|
کدخبر: 159129

هوای سر‌د در راه است

معاون پیش‌بینی و هشدار سازمان هواشناسی با بیان اینکه از بعدازظهر پنجشنبه ۲۱ اسفند سامانه بارشی فعالی وارد کشور می‌شود، گفت: از پنجشنبه تا شنبه در اغلب نقاط کشور به ویژه نیمه شمالی دمای هوا به طور قابل ملاحظه‌ای کاهش می‌یابد.

راه و مسکن هوای سر‌د در راه است

محمد اصغری در تشریح آخرین وضعیت جوی کشور بیان کرد: روز چهارشنبه در سواحل خزر، خراسان شمالی و شمال خراسان رضوی همچنین غرب کشور بارش پراکنده داریم.

معاون پیش‌بینی و هشدار سازمان هواشناسی ادامه داد: از بعد از ظهر پنجشنبه ۲۱ اسفند سامانه بارشی فعالی وارد کشور شده و به‌تدریج موجب بارش برف و باران‌ در شمال غرب و غرب، دامنه جنوبی البرز و مرکز کشور خواهد شد.

وی اظهار کرد: روز جمعه ۲۲ اسفند بر شدت و گستره فعالیت این سامانه افزوده شده و غیر از جنوب شرق و بخش‌هایی از جنوب، در سایر مناطق کشور بارندگی خواهیم داشت.

معاون پیش‌بینی و هشدار سازمان هواشناسی بیان کرد: روز‌ شنبه ۲۳ اسفند این سامانه بارشی در سواحل خزر، شمال شرق و برخی مناطق شرق کشور فعال خواهد بود و این سامانه اواخر وقت شنبه از کشور خارج می‌شود.

اصغری ادامه داشت: در این مدت بارش در مناطق سردسیر و مرتفع به شکل برف و در بخش‌هایی از غرب، جنوب غرب و دامنه جنوبی البرز با رعد و برق و احتمال تگرگ همراه است.

معاون پیش‌بینی و هشدار سازمان هواشناسی گفت: از پنجشنبه تا شنبه در اغلب نقاط کشور به ویژه نیمه شمالی دمای هوا به طور قابل ملاحظه‌ای کاهش می‌یابد.

وی افزود: روز پنج شنبه در مناطق غرب و شمال غرب وزش باد شدید خواهیم داشت و جمعه سرعت وزش باد در سطح کشور افزایش می‌یابد که در جنوب غرب با احتمال گرد و خاک همراه است، همچنین در جنوب و جنوب شرق شرق و دامنه‌های شرقی زاگرس مرکزی، بروز توفان پیش‌بینی می‌شود و این وضعیت روز شنبه در بخش‌هایی از شرق و جنوب شرق حاکم خواهد بود.

اصغری اظهار کرد: از بعد از ظهر پنجشنبه و همچنین روز جمعه بارش برف همراه با وزش باد شدید و کولاک برف در شمال غرب، دامنه‌های البرز و زاگرس مرکزی پیش‌بینی می‌شود.

وی در تشریح وضعیت جوی پایتخت گفت: آسمان تهران فردا نیمه ابری تا ابری در برخی ساعات همراه با افزایش باد پیش‌بینی می‌شود و روز پنجشنبه آسمان تهران ابری و بارانی است؛ بیشینه و کمینه دما فردا در پایتخت ۱۷ و ‌۸ درجه خواهد بود.

اصغری اظهارکرد روز آینده بندرعباس با بیشینه دمای ۲۳ درجه بالای صفر گرمترین مرکز استان و شهر‌کرد با کمینه دمای ۳‌ درجه زیر صفر سردترین مرکز استان خواهد بود.

منبع: فارس

ارسال نظر

 
در حال بارگزاری ...