد شد.

راه و مسکن افزایش قیمت تمام شده مسکن ملی صحت دارد ؟

محمود محمودزاده، معاون مسکن و امور ساختمان وزارت راه و شهرسازی درباره ادعای برخی از انبوه‌سازان مبنی براینکه قیمت مسکن ملی به متری ۶ میلیون تومان برای متقاضیان می‌رسد، گفت: این اظهارات درست نیست. هیچ قراردادی در حوزه مسکن ملی با متری ۶ میلیون تومان با پیمانکاری منعقد نشده‌است.

وی ادامه داد: قیمت‌ها براساس فهرست‌بها است که این پایه عدد قرار می‌گیرد و تمام نرخ‌ها براساس نظام فنی اجرایی کشور است. در این حالت نه سازنده و نه مردم متضرر نمی‌شوند.

معاون وزیر راه و شهرسازی افزود: این قراردادها به روز هستند به این معنا که هر تعدیلی که اضافه شد، قرارداد منطبق بر این تعدیل خواهد بود.

محمودزاده با بیان اینکه نرخ پایه قراردادها ۲ میلیون و ۸۳۵ هزار تومان است که این قیمت در پایان سال گذشته اعلام شد، تاکید کرد: نرخ تعدیل سه ماه سازمان برنامه بودجه، هر چه که باشد به این عدد اضافه خواهد شد.

وی با تاکید بر اینکه به هیچ وجه قیمت مسکن ملی به متری ۶ میلیون تومان نمی‌رسد، اظهار داشت: تمام این جوسازی‌ها که از سوی یک جریانی انجام شده و می‌شود به این دلیل است که در قراردادها قیمت را افزایش دهیم اما مردم نگران این موضوع نباشند و گفته‌های این افراد صحت ندارد.

معاون مسکن و امور ساختمان وزارت راه و شهرسازی ادامه داد: بررسی‌های کارشناسی متعددی انجام شده تا این اعداد اعلام شود و طبق کارشناسی‌های انجام شده این رقم، عدد معقولی است، مگر برای برخی از پروژه‌ها که با شرایط خاص مواجه هستند.

مانند پروژه‌ای که به دلیل سستی خاک زمین باید فونداسیون یکپارچه در آن اجرا شود که این هزینه‌ای را به پروژه اضافه می‌کند. البته دو آیتم اسانسور و پکیج به صورت فاکتوری به قرارداد اضافه خواهند شد.

محمودزاده تاکید کرد: تمام پروژه‌ها تک به تک بررسی شده‌اند تا از لحاظ قیمت با توجه به شرایط آن پروژه تعیین تکلیف شوند. در این قراردادها سود معقول و منطقی برای سازندگان دیده‌ شده‌ است.

وی درباره میزان افتتاح‌های مسکن ملی در دولت دوازدهم اظهار داشت: در حال حاضر عددی نمی‌توان بیان کرد و این موضوع بستگی به همکاری متقاضیان در واریز وجوه آورده هم دارد اما تلاش ما این است که تا پایان فرصت خدمت دولت یعنی تقریبا در نیمه اول سال و ماهیانه در حوزه مسکن ملی افتتاح داشته‌ باشیم. در تمام دستگاه‌های زیربط در استان‌ها در این باره ستاد ویژه‌ای تشکیل شده‌ است.

معاون وزیر راه و شهرسازی درباره مدت زمان ساخت این پروژه‌ها گفت: حداکثر سال ساخت به شرط خوش‌حسابی متقاضیان چند ساله خواهد بود. ۱.۵ تا ۲ سال مراحل اجرا بیشتر طول نمی‌کشد اما مشاهده شده برای پروژه‌ای فقط ۸ ماه زمان می‌برد تا بتوان مجوزهای لازم را برای ساخت اخذ کرد.

منبع: رکنا
 • حمید ارسالی در

  اقای نسبتا محترم کوبیا ۱مترزمین ساختمان پروانش نظامش پول پارکینگی ک شهرداری میگی ره سیمان ۴۰هزارتومنیش شن ۱میلیونیش و... ..شما۶میلیون بگیر۱متربااین شرایط تحویل ب ده ازخدابترس یاوه نگو

 • امیر ارسالی در

  با سلام
  این اقا میگه گرون شدن صحت نداره..قبول...از چندتا استان قراردادها ر و بیاره بهتون نشون بده..شما هم عکس بگیری ن و انعکاس بدین..بنده از مازندران شهرستا ن میاندورود هستم..رفتم برای قرارداد به ا مید صحبت همین آقایون که متری 2700 ..گفتم یه واحد 100متری میشه 270میلیون که به قو ل خودشون 100میلیون وام داره که کلا باید 170میلیون بشه آورده من...ولی قراردادش خی لی جالب بود..40 تومن آورده اول ..که این حرفشون درست بود و تو رسانه ها همش از آور ده 40میلیونی میگن و مردم و رسانه باور می کنن..ک بعدش میگن متقاضی مشکل آورده داشت که انصراف داد یا حذف شد...دیگه نمیگن چه اتفاقی قراره بیوفته..بنیادمسکن شهرمون می اندورود بعد از اون 40میلیون 260 میلیون د یگه میخواد دو طول دوسال هرسه ماه 40میلیو ن 100میلیون وام داره که میشه 400میلیون.. قسمت جالب داستان اینجاست که پول زمین رو جدا ازمون میخوان که قیمت گذاشتن 300میلیو ن که کلا یه واحد وایمیسته 700میلیون که گ فتن دوسال دیگه اگه هزینه بیشتر شد مابه ا لتفاوت و ازتون میگیریم..تازه تو یه زمین ممکنه یه بلوک 4واحدی بزنن که باید مبلغ ز مین بین 4نفر تقسیم بشه نه از هرنفر جدا پ ول کل زمین و بگیرن..حالا به نظرتون دروغگ و کیه؟؟؟حالا به نظرتون مقصر اصلیه گرونی مسکن کیه؟؟آیا به نظرتون با این طرح دولت کمک به دهک پایین جامعه میشه؟؟آیا کارگر م یتونه هر3ماه 40میلیون پول جور کنه؟آیا کا رگر 700تومن پول داره که خونه بخره؟؟مرد ب اشن و با مدرک و قرارداد بیان جلو رسانه ح رف بزنن..نه رو زبون یه مشت دروغ تحویل رس انه بدن و رسانه انعکاس بده..موفق باشین . ..

 • frhad ارسالی در

  بمن زنگ زدن گفتن 600میلییون مسکن ملیت می شه 500نقد دارید پرداخت کنید،گفتم چه خبره 500داشتم دوتا واحد میخریدم اطراف اسلامش هر،احمقای ...

ارسال نظر

 
در حال بارگزاری ...