|
کدخبر: 326512

خبر خوش برای زائران حج/ دولت خیال حجاج را راحت کرد

سازمان حج و زیارت اعلام کرد: سقف عرضه ارز ویژه حج تمتع، برای هر زائر پنج سال به بالا به مبلغ حداکثر ۵۰۰ دلار است، که از طریق سامانه «بله» بانک ملی و همچنین با حضور در شعب منتخب این بانک پرداخت می‌شود.

اقتصاد خبر خوش برای زائران حج/ دولت خیال حجاج را راحت کرد

مسافرت به سرزمین مقدس حج تمتع برای زائران از تجربه‌های فراموش‌نشدنی و معنوی است. هر ساله میلیون‌ها مسلمان از سراسر جهان برای انجام عبادات و زیارت مکه و مدینه به حج تمتع می‌روند. این سفر معنوی و معرفتی، زائران را به تجربه‌ی ارتباط نزدیکتر با خداوند و ارزش‌های ایمانی خود می‌رساند.

تامین ارز مورد نیاز زائران حج تمتع یکی از موضوعات حیاتی در زمان سفر آن‌ها است. برای تضمین تأمین ارز کافی برای هزینه‌های سفر و اقامت، زائران به شیوه‌های مختلفی می‌توانند اقدام نمایند. این شامل استفاده از سیستم‌های بانکی برای تبادل ارز، حمل نقدینگی و استفاده از کارت‌های اعتباری نیز می‌شود.

ارز مسافرتی ویژه زائران حج تمتع تا سقف ۵۰۰ دلار، از ۲۳ اردیبهشت‌ماه در ۲۶۰ شعبه منتخب بانک ملی در سراسر کشور عرضه می‌شود.

مکه-مکرمه

همچنین، بنابر اعلام بانک مرکزی، پرداخت ارز به زائران حج تمتع امسال، محدودیتی برای دریافت سالانه ارز مسافرتی ایجاد نمی‌کند.

فروش ارز مسافرتی به صورت غیر حضوری صرفا در پیام‌رسان «بله» و حضوری در شعب ارزی منتخب از ۲۳ اردیبهشت ماه امکان‌پذیر خواهد بود.

امسال حدود ۸۷ هزار و ۵۵۰ نفر از ایران به حج می‌روند. پروازهای حج قرار است از ۲۳ اردیبهشت‌ماه آغاز شود و بازگشت زائران به کشور نیز در اوایل تیرماه خواهد بود.

منبع: ايسنا

ارسال نظر

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

    سایر رسانه ها