|
کدخبر: 165178

تعطیلی ۲ هفته ای پارک های تهران

مدیرعامل سازمان ا بیش از ۲۰۰۰ پارک پایتخت با مصوبه ستاد ملی مقابله با کرونا خبر داد.

شهری تعطیلی ۲ هفته ای پارک های تهران

کرونا دوباره اوج گرفت. می گویند وضعیت تهران از قرمز به سیاه رسیده است ممنوعیت های در پایتخت گذاشته شد و حال خبر رسید که پارک های تهران که فقط ۲ مورد آن دیوار دارد و بقیه بدون حصار است به مدت ۲ هفته تعطیل شدند.

 محمد مختاری مدیر عامل سازمان پارک ها و فضای سبز شهرداری تهران در این باره گفت: با مجوز ستاد ملی مقابله با کرونا این اقدام صورت گرفت و تمامی پارک ها تعطیل شد.

مدیر عامل سازمان پارک ها و فضای سبز شهرداری تهران در خصوص چگونگی جلوگیری از ورود مردم به پارک ها گفت: ما بیش از۲ هزار پارک داریم که به جز پارک شهر و پارک زندگی بقیه پارک ها بدون دیوار هستند.

مختاری گفت: همانند روز طبیعت از ورود مردم به پارک ها جلوگیری می شود و البته پلیس هم ورود کرده است و ما این کار را با بخشنامه ستاد ملی مقابله با کرونا انجام داده ایم.

سعید خال، مدیرعامل سازمان بهشت زهرا درباره تعداد متوفیان بهشت زهرا در چند روز گذشته گفت: از روز اول دی ماه تا شب عید به طور متوسط بین ۱۵ تا ۲۵ متوفی را داشتیم و شیب نمودار به صورت خطی بود.

او ادامه داد: اما ناگهان در فروردین ماه این عدد بالا رفت و به ۵۸ متوفی را به ثبت رساندیم که نگران کننده است.

 خال تاکید کرد: شرایط بسیار سخت است. در بهشت زهرا تجربه نشان داده است که به صورت پلکانی و خطی آمار بالا نمی رود بلکه به صورت تصاعدی بالا می رود و ما نگران روزهای آینده هستیم.

مدیر عامل سازمان بهشت زهرا گفت: تمام مدیران مجموعه بهشت زهرا، پرسنل و کارمندان مجددا آرایش بحرانی به خود گرفتند. امیدواریم مردم با تمهیداتی که می اندیشند و با توجه به اقدام مسئولان این پیچ خطرناک را سپری کنیم.

البته وزارت بهداشت هشدار داد که در هفته جاری و هفته آتی نقشه کرونا «قرمزتر» و رو به سیاهی می رود و همچنین مسوولان تاکید کردند که هر عطسه و سرماخوردگی را کرونا تلقی کنید.

 سعید نمکی وزیر بهداشت با اشاره به وضعیت فعلی کرونا گفت: بنده قبل از پایان سال به شکل های مختلف نسبت به وضعیت موجود به مسئولان و مردم هشدار دادم و آن را با زبان های مختلف گاهی با تهدید، گاهی خواهش و تمنا و گاهی با قسم دادن بیان کردم تا مردم به مسافرت نروند تا گرفتاری های جدیدی ایجاد نشود.

وی ادامه داد: با تلاش توانستیم موج سوم را در کشور مهار کنیم و با این که یک ماه ویروس موتاسیون یافته کرونا در خوزستان ما را گرفتار کرده بود مرگ ها را نزدیک به ۵۰ تا ۶۰ نفر رسانده و نگه داشتیم. بنده عرض کردم اگر دقت نکنیم فروردین و بهار سختی خواهیم داشت.

نمکی اظهار داشت: در کل کشور متأسفانه آمار بستری ها رو به فزونی است؛ به طوری که در بسیاری از شهرها مسؤولان دانشگاه های علوم پزشکی احساس سخت و سنگینی از بار بیماری و کمبود امکانات که ممکن است به وجود آید دارند. خیز شتاب دهنده عمودی در خصوص بیماران سرپایی داریم و آنچه حاصل صف های مرغ و خرید مایحتاج شب عید و دورهمی و سفر بود، دیده می شود.

