|
کدخبر: 162039

پیش‌بینی اوضاع گردشگری در سال ۱۴۰۰

مرتضی خاکسار، کارشناس گردشگری درباره وضعیت گردشگری در سال ۱۴۰۰ می‌گوید: با برنامه‌ریزی‌ها و تجارب ناشی از کرونا می‌توان رشد گردشگری را دوباره به‌دست آورد.

تجارت پیش‌بینی اوضاع گردشگری در سال ۱۴۰۰

بسیاری از سفرها در سال ۹۹ لغو و بسیاری از دفاتر خدمات هوایی تعطیل شدند. مشاغل دیگری که به صورت مستقیم و غیرمستقیم با گردشگری مرتبط بودند نیز زیان دیدند. همه این آسیب‌ها از همه‌گیری کرونا آغاز شد و تا پایان سال ۹۹ نیز ادامه داشت. اما صنعت گردشگری در سال ۱۴۰۰ همچنان زیان‌ده خواهد بود؟

مرتضی خاکسار، کارشناس گردشگری در این مورد می‌گوید: قطعا سازمان جهانی گردشگری برنامه‌ریزی‌هایی اعلام و ابلاغ می‌کند و با سازمان بهداشت جهانی نیز هماهنگ است. ما هم می‌توانیم همراه با این برنامه‌ها در در داخل کشور و در جذب بازار خارجی روندی پله‌ای و رو به رشد را طی کنیم.

آنطور که این کارشناس گردشگری می‌گوید: با برنامه‌ریزی‌ها و تجارب ناشی از کرونا می‌توان رشد گردشگری را دوباره به‌دست آورد و اعتماد مسافران دوباره به‌دست آید.

مرتضی خاکسار پیش از این به تجارت‌نیوز گفته بود: در سال ۹۹ و دوران کرونا بازار گردشگری را از دست دادیم. ۹۰ درصد از گردشگری در ایران افت کرد و بیش از ۸۰ درصد دفاتر خدمات هوایی ما آسیب دیدند.

 

منبع: تجارت نیوز

ارسال نظر

 
در حال بارگزاری ...