|
کدخبر: 322114

شهرداری تهران

خیابان ۳۰ تیر فعال می شود / راه اندازی غرفه های جدید در این تاریخ

خیابان جذاب و گذرگاه غذای ۳۰ تیر، مجدد آغاز به کار خواهد کرد.

اقتصاد خیابان ۳۰ تیر فعال می شود / راه اندازی غرفه های جدید در این تاریخ

خبری که می تواند برای افراد عاشق غذا دارای جذابیت باشد، راه اندازی مجدد خیابان ۳۰ تیر است که روزی غرفه های زیادی در آن وجود داشت.

مدیرعامل شرکت ساماندهی صنایع و مشاغل شهر تهران، گفت: در نیمه اول سال آینده غرفه‌های غذایی و صنایع دستی در خیابان سی تیر مستقر خواهد شد و فعالیت گذر غذا در این خیابان از سرگرفته می‌شود.

سعید بیگی روز چهارشنبه در حاشیه مراسم روز درختکاری در جمع خبرنگاران اظهار کرد: خیابان سی تیر معضلات زیادی داشت در حقیقت علاوه بر مشکلات محیط زیستی و بهداشتی و فرسوده شدن غرفه‌ها برخی نگرانی‌ها برای ذینفعان در این خیابان ایجاد شده بود.

وی افزود: برای مثال بیمارستان سینا در این محدوده نگرانی‌هایی از دود و بوی غذا داشت و وزارت امور خارجه نیز درخصوص ترددها و دسترسی‌ها با مشکلاتی مواجه بود که نسبت به آن نگران بودند البته از حدود سه ماه پیش مزایده غرفه‌های جدید این خیابان را برگزار کرده بودیم قرارداد قبلی حدود دی‌ماه به اتمام رسیده بود و با توجه به اینکه قرارداد را تمدید نکرده بودیم پیمانکار موظف بود غرفه‌ها را جمع‌آوری کند.

مدیرعامل شرکت صنایع و ساماندهی مشاغل شهر تهران با اشاره به اینکه طرح مزایده‌ به چندین جلسه تخصصی نیاز داشت که در همین راستا با میراث فرهنگی و ذینفعان این محدوده این جلسات برگزار شد، گفت: چیدمان و شکل غرفه‌ها باید همخوانی با خیابان سی تیر داشته باشد و در همین راستا غرفه‌های صنایع دستی را به موزه‌های ملی نزدیک کردیم و غرفه‌های عرضه غذا را از این موزه فاصله دادیم در نهایت نیز ۳۰ غرفه در این خیابان دایر خواهد شد که ۱۰ غرفه به عرضه صنایع دستی و مابقی به عرضه غذا اختصاص دارد.

بیگی ادامه داد: درخصوص بیمارستان سینا در خصوص دود و بوی غذا نیز با توجه به برگزاری جلسه مشترک، مقرر شد با جابه‌جایی غرفه‌ها و استفاده از فر معکوس این مشکل را حل و فصل کنیم.

به گفته وی، ظرف روزهای آینده ابلاغ قرارداد خیابان سی تیر به پیمانکار انجام می‌شود و از آن پس پیمانکار حدود چهار ماه فرصت دارد که کار را انجام دهد به این ترتیب در نهایت ظرف چهار تا پنج ماه آینده این غرفه‌ها در خیابان سی تیر مستقر خواهند شد.

مدیرعامل شرکت ساماندهی صنایع و مشاغل شهر تهران درخصوص ساماندهی دستفروشان خیابان ولی‌عصر(عج) اضافه کرد: مقرر شده این اقدام و استقرار دستفروشان در بازارچه‌ای که در نزدیکی چهارراه ولی‌عصر(عج) احداث شده بعد از ایام نوروز و در سال آینده انجام شود.

خیابان سی تیر که در قلب تهران قرار گرفته، از قدیمی‌ترین خیابان‌های تهران به شمار می‌رود. سی تیر در گذشته “قوام‌السلطنه” نام داشت و تا قبل از انقلاب به منظور گرامیداشت از احمد قوام، نام آن را قوام‌السلطنه گذاشته بودند؛ اما بعد از قیام سی تیر نام این خیابان از قوام‌السلطنه به سی تیر تغییر کرد.

تمام گردشگرانی که از شهرهای مختلف ایران به تهران سفر می‌کنند و همچنین گردشگرهای خارجی بازدید از این منطقه را در اولویت برنامه تور تهران‌گردی خود قرار می‌دهند.

موزه ملی ایران که شامل موزه ایران باستان و موزه انقلاب اسلامی است، خانه قوام‌السلطنه که موزه آبگیه و سفالینه‌ها را در خود جای داده، آتشکده زرتشتی فیروز بهرام، مدرسه فیروز بهرام، آتشکده آدریان، کلیسای حضرت پطرس و کلیسای حضرت مریم، کنیسه حییم یهودی‌ها و کلیسای انجیلی از دیدنی‌های خیابان سی تیر محسوب می‌شوند.

منبع: ایرنا

ارسال نظر

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

    سایر رسانه ها