وی با بیان این که هفته آینده منتظر خیز سنگین تر از موارد بستری در کشور هستیم، گفت: متأسفانه تقریبا همه استان ها در یک خیز شتاب دهنده بی وقفه جلو می روند و متأسفانه برای مهار آن برای همکارانی که ۱۴ ماه تلاش کردند روزهای سختی خواهد بود.

وزیر بهداشت اظهار داشت: بنده عرض کردم تاب آوری مردم مهم است، اما تاب آوری کادر بهداشت و درمان که یک روز نیز روز خوبی نداشتند بسیار مهم تر است. کادر سلامت بی صدا و آرام چند خیز پشت سر هم را با همه مضائق مادی وتحریم اداره کرده و نفس شان درنیامد و عده ای گفتند اگر خیز چهارم نیز آمد، اینها باز این بار را می کشند؛ در حالی که خیز سخت تری است.

وضعیت کرونا در تهران خوب نیست و شاهد افزایش مبتلایان هستیم. محسن هاشمی رئیس شورای شهر تهران در این باره گفت: طی روزهای گذشته آمار فوتی های ناشی از کرونا بر اساس تعدادی که در سازمان بهشت زهرا (س) ثبت می شود از ۷۰ نفر عبور کرده و در هفته های اخیر با ورود به پیک چهارم کروناشاهد جهش آمار مربوط به مبتلایان، بیماران بستری و متوفیان هستیم.

وی ادامه داد: تصمیم گیری سریع، قاطع و صحیح یکی از مهمترین اقدامات شکل گیری تولید و فعالیت های سازنده در کشور است و نباید در سال تولید شاهد مانع زدایی بر سر راه تولید و کسب و کار به علت عدم تصمیم گیری به موقع ستاد ملی مقابله با کرونا باشیم.

رئیس شورای شهر تهران گفت: اظهارنظرهای مختلف در حوزه کرونا توسط مسؤولان باعث شده تا افکار عمومی برخی از مواقع به اخبار غیررسمی در شبکه های اجتماعی رو بیاورد و همین مسأله سبب بروز مشکلات زیادی می شود.

هاشمی گفت: هر زمانی که مسؤولان تصمیم گیری صحیح و به موقع داشته اند مردم همراهی مناسبی با تصمیمات آنها داشته و شیب این بیماری منفی شده است و هر زمان که شاهد تزلزل و سخنان نادرست بوده ایم جامعه سردرگم شده و شیب بیماری بیشتر شده است.

شهرداری تهران مراکز ورزشی،برح میلاد و همچنین پارک ها را با توجه به افزایش کرونا تعطیل کرد.

اصغر عطایی مدیر کل خدمات شهری شهرداری تهران در این باره گفت: با توجه به تصمیمات اتخاذ شده از سوی مسوولان پارک های تهران تعطیل شد. وضعیت قرمز شده و باید برای کاهش کرونا اقداماتی صورت گیرد.

 وی ادامه داد: در حال حاضر اعلام شده که مردم از پارک ها استفاده نکنند اما پارک های ما بدون حصار است و امکان دارد مردم وارد شوند اما از اتراق آنها جلوگیری می شود و فضاهای داخل بوستان بسته می شود.

بر اساس این گزارش، وضعیت در تهران خوب نیست افزایش آمار مبتلایان و فوتی ها نگران کننده است. مسوولان هم هشدار می دهند و این باره تصمیم گرفتند برای کاهش کرونا (با توجه به اینکه عده زیادی از مردم در تعطیلات نوروز به مسافرت رفتند و به آنها مجوز داده شده) پارک ها را تعطیل کنند تا شاید قدری جلوی جولان کرونا گرفته شود.

منبع: فارس

ارسال نظر

 
در حال بارگزاری ...