|
کدخبر: 125254

خبر خوش جهانگیری درباره واردات دارو و کالاهای اساسی

معاون اول رئیس‌جمهوری گفت: مردم اطمینان داشته باشند که دارو و کالاهای اساسی را تا آخر سال با ارز ۴۲۰۰ تومانی تأمین خواهیم کرد؛ لذا دغدغه‌ای در این زمینه نداشته باشند و امیدواریم بتوانیم ارز مورد نیاز را تأمین کنیم.

اقتصاد خبر خوش جهانگیری درباره واردات دارو و کالاهای اساسی

اسحاق جهانگیری عصر روز شنبه در بخش پایانی سفر یک روزه خود به استان هرمزگان در جلسه ستاد اقتصاد مقاومتی این استان، اظهارکرد: شرایط کشور شرایطی سخت و دشوار است اما امیدوار هستیم به فضل الهی بتوانیم از این شرایط با سربلندی عبور کنیم.

جهانگیری با گرامیداشت هفته دفاع مقدس و یاد شهدا و ایثارگران خاطرنشان کرد: در دوران دفاع مقدس همواره بحث از بمباران، تعداد شهدا و تعداد مجروحین بود و همه از حمایت‌های کشورهای خارجی از عراق سخن می‌گفتند.

معاون اول رئیس‌جمهوری افزود: در آن دوران ملت ایران در یک طرف و همه دنیا در طرف دیگر بود اما با روحیه و درک مشترک از شرایط همه به این باو رسیدند که باید در مقابل این مشکلات ایستادگی کنند.

جهانگیری با یادآوری اینکه بیشتر کشورهای منطقه هر چه داشتند در اختیار صدام قرار می‌دادند، گفت: البته ملت ایران همواره با بزرگواری از این مسائل عبور کرده و به جهت آنکه این کشورها همسایه ما بوده اند، از خطای آنها چشم پوشی کردیم شاید خودشان بعداً این اشتباهات را جبران کنند.

معاون اول رئیس‌جمهوری ادامه داد: هدف دشمنان در جنگ تحمیلی این بود که اگر نتوانند ایران را تجزیه کنند حداقل بخشی از ایران را جدا کنند.

جهانگیری تصریح کرد: ‌آنچه اجازه نداد دشمنان به اهداف خود برسند ایستادگی مردم و همدلی مسئولان بود و همه روی یک موضع ایستادند و اختلافات داخلی را کنار گذاشتند. اینها درس هایی از دوران دفاع مقدس است که باید همواره در کشور از آن استفاده کنیم و بدانیم که راه عبور از بحران‌ها و مشکلات همدلی و انسجام است.

معاون اول رئیس‌جمهوری با اشاره به تحریم‌های ظالمانه و اینکه این تحریم‌ها پس از توافقات بر ما تحمیل شد، خاطرنشان کرد: رژیم صهیونیستی و برخی کشورهای منطقه به خصوص سعودی‌ها تحریک‌های زیادی در این زمینه انجام دادند و سعی کردند توافق حاصل شده را بر هم بزنند و هدفشان این بود که نظام جمهوری اسلامی ایران را ساقط و یا حداقل ایران را تسلیم کنند.

جهانگیری با بیان اینکه مردم ما سختی‌های فراوانی را تحمل کرده اند، گفت: البته مردم ما نشان داده‌اند که در مقابل بحران‌های خارجی مردانه پای کشور ایستاده‌اند. ایران حوادث بزرگی را در طول تاریخ از سر گذرانده و قطعاً در زمان حمله مغول به ایران نیز عده‌ای تلاش می‌کردند که مردم را مأیوس کنند اما مردم ایران با ایستادگی توانستند از بحران‌های مختلف عبور کنند.

معاون اول رئیس‌جمهوری با اشاره به اینکه امریکا در تحریم‌های ظالمانه مهم‌ترین منابع درآمدی کشور نظیر نفت، بیمه‌های بین‌المللی و کالاهای صادراتی را هدف قرار داده است، خاطرنشان کرد: با اتکا به سیاست‌های اقتصاد مقاومتی و با استفاده از تجربیات قبلی توانستیم گلوگاه هایی را که ممکن بود دشمن در شرایط تحریم تحت فشار قرار دهد شناسایی و مسدود کنیم.

جهانگیری گفت: یکی از دستاوردها برای رفع گلوگاه‌های تحریم، راه‌اندازی پالایشگاه ستاره خلیج‌فارس بود که در آن زمان یکی از دغدغه‌ها نحوه استفاده از میعانات گازی پارس جنوبی بود که اگر امکان استفاده از این میعانات فراهم نمی‌شود گاز کشور و به دنبال آن برق و آب قطع می‌شد.

معاون اول رئیس‌جمهوری خاطرنشان کرد: پالایشگاه ستاره خلیج‌فارس ایستادگی کرد و ما حمایت‌ها و پشتیبانی‌های لازم را با اختصاص بودجه کافی انجام دادیم تا این مجموعه بزرگ در مدار تولید قرار بگیرد و امروز در تولید بنزین به جایی رسیده‌ایم که بنزین به یکی از اقلام صادراتی کشور تبدیل شده است.

جهانگیری با بیان اینکه به برکت اقتصاد مقاومتی اقدامات مهمی در کشور انجام شده است، اظهارکرد: امروز به واسطه اقداماتی که در عرصه‌های مختلف انجام شده قادر هستیم بسیاری از نیازهای ضروری خود را تأمین کنیم و در حقیقت واحدها و مدیران تولیدی و صنعتی سعی کردند از دل بحران و تحریم فرصت رشد و شکوفایی اقتصادی به وجود بیاورند.

