|
کدخبر: 158865

قیمت نفت به ۷۱ دلار رسید

قیمت نفت در معاملات امروز بازارهای جهانی، برای نخستین بار از آغاز همه گیری ویروس کرونا به بالای ۷۰ دلار در هر بشکه افزایش یافت و تا ۷۱.۳۸ دلار در هر بشکه هم بالا رفت.

انرژی قیمت نفت به ۷۱ دلار رسید

قیمت نفت در معاملات امروز بازارهای جهانی، برای نخستین بار از آغاز همه گیری ویروس کرونا به بالای ۷۰ دلار در هر بشکه افزایش یافت.

به دنبال انتشار خبر حملات به تاسیسات عربستان، نرخ نفت خام امریکا به بالاترین رقم در بیش از دو سال گذشته رسید.

قیمت نفت برنت در ساعات اولیه معاملات به ۷۱.۳۸ دلار در هر بشکه رسید که بالاترین رقم از ۸ ژانویه ۲۰۲۰ به شمار می‌رود. اکنون هر بشکه از این نفت ۶۹.۲۳ دلار در حال معامله است.

نفت خام امریکا نیز در ساعات اولیه معاملات به ۶۷.۱۷ دلار در هر بشکه رسیده بود که بیشترین نرخ از اکتبر ۲۰۱۸ محسوب می‌شود. این نوع نفت درحال‌حاضر ۶۶.۰۲ دلار فروخته می‌شود.

ارزش بازارهای بورس آسیا نیز پس از تصویب بسته کمک مالی کرونایی ۱.۹ تریلیون دلاری امریکا توسط سنای این کشور، رشد کرد. همچنین آمارهای مثبت از اقتصاد امریکا و چین حاکی است ترمیم اقتصادی جهان است.

نیروهای یمن روز یک شنبه حملات پهپادی و موشکی به قلب صنعت نفتی عربستان از جمله تاسیسات نفتی راس تنوره انجام دادند. این تاسیسات نقض حیاتی در صادرات نفت عربستان دارد.

به گفته تحلیلگران ING با اشاره به دومین حمله یمنی‌ها به تاسیسات نفتی عربستان در ماه جاری میلادی خاطرنشان کردند: « در کوتاه مدت شاهد افزایش بیشتر نرخ نفت خواهیم بود.»

قیمت نفت برنت و WTI برای چهارمین جلسه متوالی پس از تصمیم اوپک پلاسی‌ها برای عدم تغییر میزان تولید خود در ماه آوریل، افزایش یافته است.

منبع: فارس

ارسال نظر

 
در حال بارگزاری ...