|
کدخبر: 154850

آزادی ۵۱ هزار زندانی تصادفات رانندگی

مدیرعامل سابق صندوق خسارت‌های بدنی با اشاره به عملکرد این صندوق در ۷ سال گذشته، گفت: در این مدت ۵۱ هزار نفر از مقصرین حوادث رانندگی از زندان آزاد یا از زندانی شدن آنها جلوگیری شده است.

بانک و بیمه آزادی ۵۱ هزار زندانی تصادفات رانندگی

صبح امروز مراسم تکریم و معارفه مدیر صندوق تامین خسارت‌های بدنی با حضور رئیس کل و هیات عامل بیمه مرکزی، معاون امور بانکی، بیمه و شرکت‌های دولتی وزارت امور اقتصادی و دارایی، مدیرعامل ستاد دیه کشور و اعضای مجمع صندوق تامین برگزار شد و فرهاد دژپسند در پیامی از خدمات و تلاش‌های علی جباری در راستای استحکام پایه‌های نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران و پیشبرد اهداف صندوق تامین خسارت‌های بدنی تقدیر کرد.

علی جباری در این مراسم به ارائه گـزارشی از عملکـرد و فعالیـت‌های ۷ ساله تصدی خود بر صندوق پرداخت و اظهارکرد: در مدت قریب به ۷ سال مسئولیت خود ارائه، تدوین و استقرار سامانه جامع و یکپارچه صندوق و مکانیزاسیون عملیات صندوق در حوزه‌های مختلف عملیاتی، مدیریت بهینه منابع مالی و پیگیری وصول منابع قانونی از جمله اقدامات انجام شده در این مدت بوده است که موفقیت‌های حاصله، مرهون تلاش‌های نیروی انسانی جوان، باانگیزه و با نشاط ستاد و شعب صندوق بوده که قدردان آنها هستم.

وی افزود: دوره فعالیت ۷ ساله صندوق تأمین خسارتهای بدنی در حافظه تاریخی صندوق باقی خواهد ماند. خدمات عظیمی در صندوق صورت پذیرفته است که بی­ شک در صنعت بیمه بی‌­نظیر است.

جباری در ادامه به شاخص‌ترین دستاورد‌های صندوق در این دوره ۷ ساله پرداخت و گفت: در ۷ سال اخیر بالغ بر ۷۲۰۰۰ میلیارد ریال خسارت پرداخت شده که این میزان در مقایسه با ۴۶ سال گذشته صندوق (از سال ۱۳۴۷ تا پایان سال ۱۳۹۲) که بالغ بر ۱۲۰۰۰ میلیارد ریال بوده است، بیش از ۴۷۰ درصد رشد داشته است. همچنین طی این مدت، بیش از ۵۱۰۰۰ نفر از مقصرین حوادث رانندگی از زندان آزاد یا از زندانی شدن آنها جلوگیری شده است که این دستاورد حاکی از تلاش شبانه روزی همکاران صندوق و همکاری کارکنان ستاد دیه کشور است که ضمن کاهش هزینه‌های حاکمیت در هزینه‌های زندان، منتج به کاهش هزینه‌های اجتماعی و اقتصادی حاکم بر وضعیت مقصر و خانواده وی در طول دوره زندان مقصر است.

وی از ارائه خدمات به حدود ۱۲۰.۰۰۰ نفر خبر داد و گفت: این میزان نسبت به ۴۶ سال گذشته بیش از ۲۲۶ درصد رشد داشته است و این دستاورد حاکی از توسعه و گسترش چتر حمایتی صندوق در راستای عدالت محوری و ارائه خدمت به آحاد جامعه بوده است. این چتر امروزه بعلت افزایش گستره آن، گروه غالب هم‌وطنان و قربانیان حوادث رانندگی کشور را تحت پوشش قرار می‌دهد، این در حالی است که در سنوات گذشته به دلیل عدم دسترسی آحاد جامعه به خدمات صندوق از اخذ این خدمات به‌صورت یکسان بی‌بهره‌ بوده‌اند که این مهم در راستای افزایش چتر حمایتی و امر عدالت محوری مطابق با استراتژی‌های تدوینی صورت‌پذیرفته است و از خانواده‌های صدمه دیده حمایت لازم صورت می‌پذیرد.

جباری پرداخت ۹۵۸ میلیارد ریال در راستای تبصره ماده ۵۵۱ قانون مجازات اسلامی- مابه التفاوت دیه زن و مرد، پرداخت بالغ بر ۴۳۵ میلیارد ریال در راستای بند (ب) تبصره ۱۱ قانون بودجه کشور پرداخت و آزادی تعداد ۲۳۸ زندانی به‌صورت بلاعوض از زندان، پرداخت مبلغ ۴۸۵۰ میلیارد ریال در راستای بند (الف) تبصره ۱۱ قانون بودجه کل کشور در راستای حمایت از زندانیان معسر با اولویت زندانیان زن سرپرست خانوار و کاهش دوره پرداخت خسارت از سه ماه به ۷ الی ۱۰ روز کاری، تاسیس ۲۶ شعبه در مراکز استان ها، حذف الحاقیه بیمه نامه شخص ثالث، ایجاد ردیف اختصاصی برای صندوق در قانون بودجه کل کشور، تاسیس مدیریت امور تحقیق با هدف کشف تقلبات و جلوگیری از دست اندازی افراد سودجو به بیت المال و وصول بیش از ۱۷۱.۰۰۰ میلیارد ریال منابع مالی که در مقایسه با ۴۶ سال گذشته که ۲۷۰۰۰ میلیارد ریال بوده است را ادیگر افتخارات صندوق دانست.

وی در ادامه تصریح کرد: با تدوین و استقرار سامانه جامع و یکپارچه صندوق، تمامی فرآیندهای عملیاتی در قالب سیستم هوشمند و یکپارچه طراحی و اجرایی گردیده است که منجر به تسریع در روند امور و انضباط مالی و اقتصادی شده است بطوریکه که صندوق طی ۶ سال اخیر موفق به اخذ گزارش شفاف و بدون هرگونه بند از سازمان حسابرسی کشور شده است.

منبع: فارس

ارسال نظر

 
در حال بارگزاری ...