|
کدخبر: 164815

مالیات بر خانه‌های خالی بدون راه دررو!

معاون وزیر راه و شهرسازی اظهار داشت: تمام خانوار ملزم هستند اطلاعات و آدرس محل سکونت خود را ثبت کنند بنابراین هیچ خانواده‌ای نمی‌تواند با اطلاعات هویتی مشابه در دو محل، سکونت داشته باشد چراکه قطعا یکی از این واحدها خالی از سکنه حساب می‌شود و مشمول مالیات بر خانه‌های خالی خواهد شد.

راه و مسکن مالیات بر خانه‌های خالی بدون راه دررو!

بنابراین هیچ خانواده‌ای نمی‌تواند با اطلاعات هویتی مشابه در دو محل، سکونت داشته باشد چراکه قطعا یکی از این واحدها خالی از سکنه حساب می‌شود و مشمول مالیات بر خانه‌های خالی خواهد شد.

محمود محمودزاده در گفت‌وگویی در مورد مشکلات به وجود آمده برای برخی از افراد در ثبت اطلاعات محل سکونت در سامانه املاک و اسکان کشور اظهار داشت: افرادی که با توجه به شرایط آنها، گزینه مورد نظر و متناسب با شرایط‌شان در سامانه درج نشده می‌توانند با مرکز تماس و چندین شماره موجود ثبت شده در سامانه برای طرح مشکل خود تماس بگیرند.

وی درباره افرادی که مالک محل سکونت آنها فوت شده و هنوز انحصار وراثت صورت نگرفته، تاکید کرد: بحث مالکیت واحد مسکونی و ملک ارتباطی با موضوع به ثبت اطلاعات محل سکونت خانوار ندارد اما در بخش احصاء مالکیت، گزینه‌های رسمی و غیررسمی پیش‌بینی شده؛ افرادی که شامل حال این دو گزینه نمی‌شوند باید ردیف «سایر» را انتخاب کنند و توضیحات مربوطه را در آن بخش بنویسند تا وضعیت املاک اموات تعیین تکلیف شود.

معاون وزیر راه و شهرسازی با اشاره به موضوع احتمال افزایش اجاره‌نامه‌های صوری برای فرار از قانون مالیات بر خانه‌های خالی گفت: شناسایی خانه‌های خالی با جعل قراردادهای اجاره یا اجاره‌نامه‌های صوری هم امکانپذیر است.

وی تاکید کرد: تمام خانوار ملزم هستند اطلاعات و آدرس محل سکونت خود را ثبت کنند بنابراین هیچ خانواده‌ای نمی‌تواند با اطلاعات هویتی مشابه در دو محل، سکونت داشته باشد چراکه قطعا یکی از این واحدها خالی از سکنه حساب می‌شود و مشمول مالیات بر خانه‌های خالی خواهد شد.

محمودزاده ادامه داد: از سوی دیگر تکیه ما فقط به خوداظهاری افراد نیست بلکه راه‌های دیگری برای شناسایی خانه‌های خالی داریم که یکی از آنها رصد قبوض است و اگر فردی اطلاعات اشتباه از واحدهای مسکونی خود ارائه دهد مالیات این فرد دو برابر خواهد شد.

معاون وزیر راه و شهرسازی تاکید کرد: مالکان بدانند تمام منفذهای فرار از مالیات بر خانه‌های خالی بسته شده و هیچ راه دررویی وجود ندارد.

منبع: ایلنا
  • حمیدخان ارسالی در

    چرا این هارت و پورت را برای گرفتن پولهای به سرقت رفته توسط برادر روحانی و جهانگی ری و محسن هاشمی و جرثومه های فساد یعنی ا کبر طبری و بابک زنجانی انجام نمی دهید؟ ح ریف کره و عراق و دیگر کشورهای بدهکار به ایران نمی شوید؟

ارسال نظر

 
در حال بارگزاری ...