|
کدخبر: 197955

بررسی تحرکات روزانه صندوق های ETF + جدول

در بورس امروز ۲۳۰میلیارد تومان دارا یکم و ۳۳۵میلیون تومان پالایشی یکم خرید و فروش شد، معاملات صندوق‌های قابل معامله هزار و ۸۵۰میلیارد تومان رسید و مازاد سرمایه‌گذاری اشخاص حقیقی در این صندوق‌ها ۵۰میلیارد تومان بود.

بیشترین ارزش معاملات صندوق‌های سرمایه‌ گذاری قابل معامله در روز جاری به صندوق پالایشی یکم (پالایش) با ارزش بیش از ۳۳۵میلیارد تومان تعلق داشت و بعد از آن صندوق اعتماد آفرین پارسیان بود که دومین صندوق پرمعامله لقب گرفت. صندوق واسطه‌گری مالی یکم (دارا یکم) نیز در جایگاه سوم معاملات صندوق‌های ETF قرار گرفت.

حقیقی‌ها معادل ۴۸میلیارد تومان واحدهای صندوق اعتماد آفرین پارسیان را از حقوقی‌ها خریدند (۱۶درصد از معاملات صندوق) و اشخاص حقوقی نیز بخشی از مالکیت صندوق با درآمد ثابت کمند را به ارزش حدود ۲۷میلیارد تومان به نفع خود تصاحب کردند (۱۲درصد معاملات).

دارندگان صندوق پشتوانه سکه طلای زر افشان رشد  دو درصدی دارایی خود را به چشم دیدند و از طرف دیگر مالکان صندوق خصوصی ثروت‌ آفرین فیروزه با زیان ۴.۵درصدی در یک روز مواجه شدند. هیجانات امروز همچنین باعث شد که بیشترین نوسان قیمت (۱۶.۱درصد) در رابطه با صندوق خصوصی ثروت‌ آفرین فیروزه در تابلو معاملات نقش ببندد.

دو صندوق واسطه‌گری مالی و پالایشی یکم روی هم حدود ۵۶۵میلیارد تومان معامله شدند یعنی ۳۰درصد از خرید و فروش‌های صندوق‌های قابل معامله به این دو صندوق دولتی اختصاص داشت.

از سویی دیگر جمع معاملات صندوق‌های طلایی به بیش از ۲۰۰میلیارد تومان رسید. همچنین بیشترین رشد قیمت (دو درصد) این گروه به صندوق پشتوانه سکه طلای زر افشان اختصاص یافت.

کل ارزش معاملات صندوق‌های معامله‌پذیر در نهایت به بیش از هزار و ۸۵۰میلیارد تومان رسید و خروج پول حقوقی بیش از ۵۰میلیارد تومان شد، این در حالی است که گردش امروز بازار سهام بیش از ۹هزار و ۶۴۰میلیارد تومان و مقدار ورود پول حقیقی ۲۶۵میلیارد تومان بود.

صندوق+جدول

صندوق+جدول۱

منبع: اقتصاد آنلاین

ارسال نظر

 
در حال بارگزاری ...