|
کدخبر: 167264

جهانگیری: عوارض پسماند حق شهرداری است

معاون اول رئیس‌جمهوری اعلام کرد: عوارض پسماند درحال‌حاضر از مردم گرفته می‌شود و در اختیار وزارت کشور و محیط‌زیست قرار می‌گیرد که باید این عوارض برای کمک به پایتخت در اختیار شهرداری تهران قرار گیرد.

سیاست جهانگیری: عوارض پسماند حق شهرداری است

اسحاق جهانگیری، عصر سه شنبه در حاشیه مراسم افتتاح پروژه‌های سازمان مدیریت پسماند و بازدید از مجتمع دفن زباله آرادکوه در جمع خبرنگاران گفت: موضوع پسماند به یکی از دغدغه‌های اصلی در شهرهای بزرگ کشور تبدیل شده است.

وی افزود: این موضوع در شهرهای شمالی کشور شرایط سخت‌تری را به وجود آورده و مردم ساکن این مناطق از این موضوع به شدت ناراضی شده‌اند.

جهانگیری ادامه داد: باید با توسعه طرح‌های زباله سوز و تبدیل زباله به برق، از این مزیت استفاده و این معضل را حل کرد.

معاون اول رئیس‌جمهوری با بیان اینکه در شهرهای نوشهر و ساری کارخانه‌های زباله‌سوز به بهره‌برداری رسیده است افزود: شهر تهران شرایط خاصی دارد که باید با اتخاذ تدابیری به توسعه اینگونه مجتمع‌ها در شهر تهران کمک کرد.

جهانگیری ادامه داد: در ۵۰ سال گذشته پسماند و زباله‌های شهری در منطقه آرادکوه روی هم انباشته شده‌اند و این معضل و همچنین تولید گاز متان حاصل از این کوه‌های پسماند تبدیل به یکی از دغدغه‌های جدی پایتخت شده است که باید برای رفع این مشکل تدابیر لازم اندیشیده شود.

وی همچنین به مذاکرات انجام شده با طرف‌های خارجی برای حل مشکل کوه‌های زباله در کشور اشاره کرد و گفت: پس از تحریم‌های امریکا این طرح‌ها و مذاکرات کنار گذاشته شد اما شهرداری کارهای مطالعاتی کاملی در این زمینه انجام داده است که می‌تواند به بهره‌برداری رسیده و مشکلات مردم تهران، کهریزک و ری برطرف شود.

مراسم کلنگ زنی و بهره‌برداری از ۷ طرح زیست محیطی سازمان مدیریت پسماند شهرداری تهران عصر امروز با حضور اسحاق جهانگیری معاون اول رئیس جمهوری، انوشیروان محسنی بندپی استاندار و پیروز حناچی شهردار تهران در جنوب پایتخت برگزار شد.

معاون اول رئیس‌جمهوری عصر امروز با حضور در قطعه ۵۰ بهشت زهرا(س) نسبت به مقام شامخ شهدای گمنام، شهدای مدافع حرم، شهدای مدافع سلامت و شهدای آتش نشانی ادای احترام کرد.

جهانگیری در این مراسم علاوه بر نثار گل، بر مزار این شهدای والامقام وطن، فاتحه قرایت کرد.

وی با حضور در محل غسالخانه بهشت زهرا (س) تهران از کارکنان سالن‌های تطهیر این مجموعه تجلیل کرد.

 

 

منبع: ایرنا
  • مهدی ارسالی در

    فکر کنم اقای جهانگیری واکسن رو زده که کم کم داره دیده میشه اخه قبل از بیماری هرک انالی میزدیم ایشون رو میدیدیم که فقط میگ فت یادتان هست این کار رو من کردم.اون کار من کردم هیچ کس نمیدونست فکر میکرد پی ای ران رو ایشون ریخته...الان برای اینهمه بح ران چیکار کردید اقای وزیر

ارسال نظر

 
در حال بارگزاری ...