|
کدخبر: 159450

بلیت اتوبوس‌های بین شهری از ۲۵ اسفند گران می شود

نرخ بلیت اتوبوس‌های بین شهری از ۲۵ اسفند ماه در قالب فروش بلیت‌های نوروزی ۲۰ درصد افزایش می‌یابد.

راه و مسکن بلیت اتوبوس‌های بین شهری از ۲۵ اسفند گران می شود

با وجود آنکه امسال همواره اعلام شده بود که نرخ بلیت ناوگان حمل‌ونقل عمومی برای ایام نوروز تغییری نخواهد کرد و در این رابطه برخی از مسئولان از جمله بخش حمل‌ونقل جاده‌ای و همچنین بخش هوایی اعلام کرده بودند که نرخ‌ها هیچ تغییری نخواهد کرد، اما این بار هم شاهد آن هستیم که نرخ بلیت اتوبوس‌های برون شهری از ۲۵ اسفند ماه با افزایش ۲۰ درصدی روبه‌رو شدند.

این در حالی است که پیش از این سازمان راهداری اعلام کرده بود که شرکت‌های حمل‌ونقل مسافری از ما مجوز افزایش ۲۰ درصدی نرخ بلیت را درخواست کرده‌اند که سازمان راهداری در حال بررسی این موضوع است و ما هنوز مجوزی در این رابطه ارائه نکرده‌ایم، اما بررسی‌های صورت گرفته حاکی از آن است که از بامداد ۲۶ اسفند ماه نرخ بلیت اتوبوس در تمامی مسیر‌های ۲۰ درصد افزایش یافته است.

البته افزایش ۲۰ درصدی نرخ بلیت هرساله در بخش حمل‌ونقل جاده‌ای داشته‌ایم به طوری که از ۲۵ اسفند ماه تمام مسیر‌ها مشمول این افزایش نرخ می‌شدند و پس از پایان طرح نوروزی این ۲۰ درصد برداشته می‌شد. اما امسال با توجه به شیوع ویروس کرونا و استرداد تمامی بلیت‌ها در بخش‌های مختلف حمل‌ونقلی بسیاری از این بخش‌ها خسارت‌های سنگینی دیدند و همین امر باعث شد که در اوایل سال هم شرکت‌های حمل‌ونقلی یک افزایش ۲۰ درصدی نرخ بلیت هم داشته باشند.

با توجه به شیوع ویروس کرونا در شهر‌های مختلف و ایجاد محدودیت‌ها برای تردد ناوگان شخصی بسیاری از مردم ترجیح می‌دهند که از ناوگان حمل‌ونقل عمومی که در آنها دستور العمل‌های بهداشتی رعایت شده استفاده کنند. از سوی دیگر با اجرایی شدن طرح فاصله‌گذاری اجتماعی در تمامی بخش‌های حمل‌ونقلی ظرفیت اتوبوس و صندلی‌ها نصف و حتی در برخی از شهر‌ها از جمله خوزستان به یک سوم کاهش یافته است.

به گفته عامری مدیرعامل اتحادیه تعاونی‌ها مسافری و همچنین باقر جوان مدیر کل دفتر حمل‌ونقل مسافری برای جبران بخشی از خسارت‌ها و همچنین به دلیل آنکه به طور معمول در ایام عید همواره یک سر اتوبوس خالی است؛ بنابراین شرکت‌های حمل‌ونقلی درخواست افزایش نرخ بلیت را داده‍اند.

براساس این گزارش امیدواریم با افزایش نرخ بلیت اتوبوس در ایام نوروز، فاصله گذاری‌های اجتماعی در این ناوگان به صورت کامل رعایت شود و رانندگان به بهانه‌های مختلف در بین راه اقدام به سوار کردن مسافر نکنند، چراکه مردم به بخش حمل‌ونقل جاده‌ای اعتماد کرده‌اند و ترجیح می‌دهند که برای انجام سفر‌های ضروری خود از این بخش استفاده کنند. البته در این ایام با توجه به تشدید شیوع ویروس کرونا به مردم توصیه می‌شود از انجام سفر‌های غیر ضروری خودداری کنند.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

ارسال نظر

 
در حال بارگزاری ...