|
کدخبر: 318938

وام ازدواج/ وام فرزندآوری/ وام بانکی

نحوه دریافت و مبلغ وام فرزندآوری اعلام شد / وام ازدواج سال آینده چقدر است؟

نحوه دریافت وام فرزندآوری ۱۴۰۳ و همچنین رقم آن در این مطلب شرح داده شده است.

اقتصاد نحوه دریافت و مبلغ وام فرزندآوری اعلام شد / وام ازدواج سال آینده چقدر است؟

در این  مطلب به آخرین جزئیات وام ازدواج و وام فرزندآوری در سال آینده می پردازیم.

مبلغ وام فرزندآوری در سال ۱۴۰۳

نمایندگان مجلس در جلسه علنی امروز شنبه و در ادامه بررسی جزییات لایحه بودجه ۱۴۰۳ در بخش هزینه ای، جزء (۲) بند (ث) تبصره (۱۳) را به شرح زیر تصویب کردند.

تسهیلات قرض‌الحسنه فرزندآوری (موضوع ماده (۱۰) قانون حمایت از خانواده و جوانی جمعیت) برای فرزندانی که از سال ۱۴۰۲ به بعد به دنیا آمده‌اند تسهیلات قرض‌الحسنه فرزندآوری به شرح زیر پرداخت می‌شود:

‌ به ازای فرزند اول ۴۰۰ میلیون ریال

‌ به ازای فرزند دوم ۸۰۰ میلیون ریال

‌ به ازای فرزند سوم یک میلیارد و ۲۰۰ میلیون ریال

‌ به ازای فرزند چهارم یک میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریال

‌ به ازای فرزند پنجم و بیشتر ۲ میلیارد ریال

باتوجه به اینکه هر ساله زمان آغاز ثبت نام وام فرزند آوری با مبلغ جدید مشخص نیست ( مثلا سال گذشته ۱۰ اردیبهشت ، سال قبل تر ۲۳ فروردین ) و از آنجایی که به محض باز شدن بانک ها ، اکثر بودجه بانک ها بعد از چند دقیقه به پایان خواهد رسید طرح پیش ثبت نام وام فرزند آوری چند ساله مورد استقبال عموم مردم و کافی نت ها قرار گرفته است

در این طرح شما میتوانید مشخصات خود را در سامانه وام فرزند آوری کندو رزرو کنید و به محض اینکه بانک شما باز شود برای همان بانک و شعبه ای که میخواین ثبت نام خواهید شد و دیگر نگران این نباشید که چه روزی و چه ساعتی از شبانه روز بانک ها با مبلغ جدید در سامانه بانک مرکزی به روز رسانی خواهند شد .

نکته ویژه : یکسری از بانک ها خیلی محدود و کم در سامانه بانک مرکزی باز میشوند در این طرح شانس این رو دارین که در بانک هایی که خیلی محدود بودجه دارند نیز ثبت نام نمایید

ثبت نام وام فرزندآوری

جهت ثبت نام فوری وام فرزندآوری خود ابتدا فرم اولیه را  در لینک زیر تکمیل کنید.

برای ثبت نام وام فرزند آوری، ابتدا، وارد سایت ثبت نام ve.cbi.ir شوید. سپس، بر روی گزینه سامانه تسهیلات قرض الحسنه فرزند کلیک نمایید.

در این صفحه، از منوی سمت راست، بر روی گزینه ثبت نام جدید بزنید.

در این مرحله، می بایست فرم درخواست تسهیلات قرض الحسنه فرزند را تکمیل نموده و سپس، بر روی گزینه ادامه کلیک کنید.

مبلغ وام ازدواج در سال ۱۴۰۳

عضو کمیسیون تلفیق در مجلس اعلام کرد که کمیسیون موافقت خود را با وام ازدواج به مبلغ ۳۰۰ میلیون تومان اعلام کرده است. همچنین اعلام کرد که مبلغ وام ازدواج برای جوانانی که سن آنها کمتر از ۲۵ سال و همسر آنها کمتر از ۲۳ سال است، به ۳۵۰ میلیون تومان افزایش خواهد یافت.

به گفته احمد راستینه، وام ازدواج با هدف حمایت از جوانان و جمعیت جوان، با مصوبه کمیسیون تلفیق به مبلغ ۳۰۰ میلیون تومان افزایش یافت.

عضو کمیسیون تلفیق بودجه مجلس شورای اسلامی افزود: همچنین براساس این مصوبه میزان وام ازدواج برای زوجهایی که سن آنها کمتر از ۲۵ سال و زوجه کمتر از ۲۳ سال باشد وام ازدواج ۳۵۰ میلیون تومان خواهد بود.

راستینه افزود: علاوه بر این سال آینده طبق مصوبه کمیسیون تلفیق وام قرض الحسنه برای فرزند اول ۴۰ میلیون تومان، فرزند دوم ۸۰ میلیون تومان، فرزند سوم ۱۲۰ میلیون تومان، فرزند چهارم ۱۵۰ میلیون تومان و فرزند پنجم ۲۰۰ میلیون تومان خواهد بود.

وام ازدواج در ایران یکی از اقدامات دولت است که به هدف حمایت از جوانان و تسهیل ازدواج آن‌ها ارائه می‌شود. این وام به صورت یک وام بانکی با شرایط و نرخ سود مشخصی ارائه می‌شود که برای دریافت آن باید به شرایط خاصی مانند سن، درآمد و داشتن مجوز از سازمان بهزیستی و مراجع مربوطه پاسخگو باشید. مبلغ وام ازدواج ممکن است متفاوت باشد و بسته به شرایط مالی و اقتصادی کشور تغییر کند.

در ایران، قوانین مربوط به وام ازدواج توسط بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران تعیین می‌شود. بانک مرکزی مقررات و ضوابط مشخصی برای اعطای وام ازدواج تدوین کرده است که بانک‌ها و موسسات مالی ملزم به رعایت آنها هستند.

به طور کلی، بانک‌ها و موسسات مالی می‌توانند وام ازدواج به افرادی که شرایط مورد نیاز را داشته باشند اعطا کنند. این شرایط ممکن است شامل داشتن شغل و درآمد ثابت، پرداخت وجه پیش‌پرداخت، داشتن ضامن و سابقه اعتباری مثبت باشد. همچنین، مبلغ وام و نحوه بازپرداخت آن نیز بسته به سیاست‌های هر بانک یا موسسه مالی ممکن است متفاوت باشد.

به علاوه، برخی از بانک‌ها و موسسات مالی از برنامه‌های وام ازدواج با شرایط ویژه برای زوجین جوان بهره می‌برند. این برنامه‌ها ممکن است شامل کاهش نرخ سود، ارائه تسهیلات بدون ضمانت، تعیین مهلت بازپرداخت بلندمدت و سایر امکانات مشابه باشد.

به هر حال، برای اطلاعات دقیقتر و کسب وام ازدواج، بهتر است با بانک‌ها و موسسات مالی مربوطه تماس بگیرید و شرایط و الزامات آنها را بررسی کنید.

منبع: اندیشه معاصر

ارسال نظر

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

    سایر رسانه ها