|
کدخبر: 159357

تولید نفت آمریکا کاهش یافت

اداره اطلاعات انرژی امریکا اعلام کرد، انتظار می‌رود تولید نفت خام این کشور در سال ۲۰۲۱ روزانه ۱۶۰ هزار بشکه کاهش یابد و به ۱۱.۱۵ میلیون بشکه در روز برسد.

انرژی تولید نفت آمریکا کاهش یافت

اداره اطلاعات انرژی امریکا اعلام کرد، انتظار می‌رود تولید نفت خام این کشور در سال ۲۰۲۱ روزانه ۱۶۰ هزار بشکه کاهش یابد و به ۱۱.۱۵ میلیون بشکه در روز برسد. این اداره پیش از این کاهش ۲۹۰ هزار بشکه در روز را پیش‌بینی کرده بود.

بنا بر اعلام این سازمان، انتظار می‌رود مصرف مواد نفتی و سایر سوخت‌های مایع در سال ۲۰۲۱ به ۱.۴۱ میلیون بشکه در روز افزایش یابد و به ۱۹.۵۳ میلیون بشکه در روز در این سال برسد. این براورد با پیش‌بینی قبلی این سازمان یکی است.

بیکر هیوز، بزرگ‌ترین شرکت خدمات نفتی جهان اعلام کرد با افزایش نرخ نفت، تعداد دکل‌های نفتی فعال امریکا افزایش یافته است. هفته گذشته یک دکل به دکل‌های نفتی فعال امریکا اضافه شد و تعداد آنها به ۳۱۰ دکل رسید که بیشترین تعداد از ماه می‌به شمار می‌رود.

بر اساس برآورد EIA، تولید نفت امریکا در ماه فوریه به طور متوسط ۱۰.۴ میلیون بشکه در روز خواهد بود که ۵۰۰ هزار بشکه در از تولید ماه ژانویه کمتر است. بیشتر این کاهش تولید ناشی از سرمای شدیدی بود که تمام این کشور به ویژه تگزاس، قلب نفتی آن را فرا گرفت.

اداره اطلاعات انرژی امریکا پیش‌بینی کرد مصرف مواد نفتی و سوخت‌های مایع در جهان در امسال میلادی به طور متوسط به روزانه ۹۷.۵ میلیون بشکه برسد که ۵.۳ میلیون بشکه در روز از سال ۲۰۲۰ بیشتر است. این رقم در سال ۲۰۲۲ به یک افزایش روزانه ۳.۸ میلیون بشکه‌ای دیگر را خواهد داشت و به ۱۰۱.۳ میلیون بشکه در روز در کل سال ۲۰۲۲ خواهد رسید.

منبع: فارس

اخبار مرتبط

ارسال نظر

 
در حال بارگزاری ...