|
کدخبر: 320570

حقوق کارمندان / افزایش حقوق / عیدی بازنشستگان

وعده دولت به کارمندان / عیدی در این زمان واریز می شود؟

به گفته بهادری جهرمی سخنگوی دولت، یک کارمند یا بازنشسته دولت که متأهل و صاحب یک فرزند باشد، مبلغ ۳ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان عیدی دریافت خواهد کرد.

اقتصاد وعده دولت به کارمندان / عیدی در این زمان واریز می شود؟

به طبق مصوبه هیأت دولت، مبلغ ۷۰۰ هزار تومان به کارکنان و بازنشستگان متأهل به عنوان اضافه‌کاری پرداخت می‌شود و همچنین برای هر فرزند ۳۰۰ هزار تومان عیدی تعلق خواهد گرفت.

به گفته بهادری جهرمی سخنگوی دولت، یک کارمند یا بازنشسته دولت که متأهل و صاحب یک فرزند باشد، مبلغ ۳ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان عیدی دریافت خواهد کرد.

مصوبه روز یکشنبه ۱۵ بهمن‌ماه هیأت وزیران، دو روز بعد در ۱۷ بهمن توسط معاون اول رییس جمهور ابلاغ شد تا واریز عیدی کارمندان و بازنشستگان به مرحله اجرا برسد.

زمان احتمالی واریز عیدی کارمندان

تاکنون زمان دقیق واریز عیدی کارمندان دولت اعلام نشده است اما اگر عیدی کارمندان بخواهد طبق روال سال‌های قبل به حساب آنها واریز شود، در هفته پایانی بهمن یا هفته نخست اسفند باید منتظر پرداخت عیدی بود.

جمعه ۱۳ بهمن‌ماه رئیس سازمان برنامه و بودجه از احتمال واریز عیدی کارمندان تا پایان هفته سوم بهمن‌ماه خبر داد و گفت تلاش می‌کنیم تا آخر هفته آینده عیدی کارمندان دولت را پرداخت کنیم‌.

داوود منظور این صحبت را در حالی در یک برنامه تلویزیونی مطرح کرد که آن زمان هنوز مبلغ عیدی کارمندان مشخص نشده بود. به هر حال حدود دو هفته از صحبت‌هاث داوود منظور گذشته و عیدی کارمندان هنوز واریز نشده است.

به تازگی سید صولت مرتضوی وزیر کار، تعاون و رفاه اجتماعی، زمان واریز عیدی بازنشستگان را هفته اول اسفندماه و پس از واریز حقوق بهمن ماه بازنشستگان اعلام کرده است. در خصوص عیدی کارمندان چیزی گفته نشده اما احتمال دارد عیدی کارمندان همراه با حقوق بهمن آنها و یا مانند عیدی بازنشستگان مدتی پس از پرداخت حقوق آنها به حساب‌ها واریز شود. احتمال سوم، واریز عیدی کارمندان در روزهایی پایانی سال همزمان با واریز حقوق اسفندماه کارکنان است.

به هر طریق کارمندان در هفته‌های پیش رو و تا قبل از پایان سال ۱۴۰۲، حداقل دو و نیم میلیون تومان عیدی دریافت می‌کنند و مبلغ عیدی بسته به تعداد فرزندان کارمند ممکن است حتی از چهار میلیون تومان هم بیشتر باشد.

نقش دولت در واریز عیدی کارمندان

دولت درواریز عیدی کارمندان را به عنوان یک اقدام اجتماعی و اقتصادی مهم می‌بیند. این پرداخت‌ها به منظور حفظ قدرت خرید و افزایش رضایت کارکنان از سوی دولت صورت می‌گیرد. نقش دولت در واریز عیدی به کارمندان شامل موارد زیر است:

۱. تحفیز اقتصاد: پرداخت عیدی به کارمندان می‌تواند به تحریک تولید و رونق اقتصاد کمک کند، زیرا کارمندان با دریافت این مبالغ احتمالاً بخشی از آن را برای خرید کالاها و خدمات مصرفی صرف خواهند کرد.

۲. حفظ قدرت خرید: پرداخت عیدی به کارمندان می‌تواند با حفظ و افزایش قدرت خرید آن‌ها، تاثیر مثبتی بر بازار و تولید داشته باشد.

۳. افزایش رضایت کارمندان: پرداخت عیدی به کارمندان می‌تواند رضایت آن‌ها را افزایش دهد و به عنوان یک نوع پاداش برای کارکنان عمل کند.

۴. اجتماعی: پرداخت عیدی به کارمندان نشان از توجه دولت به مسائل اجتماعی و اقتصادی جامعه است و می‌تواند حس اعتماد و همبستگی در جامعه را تقویت کند.

به طور کلی، دولت این پرداخت‌ها را به عنوان یک اقدام مهم در جهت تحریک اقتصاد، حفظ قدرت خرید و افزایش رضایت کارکنان می‌بیند و آن‌ها را به عنوان یک استراتژی اقتصادی و اجتماعی مورد توجه قرار می‌دهد.

منبع: خبر آنلاین

ارسال نظر

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

    سایر رسانه ها