معاون اول رئیس‌جمهوری با بیان اینکه اقتصاد ایران از حجم بسیار بزرگی برخوردار خواهد شد و از اقتصادهای بزرگ دنیا محسوب می‌شود گفت: حجم بالای اقتصاد کشور نشان می‌دهد که مدیران برای عبور از مشکلات اقتصادی و غلبه بر تحریم و محدودیت‌ها در حال فعالیت و برنامه‌ریزی هستند.

جهانگیری مدیران دستگاه‌های اجرایی را به تلاش برای رفع مشکلات مردم و جلب اعتماد آنان فراخواند و گفت: مدیران و مسئولان دستگاه‌ها باید در وهله اول روحیه خود را حفظ کنند و خود را مرد این میدان بدانند و مطمئن باشند که با مدیریت مناسب و تدبیر می‌توان کشور را از مشکلاتی که امریکا به وجود آورده عبور داد.

معاون اول رئیس‌جمهوری گفت: مدیران باید به شرایط سخت زندگی مردم آگاه باشند و دغدغه شبانه روزی آنها چگونگی رفع دغدغه‌ها و مشکلات مردم باشد.

جهانگیری تصریح کرد: ‌امروز جامعه نیازمند مدیریت باانگیزه، دلسوز، با اراده و آینده نگر است که با روحیه امید بتواند برای عبور از مشکلات برنامه‌ریزی و اقدام کند.

معاون اول رئیس‌جمهوری تصریح کرد: امروز ‌موضوع اصلی در حوزه مدیریت بایستی جلب رضایت مردم، افزایش اعتماد و مشارکت مردم باشد و بی‌تردید اینها مولفه هایی هستند که برای عبور از شرایط سخت به آن نیازمند هستیم.

جهانگیری خاطرنشان کرد: بدون تردید هر چقدر که نشان دهیم اقتصاد کشور سرپا است و صادرات و واردات مورد نیاز انجام می‌شود و مردم برای تأمین نیازهای اساسی خود مشکلی ندارند، این موضوعات به جهانیان نشان می‌دهد که اقتصاد ایران شرایط مناسبی دارد.

معاون اول رئیس‌جمهوری گفت: مردم اطمینان داشته باشند که دارو و کالاهای اساسی را تا آخر سال با ارز ۴۲۰۰ تومانی تأمین خواهیم کرد؛ لذا دغدغه‌ای در این زمینه نداشته باشند و امیدواریم بتوانیم ارز مورد نیاز را تأمین کنیم.

جهانگیری در بخش دیگری از سخنان خود استان هرمزگان را از استان‌های صنعتی، اقتصادی و گردشگری کشور توصیف کرد و گفت: همه ظرفیت‌ها در داخل استان برای پیشرفت وآبادانی وجود دارد و باید تلاش کنیم همه آنها را فعال کنیم.

معاون اول رئیس‌جمهوری اضافه کرد: اقتصاد استان هرمزگان دریامحور است و بخش بزرگی از اقتصاد ایران نیز می‌تواند متکی به دریا باشد لذا با توجه به ظرفیت‌های استان بایستی تمرکز اصلی در این استان و استان‌های ساحلی روی اقتصاد دریامحور باشد.

جهانگیری در ادامه شرکت‌های بزرگ استان هرمزگان را به اجرای مسئولیت‌های اجتماعی توصیه کرد و گفت: امروز مسئولیت اجتماعی بنگاه‌های اقتصادی واقعیت بسیار مهم و انکارناپذیری است و مالکان چنین بنگاه هایی بایستی به مسئولیت‌های اجتماعی خود توجه داشته باشند.

در این جلسه استاندار هرمزگان نیز گزارشی از وضعیت شاخص‌های اقتصادی استان ارائه کرد و به تشریح برنامه‌های در دست اقدام برای سرمایه‌گذاری در بخش‌های مختلف اقتصادی، صنعتی و کشاورزی پرداخت.

در این نشست همچنین تعدادی از فعالان اقتصادی بخش خصوصی و تولید‌کنندگان استان، به بیان دغدغه‌ها و نیازهای اصلی خود برای جهش تولید پرداختند و خواستار حمایت از سوی دولت شدند.

وزیر جهاد کشاورزی، وزیر راه و شهرسازی، سرپرست وزارت صنعت، معدن و تجارت و رئیس کل بانک مرکزی نیز در این جلسه گزارشی از فعالیت‌های تولیدی استان در حوزه مسئولیت خود ارائه و برنامه‌های دستگاه اجرایی خود را برای توسعه استان هرمزگان در حوزه صنعت، کشاورزی و آبزی پروری، تقویت بنادر و راهسازی و مسائل ارزی بخش تولید مطرح کردند.

 

 

منبع: ايسنا
  • ناشناس ارسالی در

    به خداماچیزی رو نمیبینم من دارو رو برای برادر مشکل اعصابم وروان داره میخریدم ۴۳ تومن الان رفتم گرفتم ۱۳۶ هزارتومن حساب کنید پدر کارگر روز مزد هستش باید چه جوری دارو تهیه این یکی از دارو هستش میگم چراگرون شدمیگه دلار گران شدمااز از ارز نیمای استفاده میکنیم باید درکنار این دارو داروهای دیگه هم استفاده کنه این قشر ازمردم باید چیکار کن که باید فقط ماهی ۳۰۰هزارتومن بابت دارو پرداخت کن

ارسال نظر