|
کدخبر: 168152

کار عجیب دولت درباره سهام عدالت

محمدرضا پور ابراهیمی، رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی در شبکه اجتماعی کلاب هوس گفت: به نظر می‌رسد روز دوشنبه این هفته نیز جلسه سران قوا در خصوص بورس برگزار نشود.

بورس کار عجیب دولت درباره سهام عدالت

پورابراهیمی گفت: فردا طی جلسه‌ای که با آقای قالیباف رئیس مجلس شورای اسلامی داریم، برنامه‌هایی را به منظور تقویت بازار سرمایه خواهم گفت. به نظر می‌رسد روز دوشنبه این هفته نیز جلسه سران قوا در خصوص بورس برگزار نشود، نگرانی ما این است که تصمیمات به تعویق بیفتد. دولت هنوز برای جلسه شورای هماهنگی اقتصادی با موضوع ‎بورس دعوت نامه نفرستاده است.

دولت در ماه های پایانی غیرقانونی عمل می کند

پورابراهیمی گفت: دولت در ماه‌های پایانی کار خودش غیرقانونی عمل می‌کند، موضوعات در رابطه با نرخ ارز به طور جدی در دست بررسی است، نرخ ارز تاثیر کمی در بازار سرمایه در کوتاه‌مدت دارد.

او بیان کرد: بانک مرکزی نمی‌تواند اکنون عددی را در رابطه با نرخ ارز تعیین کند، موضع بانک مرکزی در رابطه با امر مذکور جدی است.

کار عجیب دولت درباره سهام عدالت

رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس همچنین در بخشی از اظهارات خود گفت: در رابطه با شرکت‌های سرمایه‌گذاری استانی سهام عدالت نگران هستم به دلیل آنکه مجموع ارزش سهام آن‌ها به بیش از ۳۸۰ هزار میلیارد می‌رسد. دولت کار عجیبی کرده که پرتفوی سبدگردانی را به این شرکت‌ها داده است.

پور ابراهیمی بیان کرد: ما در مجلس به دنبال آن هستیم تا جنس رفتار ها را در بازار سرمایه تغییر دهیم، به گونه ای که اگر کسی آگاهی علمی در رابطه بازار سرمایه ندارد نباید به طور مستقیم وارد شود.

نظر پورابراهیمی درباره تزریق منابع صندوق توسعه به بورس

پور ابراهیمی درباره اختصاص منابع صندوق توسعه ملی به بازار سهام گفت: این یک حق قانونی است اما منابع تزریق شده اکنون هزار میلیارد بیشتر نیست و باید ١٣ هزار میلیارد تومان تزریق شود.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

ارسال نظر

 
در حال بارگزاری ...