|
کدخبر: 157422

برای تاسیس تاکسی هوایی چه قدر سرمایه لازم است؟

معاون وزیر راه و شهرسازی گفت: پروانه بهره‌برداری برای شرکت‌های هواپیمایی در مقایس فعالیت برای منطقه‌ای ۶۹۰ میلیارد ریال، برای ایرتاکسی ۲۳۰ میلیارد ریال و برای فول AOC به میزان ۸ هزار میلیارد ریال در نظر گرفته شد.

راه و مسکن برای تاسیس تاکسی هوایی چه قدر سرمایه لازم است؟

تورج دهقانی زنگنه درباره آخرین خبر تعیین کفایت سرمایه برای تأسیس شرکت‌های هواپیمایی اظهارکرد: تغییری در موضوع کفایت سرمایه اعمال شد و دستورالعمل ۳۱-۴۰ سازمان هواپیمایی کشوری که مربوط به کفایت مالی است یعنی تبصره بند ۳ پیوست الف به این شکل تغییر یافت، پروانه بهره‌برداری برای شرکت‌های هواپیمایی در مقایس فعالیت برای منطقه‌ای ۶۹۰ میلیارد ریال، برای ایرتاکسی ۲۳۰ میلیارد ریال و برای بار هوایی ۱۱۴۰ میلیارد ریال، در نظر گرفته شد.

وی ادامه داد: همچنین برای چارتری داخلی ۱۲۰۰ میلیارد ریال، برای چارتری بین‌المللی ۴ هزار میلیارد ریال، برای برنامه‌ای داخلی ۴ هزار میلیارد ریال، برای برنامه‌ای بین‌المللی ۴۵۷۰ هزار میلیارد ریال، برای فول AOC به میزان ۸ هزار میلیارد ریال و برای هلی‌کوپتری ۱۳۷۰ میلیارد ریال در نظر گرفته شد.

در بحث ایرتاکسی درخواست‌های زیادی برای تأسیس شرکت داریم

معاون وزیر راه و شهرسازی در پاسخ به این سوال که چه میزان تقاضا برای تأسیس شرکت‌های هواپیمایی وجود دارد؟ اظهار کرد: در بحث جنرال اوییشن، ایرتاکسی و منطقه‌ای درخواست‌های زیادی داریم و دنبال می‌کنند تا به نتیجه برسند و فعالیت خود را آغاز کنند.

رایزنی برای تهیه تسهیلات تأمین ناوگان هوانوردی عمومی

رئیس سازمان هواپیمایی کشوری در پاسخ به این سوال که تأمین ناوگان هوانوردی عمومی از چه محل خواهد بود و آیا تقاضایی از سوی شرکت‌ها برای دریافت تسهیلات تأمین ناوگان وجود دارد؟ فعلاً ‌تسهیلاتی برای این کار در نظر نگرفته‌ایم اما اگر متقاضی باشد که از تسهیلات استفاد کند قطعاً سازمان هواپیمایی برای تأمین تسهیلات اقدام و پیگیری می‌کند اما متقاضیانی که تاکنون برای ایرتاکسی و جنرال اویشن مراجعه کرده‌اند تقاضای تسهیلاتی از دولت یا بانک‌ها نداشته‌ است.

منبع: فارس

ارسال نظر

 
در حال بارگزاری ...