|
کدخبر: 163999

آپارتمان های ۷۰ متری در تهران چند؟+‌جدول

گزارش پیش رو به بررسی قیمت واحدهای ۷۰متری که در آژانس‌های‌ املاک سطح شهر تهران، برای فروش فایل شده، پرداخته است؛

راه و مسکن آپارتمان های ۷۰ متری در تهران چند؟+‌جدول

خرید واحدهایی که متراژی کمتر از صد متر داشته باشد، همواره انتخاب بسیاری از افرادی که قصد خرید مسکن را دارند بوده است؛ در بین خانه‌های کمتر از ۱۰۰متر، آپارتمان‌هایی با متراژ نزدیک به ۷۰متر نیز از جمله واحدهایی است که متقاضیان زیادی دارد؛ در بهمن ماه۹۹ نیز یک چهارم معاملات مربوط به واحدهایی با متراژ تقریبا ۷۰متر بوده است؛ از این رو در ادامه این گزارش به بررسی قیمت واحدهای ۷۰متری که در آژانس‌های املاک تهران به فروش گذاشته شده‌اند، خواهیم پرداخت.

قیمت مسکن فارغ از متراژ در هر محله متفاوت بوده و واحدهای شمالی تهران با قیمتی بسیار بالاتر نسبت به واحدهای جنوبی معامله می‌شود. همچنین در هر محله نیز قیمت مسکن باتوجه به عواملی چون کوچه، خیابان، متراژ، سن بنا، امکانات ساختمان، مواد و مصالح به کاررفته در ساختمان و... متفاوت خواهد بود و این تفاوت قیمت در برخی از محله‌های شمالی به بیش از ۵۰میلیون تومان در هر متر مربع می‌رسد.

تهرانپارس یک محله در شرق تهران است؛ یک کارشناس مشاور املاک در این محله با اشاره به این که قیمت مسکن در تهرانپارس تقریبا از متری ۲۰میلیون تومان شروع می‌شود، گفت: یک واحد ۷۵متری و ۱۰سال ساخت در تهرانپارس متری ۲۷میلیون تومان قیمت‌گذاری شد؛ همچنین قیمت یک خانه ۷۰متری و ۲۰ساله در تهران نو ۲۰میلیون تومان در هر متر مربع اعلام شده است.

قیمت مسکن در محله‌های غربی معمولا از متوسط قیمت مسکن در تهران بالاتر است و برخی واحدها در این محله‌ها با قیمت‌هایی بسیار بالا به فروش می‌رسد؛ خانه‌ای ۷۰متری و یک ساله در مرزداران متری ۴۰مییلون تومان، یک دستگاه آپارتمان ۷۰متری و ۸ساله در پونک متری ۳۵میلیون تومان، واحدی ۷۰متری و ۲۰ساله در کوی فردوس متری ۳۰میلیون تومان و یک دستگاه آپارتمان ۷۵متری و نوساز در جنت آباد متری ۳۰میلیون تومان قیمت خورد.

قیطریه محله‌ای در شمال تهران است که متوسط قیمت مسکن در آن بسیار بالاست؛ یک واحد ۷۱متری و ۵سال ساخت در قیطریه متری ۶۰میلیون تومان قیمت‌گذاری شده است؛ گفتنی است که در محله‌های شمالی خانه‌هایی با متراژ پایین کمتر معامله می‌شود.

افسریه یک محله معروف در جنوب شرق تهران بوده که می‌توان خانه‌هایی با قیمت مناسب در آن خریداری کرد و بسیاری از واحدهایش قیمتی پایین‌تر از متوسط قیمت مسکن در تهران دارد؛ برای مثال مالک واحدی ۷۰متری و ۱۰ساله در این محله، قیمت واحد خود را متری ۱۷میلیون تومان اعلام کرد.

جدول-قیمت-مسکن

منبع: اقتصاد آنلاین

ارسال نظر

 
در حال بارگزاری ...