|
کدخبر: 160783

۷۶ میلیون دلار از درآمد هوایی ایران کم شد

مدیرعامل شرکت فرودگاه‌ها و ناوبری هوایی ایران با بیان اینکه ایران ۵۲ درصد از درآمد پروازهای عبوری و خدمات ناوبری هوایی را در سال ۲۰۲۰ نسبت به سال ۲۰۱۹ از دست داد، به رتبه ۲۸ ایران در جهان از نظر میزان درآمد خدمات ناوبری هوایی اشاره کرد.

راه و مسکن ۷۶ میلیون دلار از درآمد هوایی ایران کم شد

‌سیاوش امیرمکری با اعلام این خبر اظهار کرد: به دلیل بحران کرونا مسافران هوایی دنیا در سال ۲۰۲۰ نسبت به سال ۲۰۱۹ بیش از ۶۰ درصد کاهش یافت‌ که بزرگترین رکود و کاهش در تاریخ هوانوردی جهان محسوب می‌شود.

وی ادامه داد: در خاورمیانه تعداد مسافران هوایی ۱۳۲ میلیون نفر و درآمد حاصل از مسافران بین‌المللی نیز ۲۲ میلیارد دلار کاهش یافت.

کاهش ۱۱۲ میلیارد دلار درآمدهای فرودگاهی جهان به علت کرونا

مدیرعامل شرکت فرودگاه‌ها و ناوبری هوایی ایران بیان کرد: میزان ضرر و زیان در اغلب حوزه‌های هوانوردی دنیا فراتر از پیش‌بینی‌های قبلی بود‌ و شاهد کاهش درآمدهای فرودگاهی جهان به میزان ۱۱۲ میلیارد دلار بوده‌ایم.

کاهش ۶۴.۲ درصدی مسافران فرودگاه در سال ۲۰۲۰

امیرمکری افزود: سال ۲۰۲۰ درآمدهای خدمات ناوبری هوایی دنیا به میزان ۱۳ میلیارد دلار کاهش یافت و مسافران فرودگاه‌ها نیز ۶۴.۲ درصد نسبت به سال ۲۰۱۹ کم شدند.

به گفته وی به دلیل کاهش تعداد مسافر هوایی در سال ۲۰۲۰، فرودگاه‌های خاورمیانه نیز در مجموع حدود ۱۱ میلیارد دلار از درآمدهای مسافران داخلی و بین‌المللی را از دست دادند.

۷۶ میلیون دلار از درآمد پروازهای عبوری و خدمات هوایی را از‌ دست دادیم

مدیرعامل شرکت فرودگاه‌ها و ناوبری هوایی ایران گفت: ایران در سال ۲۰۲۰ حدود ۵۲ درصد (نزدیک ۷۶ میلیون دلار) از درآمد پروازهای عبوری و خدمات هوایی را به نسبت سال ۲۰۱۹ از دست داد‌ و رتبه ۲۸ را از نظر میزان درآمدهای خدمات ناوبری هوایی در دنیا کسب کرد‌.

کاهش ۵۱.۷ درصدی مسافران هوایی ایران در سال ۲۰۲۰

امیرمکری افزود: ایران طی سال ۲۰۲۰ در حوزه مسافران هوایی شاهد کاهش ۵۱.۷ درصدی (بیش از ۲۵ میلیون نفر) بوده و تعداد نشست و برخاست هواپیما نیز۶۷ درصد کاهش یافته است.

مدل‌های بازآفرینی فعالیت‌های هوانوردی دنیا برای بهبود شرایط صنعت

مدیرعامل شرکت فرودگاه‌ها و ناوبری هوایی ایران‌ درباره تأثیر کاهش پروازها در کاهش درآمدهای شرکت گفت: طی سال گذشته به دلیل شرایط اقتصادی حاکم به شرکت‌های هواپیمایی بین‌المللی و داخلی، ناشی از شیوع کرونا، روند وصول درآمدهای شرکت فرودگاه‌ها هم با کاهش چشمگیری مواجه شده است ولی امیدواریم با تحقق پیش‌بینی‌های به عمل آمده از طریق مدل‌های بازآفرینی فعالیت‌های هوانوردی دنیا، هرچه سریع تر به شرایط قبل از کرونا بازگردیم.

منبع: فارس

ارسال نظر

 
در حال بارگزاری ...