|
کدخبر: 322427

بازار ارزهای دیجیتال | بازار رمزارز | قیمت شیبا اینو

شیبا بازهم رکورد زد / رشد ۲ هزار درصدی آدرس های فعال SHIB

میانگین آدرس‌های فعال روزانه در ماه گذشته حدود ۳۱۰۰ و میانگین سال قبل، ۴ هزار آدرس بوده است. تحلیلگران در مورد علت دقیق افزایش تعداد آدرس‌های فعال روزانه شیبا اختلاف نظر دارند.

اقتصاد شیبا بازهم رکورد زد / رشد ۲ هزار درصدی آدرس های فعال SHIB

شیبا اینو (SHIB) اخیرا با افزایش فعالیت کاربران خود در شبکه، بار دیگر توجهات را به خود جلب کرده است. پس از یک دوره رکود نسبی، آدرس‌های فعال روزانه در شبکه شیبا نسبت به میانگین ماه فوریه، ۲ هزار درصد افزایش یافت و در ۵ مارس به سقف ۲۱ هزار آدرس رسید.

میانگین آدرس‌های فعال روزانه در ماه گذشته حدود ۳۱۰۰ و میانگین سال قبل، ۴ هزار آدرس بوده است. تحلیلگران در مورد علت دقیق افزایش تعداد آدرس‌های فعال روزانه شیبا اختلاف نظر دارند.

برخی علت آن را افزایش اخیر قیمت SHIB می‌دانند و برخی دیگر به اخبار مثبت پیرامون اکوسیستم شیبا اینو به عنوان عامل اصلی این موضوع اشاره کرده‌اند.

افزایش فعالیت کاربران همواره با افزایش حجم معاملات همراه بوده است. حجم ۲۴ ساعته معاملات توکن SHIB در ۵ مارس به بیش از ۱۶ میلیارد دلار رسید که آن را در میان ۵ ارز دیجیتال برتر از نظر حجم معاملات قرار داد.

در حالی که افزایش فعلی فعالیت، خبری خوب برای اکوسیستم شیبا محسوب می‌شود، چالش واقعی، حفظ فعالیت کاربران است. برخی از شاخص‌ها نشان‌دهنده پتانسیل بلندمدت این شبکه است.

به عنوان مثال، تعداد آدرس‌های جدید که نشان‌دهنده پیوستن کاربران جدید به شبکه است، در هفته گذشته نزدیک به ۶۰ درصد افزایش یافته است.

ارز دیجیتال شیبا چیست؟

این ارز یک توکن مبتنی بر بلاکچین اتریوم و استاندارد ERC-۲۰ است که در ماه اوت ۲۰۲۰ توسط شخصی ناشناس ملقب به «ریوشی» ایجاد شد. واژه shiba inu در زبان ژاپنی نام نژاد سگی شکاری است که دقیقاً تصویر آن در لوگوی دوج کوین هم به چشم می‌خورد. این ارز به طور گسترده‌ای نزد حامیانش به «قاتل دوج کوین» معروف است و طرفداران این میم کوین آن را جایگزینی خلف برای DOGE می‌دانند. از آنجایی که این ارز یک توکن ERC-۲۰ محسوب می‌شود، دارای بلاکچین اختصاصی نیست. ریوشی در وایت پیپر آن عنوان کرده است:

    به این دلیل بستر اتریوم را برای ساخت اکوسیستم انتخاب کردم، که پیش از این امنیت این شبکه بر همگان ثابت شده بود و این بلاکچین به خوبی به پروژه اجازه می‌دهد که غیرمتمرکز باقی بماند.

میم‌ها، جوک‌ها و تصاویر به اشتراک گذاشته شده در رسانه‌های اجتماعی هستند که به فراخور زمان، بر اساس یک سوژه خاص طراحی می‌شوند. بنابراین اساساً رسالت میم‌ها بر مبنای شوخی و خنده است. پس همانطور که از نام میم کوین‌ها (میم + کوین) بر می‌آید، آنها ارزهایی دیجیتال هستند که پیدایش آنها ارتباط نزدیکی با میم‌های اینترنتی دارد. به عنوان مثال، دوج کوین به عنوان معروف‌ترین میم کوین بازار، در ابتدا با الهام از میم محبوبِ سگ shiba و شوخی با ماهیت بیت کوین ساخته شد.

باید اشاره کنیم که تاکنون بیش از ۸۰ میم کوین در CoinMarketCap لیست شده و بسیاری از آنها مقلد و پیرو برادر بزرگ خود، دوج کوین هستند.

اولین نکته قابل توجه در مورد توکن، عرضه آن است. در مجموع ۱کوادریلیون (۱۰ به توان ۱۵) ارز Shiba طی راه‌اندازی رسمی آن در سال ۲۰۲۰ منتشر شد. حدود ۵۰ درصد از کل عرضه در استخر نقدینگی یونی سواپ بلاک شده است. ۵۰ درصد مابقی هم به ویتالیک بوترین (Vitalik Buterin) بنیانگذار اتریوم اهدا شد. بوترین طی اقدامی حمایتی از جامعه و تورم‌زدایی، اکثر قریب به اتفاق این توکن‌ها را با ارسال به آدرس یک کیف پول فاقد دسترسی سوزاند و بخشی از آنها را (به ارزش ۱/۲ میلیارد دلار در آن زمان) هم با هدف کمک‌رسانی به بیماران کووید ۱۹ در هندوستان به موسسات خیریه اهدا کرد.

 

 

منبع: رمزارز نیوز

ارسال نظر

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

    سایر رسانه ها